Projelerin takipçisiyim

MAKALEYİ DİNLE

Allah’a şükrolsun ki, bugüne kadar kimse ile, bir seçilmiş ya da siyasi, odası, ıvırı zıvırı ile herhangi bir akçeli işin içine girmedim. Aksini özellikle Körfez ilçemde söyleyebilecek bir babayiğit çıkmadı. Bu tür muhasebeleri yapacak bir insan değilim. İşte en çok bundan dolayı saygı gördüğümü düşünürüm. Kazancımız helal olduktan sonra gerisini teferruat bildik hep.

 

Bu kısa girişin ardından biz dönelim meselemize…

Geçtiğimiz günlerde Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ile bir sohbetimiz oldu. Birçok konu hakkında kahve eşliğinde uzun süre sohbet ettik. Keyifli bir buluşmaydı diyebilirim. Güzel sonuçlar da çıktı. Nitekim bu sohbetin bazı detaylarını gazetemizde yayınladık.

Ayrıca kendisine kurumun daha üretken bir hale gelmesi için çaba gösterilmesi gerektiğinden bahsediyordum ki, Baran burada sazı eline aldı, ne hatırlatmada bulunacağımı anlamışçasına yeni dönem projelerini birbiri ardına sıraladı…

Sevgili Baran’ın hayata geçirmek istediği yığınla projesi var. Özellikle eğitim konusundaki çalışmaları dikkati çeken cinsten.

Kendi ifadesi ile İlimtepe’nin ‘İlim’ şehri olması için çalışmaların olacağını belirtiyor. Bir kere şunu belirtmekte fayda görüyorum. Yerel yönetimler her zaman eğitim ve sporun destekçisi olmalı. Bu konuda hiçbir zaman şaibeye mahal vermeyecek şekilde çalışılmalı. Haliyle ‘İlim Şehri’nin kurulacak olması beni bir hayli sevindirdi.

Evet, kabul ediyorum, gerçekten eğitim kurumlarının, şehir karmaşasının dışında bulunması gerektiğini zaten herkes söylüyor ve bu yönde atılan adımları destekliyor. Bu anlamda Körfez ilçenin eğitim kurumlarının İlimtepe bölgesinde, büyük bir alanda kurulacak eğitim kampusuna alınması düşüncesi benim çok hoşuma gitti.

Her ne kadar ulaşım konusunda en azından bugün için ‘sıkıntılı olabilir’ serzenişleri olsa da, eminim böylesine büyük bir projeyi düşünenler ulaşım konusunda da gereğini yapacaklardır diyerek umutlu bir bekleyiş içine girdim.

Devlet hastanesinin yatak kapasitesinin artırılması, İlimtepe bölgesine bir beş yıldızlı otel için görüşmelerin yapılıyor olması, aynı bölgeye 800 dönümlük arazide park ve sosyal yaşam alanı kurulması çalışmaları gerçek büyük çalışmalar olarak karşımızda duruyor.

Ayrıca Körfez Belediyesi’nin eski hizmet binasının üniversiteye tahsisinin ardından belediye tarafından yapılacağı belirtilen bina tadilatını Dubai Port’un üstlenmesi önemli bir gelişmedir.

Aslında bu sohbette konuştuğumuz, ancak benim henüz gündeme getirmediğim 7-8 büyük proje daha var. Bunları da teknik ve diğer detaylı verileri temin ettikten sonra ilçe halkımıza ‘Müjdeler’ haberlerinin devamı olarak ilerleyen zamanlarda sunacağız.

Tabi yeniden yapılanma içindeki bir belediyeden öyle acele tarafından büyük hizmetler, hayatı renklendirici çalışmaların olmasını beklemek biraz hayalciliktir. Ancak her ne kadar Başkan Baran bu konuda biraz heyecanlı ve hemen reaksiyon göstermek isteyen bir tavırda olsa da, bana göre tanınması gereken süre bir yıl civarıdır.

Özellikle belediyede Yunus Pehlivan sonrasında taşların yerinden oynanması ister istemez ekipçilik ve üretim düşüncesinde başkana biraz zaman tanınması gerekliliğini bizlere dikte ediyor.

Ancak yine de belirtmeden geçemeyeceğim.

İsmail Baran, meselelere hakim olmak isteyen bir yapıda. Çalışmalarını da bu doğrultuda yapıyor. Allah’ı var, önceki köşemde yazdığım gezilerimde gördüğüm kadarıyla kendisi hakkında oluşan tablo genelde olumlu yönde. Lakin Körfez halkı seçtiği adam söz verdi mi, yerine getirmesini ister.

Bu anlamda sevgili Baran’ın da yapacağı hizmetlerin en büyük takipçisi ben olacağım. Eksiklik, çözememe ya da üretememe gibi konularda mutlaka uygun bir lisan ile kendisine ve ekibine gerekli hatırlatmaları bizzat yapacağım.

Doğru ya, madem bu kadar büyük müjdeyi verdik Körfez halkına, o halde takibini yapmak da yine bize düşsün…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR