Sayın iş adamları İngilizce öğrenmek ister misiniz?

MAKALEYİ DİNLE

Sayın iş adamları İngilizce öğrenmek ister misiniz?
Dünyanın en geçerli dili İngilizce’dir…
İngilizce bildin mi, her yerde rahat edersin…
İngilizce’nin önemini bilen Tüm Sanayiciler ve İşadamları Derneği Kocaeli Şubesi (TÜMSİAD), iş adamları için İngilizce kursu açıyor.
Hizmet politikaları ve eğitime yönelik çalışmalarına ilişkin bilgi veren TÜMSİAD Kocaeli Şube Başkanı Erdoğan Yılmaz, “Her işin gelişiminin eğitime bağlı olduğunu düşünüyor ve TÜMSİAD olarak da buna büyük önem veriyoruz. Yönetim kurulu olarak, göreve geldiğimiz 2012 yılı başından bu yana; eğitime ve sosyal projelere destek verdik. Bu kez iş adamlarımıza İngilizce kursu düzenledik. Buna, özellikle yurtdışı gezilerinde karşılaştığımız yabancı dil sıkıntısını gidermek, Kocaeli'nin ihracat ataklarının devam etmekte olması nedenleri ve üyelerimizden gelen talepleri değerlendirmek suretiyle karar verdik. Tüm üyelerimizin katılmasını arzu ettiğimiz bu eğitim faaliyetimizde üyelerimizin dış ticarette olmazsa olmazlarından olan yabancı dil eksikliğini kapatmayı planlıyoruz.
***
Kocaelili işadamlarının eğitim ve yurtdışı gezi çağrılarına ilgisi arttı.
Önceleri çok itibar edilmeyen eğitim çalışmalarımıza, son dönemde ilginin oldukça arttığını görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu sürecin Kocaeli'nin gelişimi adına bizi umutlandırdığını ve sevindirdiğini özellikle belirtmeliyiz. Yabancı dil kursuna önceleri devamlılığın düşeceği zannedilirken, aksine yüksek olması negatif değerlendirmeleri silen olumlu bir gelişme sağlandı” dedi.
***
Kurslar, TÜMSİAD Kocaeli Şubesi'nin eğitim salonunda haftanın 4 günü, pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri sabah 07.30 ila 08.30 saatleri arasında, Speaking Cafe’nin fikir ortağı, İngiliz devlet okullarında iki yıl asistan öğretmen olarak görev yapmış, halen Final Akedemi’de öğretmenlik yapan Cengiz Saç tarafından konuşmaya yönelik verilmektedir. Kursiyer TÜMSİAD üyeleri çarşamba günleri 18.30-20.30 arası Speaking Cafe’de diğer gruplarla pratik yapmakta.

İzmit’te tekerlekli sandalye desteği
İzmit Belediyesi zor durumda olanların umudu olmayı sürdürüyor. Cedit Mahallesi Cevdet Bağdat Sokak’ta oturan ve yüksek şeker yüzünden sol ayağı diz altından kesilen 78 yaşındaki Şaban Sert isimli vatandaşa Belediye tarafından tekerlekli sandalye hediye edildi. Eşi Zeynep Sert ile birlikte yaşayan yüzde 77 engelli hale gelen Şaban Sert, İzmit Belediyesi’ne teşekkür etti.


Yıldırım’a plaket
Kocaeli Bölgesi Su Ürünleri Birliği Kooperatifi Başkanı Şükrü İlikhan, Birlik Başkan Yardımcısı Eskihisar Gebze Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Celal İpek, Hereke Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Muharrem Mustafa Yanılmaz, Birlik Denetçileri Mete Bulut, Ali Sarı ve kooperatif üyeleri önceki gün Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ı ziyaret ederek, desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

Taş atan değil, dua eden bir nesil!
Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, yöneticiler Bülent Yıldız ve Eğitim Başkanı M.Ali Tahtalı ile birlikte Körfez İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Zenginerler’i makamında ziyaret etti. Emniyet güçlerimizin ilçemizde 24 saat görevde olmaları, gece ve gündüz kendimizi güvende hissediyoruz diyen Recep Sarıdoğan, “Bizlerde Saadet Partisi olarak nesillerimizin maneviyatını güçlendirmek ve Emniyet güçlerimizin fedakar çalışmaları karşısında kıymet bilen, onlara taş atan değil, gül veren, dua eden bir neslin imarı için çalışıyoruz” dedi.

İzmit’te projeye aykırı yapı yıkıldı
İzmit Belediyesi kuraldışı yapılan yapılar konusunda taviz vermiyor. Mehmet Ali Paşa Mahallesi Kandıra Sapağı’nda Birol Turan adına ruhsatlı Kral Izgara isimli yerde projeye aykırı ilave yapınca İzmit Belediyesi harekete geçti. Belediyece, işyeri sahibine kaçak olarak yapılan yerin yıkılması yönünde uyarı yapıldı. Uyarılar dikkate alınmayınca İzmit Belediyesi ekipleri proje dışı yapılan ilave yeri yıktılar. Yetkililer, kaçak yapılaşmayla ilgili mücadele çalışmalarının artarak devam edeceğini bildirdiler.

Doğan, taksicilerle
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, önceki sabah Kocaeli Devlet Hastanesi’ndeki Hastane Durağı taksicilerini ziyaret etti. Taksiciler Alaaddin Sevim ve Fahrettin Ertürk, Başkan Doğan’ı o saatte karşılarında görünce kısa süreli bir şaşkınlık yaşadı. Taksiciler Doğan’a çay ikram etti.
Bu arada Ankara’daki taksicilere yabancı dil ve tarih eğitimi verilecek. 65 yaş üstünde olanlar taksicilik yapamayacak. Bakalım bu proje Kocaeil’de de uygulanacak mı?

Seyfettin Kayalı’dan POLİSLERE özel şiir
Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 167. Yıldönümü çerçevesinde bir dizi etkinlik yapıldı. Körfez’de ikamet eden emekli öğretmen Seyfettin Kayalı, Polis Haftası nedeniyle bir şiir yazmış. Kayalı’nın 1 yıl önce “İl İl Türkiyem” adı bir kitabı yayınlandı. Kayalı’nın polislerle ilgili yazdığı şiiri sizlerle paylaşıyoruz;

BİZİM POLİSLER

Kuruluş yılınız mübarek olsun
Güvence kaynağı bizim polisler
Allah’ım her zaman sizlerle olsun
Güvenilir dostlar bütün polisler
**
Bin sekizyüz kırkbeş kuruluş yılı
O yıldan bu yıla çok aldı yolu
Geçen bütün yıllar güvenle dolu
Asırlardır yaşar bizim polisler
**
ATA’mın izinden hiç ayrılmazlar
Gece, gündüz çalışırlar, yılmazlar
Yüz altmış yedi yıldır hiç yorulmazlar
Azimli, gayretli bütün polisler
**
Emniyet güçleri güçlü teşkilat
Güçlerine güç katıyor bu Devlet
Sevgi ve sadakat, yüce adalet
Bunların mimarı bizim polisler
**
Edirne’den-Ardahan’a koşarlar
Millet için sıkıntılar yaşarlar
Görevin aşkıyla dağlar aşarlar
Kahraman insanlar bütün polisler
**
Polisler sivilin can kardeşleri
Eğilmez onların yüce başları
Çok erken ağarır siyah saçları
Kahrımızı çeker bizim polisler
**
Doğu, batı, güney, kuzey demezler
İnsanları sevmeyeni sevmezler
Çok dürüst olurlar, yalan bilmezler
İnançlı, imanlı bütün polisler
**
Zor günlerin dostu her birileri
Kanunları korur gitmez ileri
Onların merhamet ve sevgileri
Deliyi uslandırır bizim polisler
**
Her an tehlikeye polis çağrılır
Vurgunda, bakında polis aranır.
Hastalar, yaşlılar ondan güç alır
Dar günlerin dostu bütün polisler
**
Seyfettin Kayalı polis hayranı
Güvence kaynağı bütün her yanı
Emanet edilen Anavatanı
Canlarıyla korur bizim polislerBUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Bir Japon kadını ortalama 84 yıl, bir Botswanalı kadın sadece 39 yıl yaşıyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR