Baba beni okula gönderme!..

MAKALEYİ DİNLE

Bir süre önce gazetelerde gördüğüm bir haber ve fotoğraf belleğimden hiç çıkmıyor.

 Bir grup tesettürlü genç hanım, ellerinde pankartlarla bir eylem yapıyor. Pankartlarda; “Baba beni okula gönderme! Ahirette, okulda öğretilenleri sormayacaklar” diye yazıyor!

Bu eylem, pankarttan da anlaşılacağı üzere, kız çocuklarının okumaları için başlatılan; “Baba beni okula gönder” kampanyasına karşı bir kampanya!

Bu karşı eyleme katılan genç hanımların akılları çocuk yaşta alınmış!

Onlara, inandıkları dinin “gerçek emirleri” anlatılmamış, kadını sömürmek isteyen alçakların yalanları anlatılmış!

İslam dini, “kadın-erkek ayrımı yapmaz.” Kadın ya da erkek, bu dünyada “aklı ile yaşayacak” ve öldükten sonra da Allah’ın huzurunda hesap verecek.

“Akıl”, eğriyi doğruyu ayırmak için gerekli.  KÖLE ruhu ile yaşayan, başkalarının her anlattığını irdelemeden kabul edip boyun eğen insan, bu dünyada “köle” gibi yaşar ve ahirette de hesap veremeyen bir zavallıya dönüşür!

Şunu çok net biliyoruz ki; kadının eğitimine karşı çıkan insan, kadını sömüren bir şeytandır!

Her insan gibi kadın da bilgili ve üretken olacak ki,  hem başkalarına boyun eğmeden onuruyla yaşasın hem de çocuklarını bilinçle yetiştirsin.

Kadın bilim adamları ve her meslek grubundan son derece başarılı insanlarımız var. Bunlar, Mustafa Kemal’in sağladığı “LAİK EĞİTİM SİSTEMİ” sayesinde o başarılara ulaştılar.

Eğitim görmemiş, “mesleği” olmayan bir kadın nasıl yaşar? Bir erkeğin zincirsiz kölesi olarak yaşar!

Ne yazık ki, kadını her yönüyle sömüren ilkel anlayış, küçük yaşta aklını aldığı genç hanımlara “Baba beni okula gönderme” dedirtebiliyor!

Aynı anlayış, eğitim görmüş, meslek sahibi olmuş ve hatta siyasette başarılı olarak Meclis’e girmiş, kendisiyle her açıdan “eşit” olan kadın milletvekiline; “Sus be kadın, bir kadın olarak sus” diyerek, ruhundaki kirliliği dışa vurabiliyor!

Bu anlayıştır ki, kadının eğitimli olmasını istemiyor!

Eğitimsiz kadın, çocuk yaşta evlendiriliyor!

Eğitimsiz  kadın, kolay aldatılıp bir meta gibi alınıp satılabiliyor!

Eğitimsiz kadın, “berdel” olarak “takas malı” muamelesi görebiliyor!

Eğitimsiz kadın, öz babası, ağabeyi, amcası, dayısı ya da bir başka yakınının hayasızca tecavüzüne uğrayabiliyor ve suskun kalıyor!

Eğitimsiz kadın, inandığı dinin “gerçek emirlerini” okuyup anlayamıyor, en fazla; sözde  din eğitimi adı altında  “Arapça ezberletiliyor” ve kimi din adamı maskeli maskaraların hurafeleri ile uyutulup uyuşturuluyor!

Anneler, babalar; kız çocuklarınızı sömürmek isteyen bu ahlaksız oyuna karşı çıkın; kız çocuklarınızı okutun, “bilinçli ÖZGÜR İNSAN” kimliğine kavuşturun!

Çeşitli İslam ülkelerindeki kadının içinde bulundukları iğrenç, insanlık dışı durumu görün ve gösterin…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR