"Gerçekleri söylemeyen, ‘dilsiz Şeytandır’ diyenlere ne oldu!"

MAKALEYİ DİNLE

Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği (MARSİAD) Başkanı Bahri Odabaş, zaman zaman sıra dışı açıklamalar yapar.

Projelerine destek vermeyen dönemin Başbakanı, şimdiki cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çok sitem etmişti.  

Odabaş, projelerine destek vermesi için Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sesleniyor.  Ama bu sese bir cevap gelmedi…

**

MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, önceki gün gazetemize mail gönderdi. Bu kez sivil toplum örgütlerini eleştirdi…  ‘

Sivil toplum örgütlerinin üzerine ölü toprağı serpildi’ diyen Odabaş, “Dün, gerçekleri söylemeyen, dilsiz şeytandır diyenlere ne oldu!” diye sordu.

**

Odabaş, sitemlerini şöyle dile getirdi;

“Sivil toplum kuruluşları, toplumun gözü kulağı ve dili mesabesindedir. Kişisel çıkarını değil, toplum yararını ön planda tutan, doğrulara sahip çıkan, yanlışlara karşı çıkan bir topluluktur.

Ancak bu gün birçoğunun kişisel veya kurumsal çıkarını toplum yararının önünde gören, çok az bir çıkar elde ettiği için Ak Partinin hiçbir yanlışına karşı çıkmayan ( dün, bu konularda sessiz kalanları dilsiz şeytan olarak suçlayan) sivil toplum kuruluşuna sesleniyorum tarihe ve ALLAHA karşı hesap veremezsiniz.

**

Bir bölüm sivil toplum da korkuya kapılmış, inancını kaybetmiş, kafasını kuma sokarak ayakta kalacağını zannediyor. Ben her iki kitleye de sesleniyorum, özellikle BAŞKANLARINA, eğer siz ayaklarınız üzerinde duracak inanç ve güce sahip değil iseniz lütfen o kutsal yeri işgal etmeyin.

Buradan tüm Sivil Topluma sesleniyorum bizim bir araya gelip problemlerimizi konuşup birlikte çözüm üretmekten başka çaremiz yok. AK PARTİ, kendine destek veren sivil toplumun ağızlarına bir parmak bal çalarak çantada keklik görüp adam yerine koymuyor!, Yanlışlarına karşı sivil topluma, ekonomik, siyasi ve bürokratik olarak sindirme ve yok etme hareketi uygulamaktadır.

En kısa sürede kendimiz, ülkemiz ve milletimiz için bir araya gelip bu kaostan kurtulmak zorundayız.”

**

Odabaş’ın açıklamaları böyle.  

AKP hükümeti, son çıkardığı yasalarla, Türkiye resmen polis devleti ilan edildi.

Özgürlükler kısıtlandı…

Tüm bu yaşananlara rağmen sivil toplum örgütlerinin herhangi bir değerlendirmede bulunmaması da tez konusu olur.

Dersimliler Dernek Başkanı Ruhi Çelik’e geçmiş olsun

Bir süredir damarlarındaki rahatsızlık nedeniyle sorunlar yaşayan Kocaeli Dersimliler Derneği Başkanı Ruhi Çelik, geçirdiği başarı operasyon sonrası eski sağlığına kavuştu. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde anjiyo olan Çelik, taburcu edildi. Eski sağlığına kavuştuğunu ifade eden Çelik’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

Ellibeş moral veriyor

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, hasta ziyaretlerinde bulunmaya devam ediyor. Ellibeş önceki gün Gölcük Şehitler Mahallesinde ikamet eden Nuriye Zer ile Hatice Sarıoğlu’ nu evlerinde ziyaret edip geçmiş olsun temennisinde bulundu. Ellibeş’e Belediye Meclis üyesi Hilmiye Gövez de eşlik etti.

 

Afiş asanlar yandı!

İzmit’te afiş asanlara af yok. İzmit Belediyesi Zabıta ekipleri, yasak olmasına rağmen elektrik direklerine, trafolara, ağaçlara, duvarlara afiş asanların peşine düştü. Zabıta ekipleri sadece bir gün de, yasak yerlere afiş asarak görsel kirlilik oluşturan 7 kişi ve kuruluşa 5500’er lira para cezası kesti.Zabıta yetkilileri “Belediye olarak kentin en az 20 ayrı noktasına afiş asma panoları yaptık. Afişi olanlar gerekli izni aldıktan sonra buralara asabilirler” dediler

 

CHP’li Ensar Öğüt’ten internet televizyonculuğu

CHP Ardahan Milletvekili, YDK üyesi ve Gebzeli iş adamı Ensar Öğüt, bölgesindeki çalışmalarını, köy ziyaretlerini, vatandaşların isteklerini basın ile kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor. Öğüt ayrıca yeni bir adım atarak internet televizyonu Ensar Öğüt TV (http://ensarogut.tv/) ile canlı yayınlarla duyuracak. Öğüt sadece kendi çalışmalarını yansıtacak.

 

Büyük başkandan Köşker’e hacı ziyareti

Kutsal topraklardan hac vazifesinin ardından dönen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’i ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Allah herkese nasip etsin inşallah. Rabbim, belediye başkanımız Adnan Bey’in haccını mebrur dualarını kabul eylesin inşallah. Hayırlı olsun” dedi.

 

Baran’dan hacılara ziyaret

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, kutsal toprakları ziyaret ederek hac vazifesini yerine getiren Körfezli hacıları evlerinde ziyaret etti.  Hacı ziyaretinde Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve eşi Bilge Baran, Belediye Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleri de hazır bulundu.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR