Akit’e karşı hukuk zaferi!

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Barış Platformu Sözcüsü Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, dün gazetemize mail gönderdi. Akit gazetesini tazminata mahkum ettirdiğini yazdı. Gergerlioğlu’nun mailini birlikte okuyalım;

“Akit isimli yayın organını (gazete demiyorum) 2. kez tazminat ödemeye mahkum ettirdim. Gazete 2012 yılında şahsım hakkında karalayıcı haberler yapmaktaydı.

Bir kişiyi arayarak şahsım hakkında sorular sormuşlar ve şahsın ifadelerini değiştirerek yalan, iftira ve hakaret dolu bir haber hazırlamışlardı.

Şahsın gönderdiği tekzibi de yayınlamamışlardı.

Bakırköy 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 30 Aralık 2015 tarihinde verilen kararla yayın organı şahsıma 3000 lira manevi tazminat ödemeye mahkum edilmiştir.

 

**

 

2012 yılındaki yayınlarından dolayı hakkında 3 tazminat davası açtığım yayın organına karşı 1’nci davayı da kazanmıştım.

3’ncüyü de kazanacağım inşallah.

Çünkü haklıyım, hakkın peşindeyim.

Yüz kızartıcı yayıncılığın her örneğini verenlere karşı verdiğim mücadele bir vicdan, onur ve hak mücadelesidir.

İnsanlık ve yayıncılık haysiyetini hiçe sayana karşı kazandığım hukuki mücadele, haklarını çiğnediği, yalan, iftira ve hakaretlerle incittiği her kesimden binlerce insanın bu dünyadaki  haklarının karşılığıdır.

Yayın organı yönetici ve yazarlarına hatırlatmam şudur ki çiğnedikleri bunca insanın  haklarının ilahi mahkemedeki karşılığı çok daha ağır olacaktır.

Mahkeme-i Kübra'da, attığı iftirayı inkar etme, farklı gösterme, cezayı ödememek için kılıf değiştirme vb. gibi yönelişlere de imkan bulamayacaklardır.

Onlara "ölüm var, hesap var, unutmayınız" diyorum.

Yayın organı okuyucularına da "insani ve dini anlayışlarınızı tekrar gözden geçirin, zulme ortak olmayın" diyorum. Saygılarımla..”

 

**

 

Akit gazetesine geçmiş yıllarda da birçok tazminat davası açılmıştı…

2013 yılında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da  gazete hakkında tazminat davası açmış, şirketin üzerinde malvarlığı olmayınca logosuna el koymuştu.

 

Hars nedir

Türk Ocakları İzmit Şubesi’nin 15’inci Olağan Genel Kurul Toplantısı önceki gün yapıldı. Toplantıda Hars Heyeti Başkanı ve Hars Heyeti Üyeleri seçildi. “hars”ın ne anlama geldiğini merak ettim. Hars; örf, adet, gelenek, anane kelimeleri ile benzer anlam taşıyan; kısıtlı bir coğrafyada bir işin yapılma biçimine işaret etmek için kullanılan sözcük. Genellikle "bizim harsımız" formatında, konuşmalarda geçer. Ünlü yazar Ziya Gökalp'in, “hars”ı uygarlıktan, daha soyut, daha saklı, daha milli, daha kök bir kavramı olarak ifade ediyor.

 

Şakir Satır anjiyo oldu

Kocaeli'de basım ve reklamcılık sektörünün duayenlerinden Şakir Satır, anjiyo oldu. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde anjiyo olan Şakir Satır'ın kalp damarların balon yöntemiyle açıldığı öğrenildi. Uzun yıllar MÜSİAD Kocaeli Şube Müdürlüğünü yürüten, Halen CNR Basım’da danışmanlık yapan Kocaeli Matbaacılar Derneği (KOMATDER) ve Gölcük Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nde de görev alan Şakir Satır'a geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyoruz.

 

Özel Cihan Hastanesi, Muhtar Altuntaş ile anlaştı

Özel Cihan Hastanesi anlaşmalarına devam ediyor.  Önceki gün Başiskele Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Altuntaş ile yeni yılda da anlaşma yaptı. Yapılan anlaşmada Özel Cihan Hastanesi Kurumsal İletişim Müdürü Gökhan Tanrıverdi ve Pazarlama Müdürü Ceyda Söyle hazır bulundu. Karşılıklı memnuniyetin devam etmesinden dolayı protokol bir yıl daha uzatıldı. Protokol hem muhtarlara, hem de hastaneye hayırlı olsun.

 

Gündoğdu’da Türk ve Kızılay bayrakları paramparça olmuş

Çağatay Alındağ adlı okurumuz, Gündoğdu’daki Türk ve Kızılay bayraklarının paramparça olduğunu belirterek bize mail gönderdi. Altındağ mailinde şunları yazdı; “Ben her gün Gündoğdu Rehabilitasyon Merkezi’nden servise biniyorum. Buradaki Türk bayrağı ve Kızılay bayrağı param parça... Bayraklarla ilgili kapıdaki güvenlik görevlilerini iki üç kez bilgilendirdim. Ama hala bayraklar paramparça halde direkte asılı. Koskoca devlet kurumunun iki tane bayrağı değiştirmeye güçleri yok mu? Yoksa ben kendim alıp değiştirebilirim. Bu konu hakkında haber yaparsanız çok sevinirim Teşekkürler. İyi çalışmalar.” Altındağ’ın değerlendirmesi böyle. Umarım yetkililer o bayrakları biran önce değiştirir.

 

Hürriyet’ten tebrik ziyareti

CHP Kocaeli Milletvekili Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, önceki gün Uluslararası Biyografi Merkezi'nin '2015 yılı Top 100 Mühendisleri' listesinde yer alan, Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol'a tebrik ziyaretinde bulundu.  Nermin Hanım’ı biz de tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Ceyhan’dan Olşen’e geçmiş olsun ziyareti

AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Umre’de kalp krizi geçiren AKP Kocaeli eski Milletvekili adayı Müge Olşen’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Ceyhan’a ziyaretinde Mehmet Uzunoğlu ve Orhan Barış eşlik etti. Olşen, Umre dönüşü başını kapattı.

 

Köşker’e doğum günü sürprizi 

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker yeni yaşını birim müdürleri ve başkan yardımcılarıyla birlikte kutladı. 54 yaşına giren Köşker’e belediye başkan yardımcıları Nilay Ayran, Sadık Albayrak, Engin Güzel ve birim müdürleri sürpriz yaptı. Doğum günü pastasını başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte kesen Başkan Köşker’e başkan yardımcıları tarafından keman hediye edildi. Köşker’e nice mutlu yıllar diliyoruz.

 

Zabıtaya 3900 ihbar yapıldı

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı Sahipsiz Hayvanları Toplama Birimi’nin, 2015 yılını oldukça yoğun geçirdiği öğrenildi. Zabıta yetkilileri geçtiğimiz yıl içinde sahipsiz yaralı ve bakıma muhtaç kedi, köpek, martı, tilki, karga, leylek gibi kanatlı kanatsız hayvanlarla ilgili olarak 3 bin 909 adet ihbarda bulunulduğunu belirtti. Gerçekten de yüksek bir rakam…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR