Derince’de kediyi ezen yarın da öğrenciyi ezer!

MAKALEYİ DİNLE

Hız, her zaman tehlikelidir…

Aşırı hız sonrasında yaşanan trafik kazalarına sık sık şahit oluyoruz.

Birçok insan ölüyor…

Birçok da hayvan yaralanıyor…

**

Önceki gün de Derince Deniz Mahallesi’nde aşırı süratli bir maganda, arabasıyla bir kediyi ezmiş.

Bize mail gönderen okurumuz, olayı şöyle anlattı.   

Deniz Mahallesi Gonca Sokak’ta bir arabanın çarpması sonucu bir kedinin ayağı feci şekilde parçalandı.

Hayvan severler canı acıyan ve korkan bu kediyi büyük uğraşlar sonunda yakalayarak özel veteriner kliniğinde ameliyat ettirdi.

Maalesef bacağını keserek hayatta kalması sağlandı.

**

Kendini bilmez sürücüler yüzünden ilimizin sokaklarında bu tip sokak hayvanları kazalarını ve ölümlerini çok sık görmekteyiz.

Umarız en kısa sürede sokak hayvanları konusunda Avrupa standartlarında yasalar çıkar.

Gonca Sokak aynı zamanda okul yolu olması nedeni ile kendini bilmez sürücüler bu sokağı kullanan çok sayıda küçük çocuk için de tehlikeli oluyor.

**

Sokak sakinleri Derince Belediyesi yetkililerinden kısa sürede sokaklarında daha etkili kasisler istiyor. Umarız sürücüler akıllanıp kurallara uyarlar ve bu tip üzücü haberleri bir daha yapmayız.”

**

Okurumuzun görüşleri böyle…

Yazık oldu kediye…

O kedinin günahı vebali onu ezen sürücünün olsun…

Okurumun dikkat ettiği bir hususta, o sakak okul yolu imiş…

Bu gün bir kediyi ezen maganda, yarın bir öğrencinin ölümüne veya yaralanmasına sebep olabilir…

Derince Belediyesi konuyla ilgilenip o yola daha yüksek kasisler koyarsa iyi olur…

 

Kandıra Kent Konseyi toplandı

Kandıra Kent Konseyi yapılan ilk toplantıda sekretaryasını oluşturdu. Ayyıldız Lokantası'nda düzenlenen toplantıya Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kent Konseyi Başkanı Erdoğan Günay, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Batmaz ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Belediye Başkanı Ünal Köken tarafından teklif edilen 3 isimden biri olan Kandıra Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Abdullah Can, oy birliği ile genel sekreter olarak belirlenmiş. Sekretarya hizmetleri için görevlendirilen isim ise Kandıra Belediyesi personeli Ercan Güneş oldu. Sizi bilmem ama Kent Konseylerini hep belediyenin arka bahçesi olarak gördüm. Kandıra Kent Konseyi’nin genel sekreterliğine belediyenin yazı işleri müdürünün getirilmesi de bu tezimi haklı çıkarıyor.

 

Kuzuluk Kaplıcaları için dernek kurdular

İhlas Akyazı Kuzuluk Kaplıca Evlerinde yaklaşık 15 yıldan beri Devremülk sahipleri ile İhlas arasında ciddi bir sıkıntı var.  Problemin çözümü için örgütlenen 2000 civarında Devremülk sahipleri KUZULUK KAPLICA EVLERİ DEVREMÜLKZEDELER DAYANIŞMA DERNEĞİ adı ile bir dernek kurdu. Bu dernek sayesinde hukuki ve yasal mücadelelerine devem ediyorlar. Derneğin yeni yönetimde Kocaeli’den Bahri Odabaş, Muzaffer Şişmanoğlu, Metin Şener, Münir Oskan,  Mustafa Günay, İstanbul’dan Metin Karlıoğlu,  Sakarya’dan Yunus Karasan yer aldı. Anlaşılan, bu sıkıntı kolay kolay çözülmeyecek.

 

Saral sülalesi toplandı

Gölcük’ün en eski ve en köklü sülalesi olan Saral sülalesi geçtiğimiz gün Gölcük Terminalinde bulunan kahvede ilk toplantısını gerçekleştirdi. Gölcük’te ticaret yapan Saral’lar başta olmak üzere yaklaşık yüz kişinin katıldığı toplantıyı organize eden Cem Saral toplantı sonrasında şimdi birlik ve beraberlik zamanı diyerek “Geniş kapsamlı bir proje üretip hem sülalemizdeki gençlere, hem de diğer sülalelere rol model olmak istiyoruz” dedi. Güzel bir çalışma. Umarım bu proje, diğer sülalelere de örnek olur.

 

Çanakçı’dan su uyarısı

Yaz aylarının başladığı günlerde Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı,suyla ilgili uyarılarda bulundu. “Bir damla suyu bile boşa harcamamalıyız” diyen Çanakçı, “Ülkemizde gelecekte yaşanabilecek su kıtlığı ile ilgili olarak vatandaşları uyardı. Çanakçı, “Su zengini bir ülke değiliz. Bir damla suyu bile boşa harcamamalıyız” dedi. Çanakçı halkı.. Geçen yıl ki susuzluğu unutmamak lazım. Allah’tan Sapanca gölünden su çekildi de susuz kalmadı.

 

Alp’ten esnafa teşekkür

2002, 2007 ve 2011 seçimlerinde, tek başına iktidar olan ve 13 yıldır ülkemizi kesintisiz olarak yöneten AKP, HDP’nin barajı geçmesiyle bu emeline şimdilik ulaşamadı. Ancak, her şeye rağmen sandıktan çıkan iradeye saygı gösteren AKP, bu anlamda sahaya inerek, halkın ve esnafın nabzını yokluyor.  AKP Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, esnafları ziyaret ederek, seçime göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür etti. Güzel bir davranış. Zira böyle giderse kasım ayının sonunda erken seçim var.

 

Medyatik Karabacak!

Özellikle sahil çalışmalarının bitmesiyle turizm potansiyeli artan,Bayramoğlu gibi cennet bir mekana  sahip olan Darıca’ya ulusal medya da büyük ilgi gösteriyor. Son olarak TV Net kanalında yayınlanan Gezgin Programı önceki gün Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ile söyleşi yaptı. Karabacak TV Net ekibini Darıca sahiline götürerek yapılan çalışmaları anlattı. Karabacak yaklaşan Şehirler ve Kültürler Festivali ile ilgili de bilgi verdi. Üç dönemdir Darıca’nın belediye başkanlığını yapan karabacak, medyayı çok iyi kullanıyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR