Kandıra’da 70 metrelik yol çilesi!

MAKALEYİ DİNLE

Kandıra’da yaklaşık 2 bin öğrencinin bulunduğu Ahmatlı mevkiinde 70 metrelik bozuk yolun asfaltlanması isteniyor.

Seyrek yolu üzerindeki okullar bölgesinde yaklaşık 70 metrelik yolun bozuk olduğunu söyleyen bölge sakinleri yetkililerden yardım istiyor.

***

Bölge sakinleri;

“Burada Sağlık Meslek Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi ile öğrenci yurtları bulunuyor.

Her gün yaklaşık 2 bin öğrenci ile 20’den fazla servis aracının kullandığı yol aylardır bozuk durumda. 

Yağışlı havalarda çamurdan,  güneşli havalarda da toz topraktan yolu kullanamaz oluyoruz.

Kandıra Belediyesi’ne defalarca konuyu aktardık…

Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda diye ilgilenen olmadı.

70 metreyi bile bulmayan yolun asfaltlanması çok mu zor?

Sadece okulların bulunduğu alanda yol bozuk.

Büyükşehir Belediye Başkanımız da bir öğretmen.

İnşallah sesimizi duyarda bizi toz topraktan kurtarır ”diyorlar…

***

Fotoğraflara bakılırsa, yolun bozuk olduğu net bir şekilde görülüyor…

Büyükşehir Belediyesi, köy yollarını bile asfalt yaptık diye övünürken, 2 bin öğrencinin geçtiği, 20’den fazla servisin çalıştığı 70 metrelik yolun asfaltlanmaması da çok ilginç…

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri yolu unuttu mu, yoksa bilere mi yolu yapmıyorlar bunu anlamış değiliz…

***

Kandıra Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi yetkililerine sesleniyorum, bu 70 metrelik yolu yapın ve hem öğrencilerin, nem de servis şoförlerinin sorununu çözün…

Bölge halkı sadece 70 metrelik yolun asfalt yapılmasını istiyorlar, çok mu şey istiyorlar.

Sağlık Meslek Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi ile öğrenci yurtları  bulunan bölgedeki 70 metrelik yol  bozuk olduğu için başta öğrenciler olmak üzere vatandaşlar büyük güçlük çekiyor.

 

“Meral Akşener’e iftira atanları lanetliyoruz”

Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez, iftiraya uğrayan MHP’li Meral Akşener’e sahip çıktı. Sönmez şu açıklamada bulundu; Kocaeli Aydınlar Ocağımızın iftihar kaynağı, ülkemizin yetiştirdiği saygın siyasetçi, Cumhuriyetimizin ilk kadın İçişleri Bakanı ve TBMM Başkanvekili Meral Akşener’e "Müslüman görünüşlü münafıklar ”tarafından alçakça bir iftira atıldı.

 ***

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın olduğu ifade edilen A Haber'de yayınlanan Gece Ajansı programında, gazeteci Cemil Barlas’ın, Meral Akşener’i kastederek, "Onun da kaseti mi var nesi var, nasıl ele geçirdiler" sözü üzerine, Latif Erdoğan “paralelcilerin elinde bir kadın için hiç de yakışmayacak kasetleri var” iddiasını dile getirdi.

 

Ancak Meral Akşener'in kaseti olduğunu iddia eden Latif Erdoğan'dan bir gün geçmeden yeni bir açıklama geldi. Latif Erdoğan var olduğunu iddia ettiği kasetin "montaj" olduğunu söyleyerek çark etti. Meral Akşener içimizden çıkan bir değer olmakla gurur duyduğumuz, Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve faziletinin yaşayan örneklerinden biri olduğunun yakın şahidi olduğumuz örnek bir Türk kadınıdır.

 

Meral Akşener’e iftira atan bu iki mahlûka ve arkasındakilere “Alçak bile diyemeyiz. Çünkü alçaklık bile bir irtifadır. Bunlara ancak çukur diyebiliriz.” Yapılan hiçbir iftiranın Meral Akşener üzerinde iz dahi bırakması mümkün değildir. Ancak Türkiye siyasetini bu seviyeye getiren yaratıklar ile onların arkasındakileri nefretle lanetliyoruz. Türk adaletinin şeref ve haysiyet celladı iftiracılara gereken cezayı vermesini bekliyoruz.

 ***

Sayın Sönmez’in açıklaması böyle. Bu açıklamanın altına ben de imza atıyorum. Sönmez, Akşener’in kendilerini daha önce ziyaret ettiği bir de fotoğrafı bizimle paylaştı.

 

Çakır’dan Körfez turu

AKP Kocaeli Milletvekili adayı Sami Çakır, seçim çalışmalarına Körfez 'de mahalle esnafı ziyaret ederek destek istedi. Çakır, “Esnaf ve sanatkârlarımıza Halk Bankası aracılığıyla önemli miktarlara ulaşan uygun koşullu krediler kullandırdık. Bu kapsamda 2002 yılında esnafa yansıtılan kredi faizleri yaklaşık yüzde 50 seviyelerinde iken, Hükümetlerimiz sonrası kademeli bir şekilde düşerek, günümüzde Cumhuriyet tarihinin en düşük kredi faiz oranlarına kadar inmiştir” dedi. Çakır’ın görüşleri böyle. Ama, krediyi ödeyemediği gerekçesiyle intihar edenler, kredi kartı mağdurlarında patla yaşandığı da bir gerçek.

 

Coşkun için sıra önemli değilmiş!

AKP Milletvekili adayı Yahya Coşkun, önceki gün Değirmendere’yi turladı.  Coşkun kendini tanıtırken şunları söyledi; “Ben 11. sıra adayıyım, ama benim sıramın nerede olduğunu çok da önemli değil. Önemli olan yine yeniden hep birlikte partimizi iktidara taşımaktır ve bu nedenle çok çalışıyorum ”dedi. Unutulmasın ki, bal tutan parmağını yalar. Geçmiş dönemde hep böyle oldu, 7 Haziran’daki seçimlerde AKP birinci olursa, yine böyle olur.

 

AKP, 8’i çıkarabilir mi?

AKP Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, 7 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği genel seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamada “Halk istikrar istiyor” dedi. Kocaeli’nin genel seçimlerde 11 milletvekili çıkartacağını hatırlatan Alp, hedeflerinin bu dönem 8 milletvekili çıkarmak olduğunu sözlerine ekledi. Kocaeli’nin mevcut milletvekili dağılımı şöyle; Ak Parti 7, CHP 3, MHP 1. Ülkenin geldiği duruma bakılırsa, AKP’nin 8 milletvekili çıkarması zor gözüküyor. 7 milletvekili çıkarırsa, bunu başarı olarak kabul etmeli diye düşünüyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR