Terörle mücadelede bunu da yapın!

MAKALEYİ DİNLE

Türkiye, hali hazırda terörle mücadele halinde. Dört bir yanımızdan, hatta içimizden dışımızdan bir yığın örgüte rağmen yaşamaya ve devlet bilincimizi korumaya çalışıyoruz.

Bu konudaki en büyük ve görkemli hareketimiz Suriye’ye girmek oldu. Ülke olarak bunu yapmak zorundaydık, ancak çok daha önce, yani bu toprak parçası bataklık halini almadan askeri unsurlarımızı bölgeye tampon bölge oluşturulması amacı ile yönlendirmeliydik.

Bugünkü operasyon yapılmalı mıydı, elbette evet…

Lakin o döneme göre çok daha zor ilerleyeceğimizi söylememize herhalde gerek yoktur…

Bu noktada ne ABD’nin ne de Rusya’nın koruması altındaki PYD gibi terör unsurlarına da asla taviz verilmemeli. O şunu dedi, bu bunu dediye takılıp kalmamalıyız.

Mücadele yerinde ve devamı gelmelidir.

Ancak dışarıda ve içeride terör örgütlerinin silahlı unsurları ile mücadele ederken, içimizdeki İrlandalılara da gereken tepki gösterilmelidir.

Bugün Abdullah Öcalan bir terör örgütü lideri olarak cezaevindedir. Hakkı kötektir ve mahkeme de bu yönde karar vermiştir. Onun adını anarak dışarıda siyaset yapan, milletin gözünün içine baka baka terörü ve teröristi savunan kim varsa yasal çerçevede gereken ne ise mutlaka yerine getirilmelidir.

Bu anlamda şu malum milletvekilleri hakkında da yasal süreç, sonu ne olursa olsun yapılmalıdır. Yasalara karşı gelme konusunda inatçı davranan birileri var ise ellerine kelepçe takılarak Meclis’ten ve milletten uzak tutulmalıdır.

Zira silahlı kuvvetlerimizin yer bir ettiği dağdaki eli keleşli teröristle, onları düz ovada savunan kişiler arasında hiçbir fark yoktur. Milletvekili olmuş, belediye başkanı olmuş, şu olmuş, bu olmuş, hiç birisinin önemi yoktur…

Doğu’da ve Güneydoğu’da insanlar PKK zulmü altında yaşarken, kendileri ve çocukları denizde, havuzda sefa süren vekil bozuntuları ile Kürt halkının hiçbir bağlantılarının olmadığı ortaya konulmalıdır.

Terörist başı Abdullah Öcalan’ın posterleri ile yapılacak hiçbir basın açıklaması ya da kapalı alanda bile olsa gösteriye müsamaha gösterilmemelidir.

Çünkü belli ki bu kişiler, yani şu Ermeni terör örgütü PKK ve sempatizanları iyi niyetten, merhametten anlamayacak.

 

Bırakın şu tiyatroyu!

Bir profesör, belki de çocuğu gibi sevdiği kedisini öldüren köpeği (Bir rivayet başka bir köpeği), hayvan ruhları alemine gönderdi ya…

Bizim kendilerine hayvan sever diyen “aydınlarımız” ayaklanma lüzumu hissettiler…

Tabi, onlara da hak vermek lazım. Ne zamandır şöyle ortaya çıkıp da konuşup, iki çift laf edemiyorlar, gündem oluşturamıyorlardı.

“Vay efendim profesör olmakla insan olunmuyormuş, yok şöyleymiş, yok böyleymiş…”

Yahu, Allah aşkına bırakın şu tiyatroyu.

Hayvan severliği sadece kedi ve köpekten ibaret sayan bir anlayıştan nasıl bir mücadele bekleyebilirim.

Yaptığınız ‘yağ satarım bal satarım’ oynamaktan başka anlamı olmayan bir durumdur.

Sizin üzerinize bir sinek konsa ilk işiniz onu öldürmek olacak.

Çocuğunuzun yanından bir yılan geçse taşı o hayvanın kafasına indirirsiniz…

O yüzden bırakın bu martavalları. Boş işlerle geçen zaman sizin aleyhinize işler, belli bir yerden sonra da dikkate değer bulunmazsınız…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR