Şevki Yılmaz, AKP’ye hem nalına, hem de mıhına çaktı!

MAKALEYİ DİNLE

Eski yıllarda Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olmasında  büyük pay sahibi olan, Yuvacık’ta ikamet eden Rize eski Belediye Başkanı Şevki Yılmaz, önceki gün haftada bir yazdığı Yeni Akit gazetesinde AKP’yi eleştiren sert bir yazı yazdı…

Bilindiği gibi Şevki Yılmaz’ın oğlu Mehmet Akif Yılmaz, 7 Haziran seçimlerinde AKP’den Kocaeli milletvekili seçilmişti…

Kaçıncı sıradan mı?

5.

Oğlunu AKP’den milletvekili seçtiren Yılmaz’ın AKP Kocaeli’de her geçen gün gücü artıyor…

**

“Erken seçimle, erken hezimeti yaşamamak için!” başlıklı yazıyı kaleme alan Şevki Yılmaz, AKP’ye rant eleştirisi yaptı.

Parti teşkilatlarının poker ve lakırdı masalarında olduğunu belirten Şevki Yılmaz, zavallı emeklinin ve asgari ücretle çalışanların nafakasını artırmayı popülizm olarak görmenin zulüm olduğunu yazdı.

**

İŞTE ŞEVKİ YILMAZ'IN YAZISI

“Olanda hayır vardır” inancıyla, şımarmadan, paniklemeden, geçmişten dersler çıkararak İnsan Hak ve Hürriyetlerinde elde edilen kısmi kazanımlarımızı korumak ve ilerletmek için nöbetlerimize devam etmeliyiz!

Muhtemelen erken seçimde bir daha erken bir hezimeti yaşamamak için de;

Tamamen İslami ehliyet sıfatına aykırı olan “Üç dönem yasağı” kaldırılmalıdır. “Ehil, emin ve sadık olmayana bir dönem bile haram! Ehil, emin ve sadık olana her dönem helal!” İslami görüşüne mutlaka dönülmelidir!

Poker ve lakırdı masalarından ilmi ve istişare masalara dönecek bir teşkilat yapılanmasını Genel Merkezimizden başlayarak acımasız bir neşterle acilen gerçekleştirmeliyiz!

Hasbi tabanın ciğer yakan feryatlarına ve gözyaşlarına artık kulak vermeliyiz! İl ve ilçe yönetimlerinin, belediye başkanlarının, meclis üyelerinin ve milletvekili aday adaylarının, Genel Merkez süzgecinden süzüldükten sonra, aday seçimlerini tamamen parti tabanının ve milli STK’larımızın tüm üyelerinin iradesine bırakmalıyız!

Vakit ve nakit adamları dalkavuklardan acilen kurtulup, uyarıcı, hasbi dava ve vakıf adamlarıyla yola devam etmeliyiz!

Dalgakıran gibi devasa hizmetlerin görülmesini yanlışlıkları veya ihanetleriyle engelleyen “Rüzgâr kıranlar!” bir daha asla aday yapılmamalıdır!

Bürokrasideki ehliyetsiz, kişiliksiz, müsrif yöneticiler yerine emin, ehil ve sadık olan milli kadrolara hizmet kapılarını acilen açmalıyız!

Zavallı emeklinin ve asgari ücretle çalışanların nafakasını artırmayı popülizm gören zulüm yerine; başta belediyelerde ve bürokraside alabildiğine artarak devam eden makam aracı ve eşyaları değiştirme hastalığı vb. aşırı israf ve savurganlık belasının önüne acilen geçilmelidir!

Yeşil arazileri ucuza kapattırıp imara açtırtarak rant sağlattıran, adaletsiz imar ve ihale uygulamalarıyla haksız kazançlara sebep olan, belediye ve diğer devlet arazilerini ucuza başkalarına peşkeş çektirtenler mutlaka partiden ihraç edilmeli ve tüm sorumlular adalet önüne acilen teslim edilmelidir!

Analık makamına yüceltilen hanımlarımızın onurlarını ayak altına alacak kendi sahaları dışındaki yorucu meşakkatli ve yuvalarını dağıtıcı görevlerden mutlaka kurtarmalıyız!

Tüm halkımızı tedirgin eden doğu vilayetlerimizin İsrail ve Ermenistan’a peşkeş çekilme oyununun barış süreciyle, Başkanlık sistemiyle ve milli bir anayasayla ve istikrarlı güçlü milli bir iktidarla bozulacağını detaylı ve delilli bir şekilde halkımıza anlatmaya devam etmeliyiz.

Terörün en güçlü belası, aşiretlerin asimilasyonu yanlışlığını ve doğudaki kanaat önderlerine ilgisizliği derhal terk etmeliyiz. Onlara devletimizin koruma garantisini vererek, şefkat kucağını açmalıyız. Ve PKK terör ocağını aşiretlerle, mazlum mustazaf kardeşlerimizle ve ilim ehli kanaat önderleriyle dayanışma içinde yıkmalıyız!

Film heyeti yerine Akil İlim Heyetlerini etkili hale dönüştürerek Barış Sürecini sulandıranların oyunlarını bozmalıyız!

Halkımıza şuur ve heyecan verecek konferanslara ve TV canlı yayınlarına etkili hatiplerimizle başlamalıyız!

İlim Yayma, Ensar, MİKAV, Memur-Sen, Hak-İş gibi milli çizgideki tüm sivil toplum kuruluşlarıyla istişareye ve dayanışmaya daha çok önem vermeliyiz!

Neslimizin manevi ve maddi eğitimine tavizsiz devam etmeliyiz! Karma eğitim belasına acilen son verip, öğretmenleri mutlaka sözlü sınavla almalıyız! Hukuk ve eğitim fakültelerine yönelik yurtları acilen açmalıyız!

Aynı idealdeki Saadet-Birlik ve Hüda-Par ittifakını mutlaka AK kadrolarla birlikte yapmak için kardeşlerimizle seçim ittifakı yapıp, mecliste grup kurmalarını sağlayarak, milli bir muhalefet rahmetini ve anayasayı kökten değiştirecek güçlü bir AK iktidarını yeniden sağlamalıyız, gerçekleştirmeliyiz.

Bir darbe daha içerden vurulmak istenen AK kadrolarını birbirine düşürme oyununu Kaptan Erdoğan liderliğinde Başbakanımız Davutoğlu ve ilk Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül kardeşlerimizin el ele vererek, samimi kucaklaşmalarıyla mutlaka bozmalıyız. Kavgamızı oda içinde vererek, balkonda kucaklaşıp, birbirimizin aleyhinde konuşmamalıyız!

Küfrün ve zulmün belinin kırıldığı fakat zalim ve kâfirlerin münafıklaşarak nifak döneminin başlatıldığı bu çok tehlikeli fitne döneminde hepimiz çok dikkatli ve uyanık olmalıyız!

İnşallah, yakında tekrarlanacak seçimlerde başarımız için şart olan bu tavsiyelerimizle haydi acilen nöbete!

Selam, sevgi ve dualarımızla!”

**

Şevki Yılmaz’ın yazısı böyle…

Gerçekten sert bir yazı…

Kocaeli’de ipleri yavaş yavaş eline alan, oğlunu AKP’den milletvekili seçtiren Şevki Yılmaz, önümüzdeki süreçte AKP’nin Kocaeli il ve ilçe kongrelerinde önemli rol oynayacak…

7 Haziran seçimleri sonrasında AKP’nin Kocaeli dümenine Şevki Yılmaz’ın geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz…

**

7 Haziran seçimlerinde AKP’nin 7 olan milletvekili sayısının 6’ya düşmesi, Bakan Fikri Işık’ın elini zayıflattı…

Olası bir erken seçimde, ipler Işık’ın elinden alınacak gibi görülüyor…

 

CHP’li Tahsin Tarhan, Gebze’yi il yapacak!

CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, Gebze’de teşekkür turlarına çıktı. Gebze’nin il olması için mücadele edeceğini söyleyen Tarhan; “Bu anlamda ciddi bir mücadele hazırlığım var. Bu konuyu parlamento da imzaya açacağım” dedi. Bir gazetecinin; “Haydar bey ve Fatma hanım imza verdiler mi?” sorusunu yanıtlayan Tarhan; “Onların imzasını aldım. Hiçbir sorun yok. Bu konuda diğer siyasi parti milletvekillerinin de kapısını çalacağım. Gebze nüfus ve yapısı itibari ile Büyükşehir olabilecek niteliğe ulaşmıştır” dedi. Gebze, yıllarca il olmak istiyor, ama şimdiye kadar Gebze’nin bu hayalini gerçekleştiren bir milletvekili çıkmadı. Geçmiş dönemde CHP’li Salih Gün de uğraştı, ama başaramadı.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

erhan - Fikri ışığın bu kocaeline hiç bir faydası yok sadece hissediyor o

Yanıtla . 0Beğen 28 Haziran 16:40
02

PAŞALI - MİLLET AÇ ASİLE 1000 TL VEKİLE 15000 ALLAHTAN REVAMI YAZIK DEĞİLMİ MÜSLÜMAN İDARECİ HALKI SEFİLKEN KENDİLERİ SEFA SÜRÜYOR AZ BİLE YAZMIŞ 13 SENEDİR GARİBAN PERİŞAN DÜZELİN ARTIK SALTANATI BIRAKIN MİLLETE DÖNÜN AĞZINA SAĞLIK HOCAM

Yanıtla . 0Beğen 28 Haziran 16:40
01

OSMANLI - F.IŞIK IŞIKLARININ SÖNDÜĞÜNÜ GÖRÜRSE ÖLÜRRRRRRR..

Yanıtla . 0Beğen 28 Haziran 16:40
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR