Ak Parti aday adaylarını tanıyalım-1

MAKALEYİ DİNLE

Bu haftadan itibaren yaklaşan yerel seçimler öncesi Kartepe’deki siyasi partilerin aday adayları ile ilgili değerlendirmelerde bulunacağız.
Aday değerlendirmelerinde daha ziyade Kartepe kamuoyunun ne düşündüğü ve ne konuştuğu ile ilgili kısımlara ağırlık verdik.
Öncelikle iktidar partisi AK Parti’den başlayacağız. En fazla aday adayının daha doğrusu çekişmenin olacağı parti hiç kuşkusuz Ak Parti.
Malum, Ak Parti’de aday adayı sayısı bir hayli fazla.
AK Parti Kartepe'de başkan adaylığını düşünen isimlerin sayıları şimdiden onu aştı. Adaylık düşünen isimler kamuoyunun daha önceden yakından tanıdığı kişiler.
Bu kişilerin yanı sıra yeni isimlerin de dilden dile dolaşmaya başladığını belirtmeliyiz.

Seçimlere yedi ay kala AK Parti Kartepe'de adı geçen isimleri birlikte tanıyalım…

Şükrü Karabalık: Seçimlere 6 ay kala aday olup olmayacağına karar vereceğini belirten mevcut Belediye Başkanı Şükrü Karabalık'ın yeniden aday olmak için var gücüyle çalıştığı biliniyor.
Karabalık'ın Eylül ayında yeniden aday olacağını açıklaması bekleniyor.
Ak Parti içerisinde en çok yıpranan isim hiç şüphesiz Karabalık. Kendisi ile birlikte Ak Parti’nin de yıpranmasına neden oldu.
Ak Parti bu yükselen trendinde aday sıkıntısı yaşamıyor.
Karabalık’ta partiler üstü oyu olan biri olmadığı için daha fazla Ak Parti’nin Karabalık’ı taşımayacağı kamu oyunda sıkça telaffuz ediliyor.
Gültekin Görüm: Geçtiğimiz aylara kadar adaylığı konusunda net konuşmayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm Kartepe'de Belediye Başkanlığını düşünen isimlerin başında geliyor.
Adaylık konusunda en çok çalışan isimlerin başında gelen Görüm’ün, partinin üst düzey yöneticileri ile iyi ilişki içerisinde olması, anketlerde isminin birinci çıkması, yerel seçimlerde başarı elde eden ekibin yeniden kendisi ile birlikte hareket etmesi, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun kendisine çok güvenmesi ve Kartepe’nin her yerinde halkla son derece samimi diyaloglar kurması en önemli artıları olarak görülüyor.

Sami Çakır: AK Parti'de belki de başkan adaylığı düşünmeyip ismi en çok geçen aday adaylarının başında geliyor Sami Çakır.
Kamuoyunda olumlu bir izlenimi var. Şuan özel bir bankanın şube müdürlüğü görevini yürütüyor.
Siyasette belediye başkan adaylığından ziyade milletvekilliği istediğini her defasında ifade ediyor.
Yerel seçimlere az bir zaman kala, başkanlığı isteyen bu kadar ismin arasında kendisini parti aday gösterir mi? Orası şimdilik soru işareti.

Fahim Kılıç: Ak Parti kurulduğu günden bugüne kadar parti içerisinde çeşitli kademelerde görev yapan Kılıç'ta başkanlık yapmak istediğini açıkça belirten isimlerden biri.
Yıllardır siyaset dünyası ve STK'lar içerisindeki birikimlerini halka hizmet olarak sunmak istiyor.
Sürekli halkın içerisinde görüntü veren Kılıç, aday olabilmek için sıkı bir çalışma yürütüyor.
Habip Sarman: Kartepe’nin ilk resmi belediye başkanı olan Sarman’da başkanlığı en çok isteyen aday adaylarından biri.
Halkla iç içe görüntü sergileyen Sarman’ın parti büyükleriyle de arası iyi.
Özellikle son aylarda aday adayı olabilmek için yoğun çaba gösteren Sarman, anketlerde Gültekin Görüm’den sonra ikinci sırada çıkması kendisini şanslı kılıyor.
Her platformda ve cemiyette yer alan Sarman, halkla mütevazi bir diyalog kurabiliyor. Kartepe’nin sorunlarını iyi bilen Kartepe Eski Belediye Başkanı Sarman, alçakgönüllü tavırlarının yanı sıra ekip çalışmasına da önem veren bir isim.
Zafer Arat: Dönem dönem Karabalık’la icraatlar konusunda ters düştüğü kamuoyunun gündeminde.
Kartepe Belediyesinde Karabalık’a karşı kendini ifade edebilen nadir kişilerin başında geliyor. Güçlü ve babacan tavrı, ideal bir siyasetçi profili için uygun.
Belediyecilikten geliyor. Ulaştığınız her konuda elinden geleni yapmaya çalışıyor.
Seçmen sayısının çok olduğu Uzunçiftlik ve Köseköy’de de bir hayli seveni var.
Bu dönemde en iddialı aday adayları arasında kendini görecek gibiyiz.
Hüseyin Üzülmez: İzmit İlçe Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Üzülmez’in de ismi kamuoyunda dillendiriliyor.
Kartepeli olan Üzülmez’in Kartepe’de Belediye Başkan Adaylığını kesin olarak düşünüp düşünmediği bilinmiyor. Ancak kamuoyunda aday olacağı söylentileri var.
Diğer aday adaylarını haftaya tanıtmaya devam edeceğiz…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Hasan Altınkaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR