AK Parti’ye dışarıdan oy getirecek aday adayları

MAKALEYİ DİNLE

AK-PARTİ 20 Mart Pazar günü temayül yoklaması yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanvekilliğini uzun süredir yapan İlyas Şeker 1164 oy alarak birincilik koltuğuna tartışmasız bir şekilde oturdu. Konuştuğumuz partililer “Verilen oyların tamamı İlyas Başkanımızın anasının ak sütü gibi hakkıdır. O iğneli koltukta kırmadan, dökmeden, özveri ile çalıştı. Plansız, programsız Kocaeli’nin imar planını yaptı.
Artık kimse aklının estiği şekilde ben buraya bunu yapacağım diyemez. Çünkü neyin nereye yapılacağı imar planı ile belli oldu. Yani Kocaeli’nin çağdaş bir metropol kent olmasında İlyas Bey’in emeği çok büyüktür” diyorlar. Partililerin samimi duygu ve düşünceleri verdikleri oyları ile ispatlandığı zaten ortadadır.
Konuştuğumuz ve sohbet ettiğimiz birçok kişi de İlyas Şeker’in partili olmayan birçok kişiden de oy alacağı görüşü ağırlık kazanıyor. Sessiz, efendi yapılı, dürüst, güler yüzlü ve de ayrım yapmadan hizmet ettiğini söylüyorlar. Hatta bu bilgisi ve donanımı ile başarılı bir Bakan olacağını bile söylüyorlar. Bu değerlendirmeler İlyas Şeker nezdinde AK Parti’ye büyük bir getirisi olacak.
Konuşup sohbet ettiğimiz partili olmayan kişilerin bir değerlendirmeleri de Bekirpaşa Belediye Başkanlığını yapmış Abdullah Köktürk ile Saraybahçe Belediye Başkanlığını yapmış Halil Vehbi Yenice ile ilgiliydi. Köktürk ve Yenice hizmet ettikleri Belediyeler birleştiği için aday olamadılar. Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde çalıştılar. İzmit’e büyük hizmet ettiklerini ileri sürerek mevcut aday adayları içinde AK Parti’ye dışarıdan oy getirecek kişiler olduklarını konuşuyorlar.
AK Parti’nin kendisine hizmet ettiği kişilere karşı ahde vefa içinde olduklarını ileri sürerek Abdullah Köktürk ve Halil Vehbi Yenice’nin ilk 11’de ön sıralarda yer almaları halinde oy patlaması olacağını ileri sürüyorlar. Belediye Başkanlığı koltuğu çeşitli taleplere açık bir yerdir. Bütün talepleri karşılamak ise imkânsızdır. Partili olanların yerli, yersiz talepleri de göz önüne getirilirse gerçek değerlendirme ortaya çıkar.
Duyduklarımızı aktarması bizden, hesabı ve kitabı ise AK Parti’nin işidir. Hayırlı ve uğurlu olsun.

Nevruz’un ardından
Türkün milli bayramı Nevruz kutlamaları ülkemizde olduğundan daha geniş bir şekilde Türk Cumhuriyetleri, Türk akraba ve topluluklarında aynı amaçla ama farklılıklarla neşe içinde kutlanmaktadır.
Baharın gelişi olarak algılanan Nevruz Kutlamaları İslamiyet’ten öncesine dayanmaktadır. Nevruz da dostluk, kardeşlik, barış, sevgi ve saygı ölçü kabul edilmelidir.
Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu (TADEF) olarak bizler de 20 Mart Pazar akşamı İzmit Öğretmen Evinde yemekli ve müzikli olarak bir kutlama yaptık. Vali Yardımcılarımız Şükrü Çakır, Dağıstan Kılıçaslan, İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, eski Belediye Başkan Vekili ve Milletvekili Aday Adayı İlyas Şeker, Turizm Kültür İl Müdürü Adnan Zamburkan, Muhakemet Müdürü Hasan Yüksel, emekli Emniyet Müdürü Yılmaz Güngör, Nida Su Genel Müdür Yardımcısı Mihriban Muradova ve Azerbaycanlı İşadamları, Derince Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Volkan Aydemir, Gebze Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Tolga Pahsa ve yönetim kurulları katıldılar. Hakan Has ve Şehbal Akdağ’ın türkü ve şarkıları ile herkes gönlünce neşe içinde eğlendiler.
İlerleyen saatlerde Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati Aydın katıldılar.
Gecede Devlet Bakanı Faruk Çelik’in ve 22 milletvekilinin gönderdikleri telgraflar okundu.
Gecenin anlam ve önemi üzerine Federasyon Başkanı olarak ben bir açılış konuşması yaptım. Vali Yardımcılarımız Şükrü Çakır, Dağıstan Kılıçaslan, Milletvekili Aday Adayı İlyas Şeker, Emniyet İl Müdürü Yusuf Çalkavur teşekkür sözcükleri ile gecenin anlam ve önemi üzerine kısa bir konuşma yaptılar.
Renkli yumurtaların tokuşturulduğu neşe içinde bir Nevruz kutlaması yapıldı.
Öğretmen Evi Müdür ve personeline titiz hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.
Nice mutlu bayramlara…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR