Kocaeli siyasetindeki polemikler!

MAKALEYİ DİNLE


Yerel seçimler 30 Mart 2014’te yapılacak. Kocaeli’deki siyasette kızışmaya başladı. AKP, CHP, MHP, BBP’li il başkanları, belediye başkanları ve başkan adayları birbirlerine ilginç söylemlerde bulunuyor. Başkanların birbirlerine söyledikleri ilginç sözleri sizler için araştırdım. İşte başkanların ilginç söylemler;
**
AKP İL BAŞKANI ALİ KORMAZ, CHP’YE SESLENİYOR:
“Köylere çok yardım yaptık. Deve kuşu gibi kafasını kumdan çıkarmayan muhalefet hizmetlerimizi görsün”
**

CHP İL BAŞKANI YALÇIN KUŞKAN, AKP’Yİ ELEŞTİRİYOR:
“Esnafa destek lafla değil, hizmetle olur. Bizim adayımız süttür, süt tozuna gerek yok”

**

AKP’Lİ İBRAHİM BULUT, KUŞKAN’A CEVAP VERİYOR:
"Kuşkan'ın 'süt' diyerek kastettiği kişi Sefa Sirmen ise, kendisine verilecek tek bir cevabımız olabilir. Kuşkan, Sirmen'i süte benzettiğinize göre uzun zamandır süt içmediğiniz anlaşılıyor. Sirmen'den ne süt olur, ne de süt tozu. Olsa olsa son kullanma tarihi geçmiş bozuk bir süt olur.”

**

AKP’Lİ İBRAHİM BULUT, SEFA SİRMEN’E CEVAP VERİYOR:

“CHP’nin İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, pazarcılara hitap ederek ‘Seçimi kazanırsak Cumartesi Pazarının tekrar aynı yerine taşınması kararı olacak’ demiş. Sayın Sirmen bu vaadiyle açıkça, İzmit’i geri götürmek istediğini söylemektedir. Ancak İzmit halkı, gerici Sirmen’in eskiye dair vaatlerinin hesabını sandıkta soracaktır. Bu gerçekten siyaset tarihine geçecek önemde bir vaat. Sayın Sirmen bu vaadiyle “en gerici aday” sıfatıyla siyaset literatürüne dahi girebilir.”

**

MHP’Lİ SAFFET SANCAKLI, AKP’Lİ MAHMUT CİVELEK’İ ELEŞTİRDİ:

“AKP İl Başkanı Mahmut Civelek siyaseti bıraksın, yolda yürürken suratına tükürecekler.”
**
MHP İL BAŞKANI AYDIN ÜNLÜ, AKP’Lİ MAHMUT CİVELEK’İ ELEŞTİRDİ:
“Mahmut Civelek ve İbrahim Karaosmanoğlu’na baktığınızda sanırsınız ki Kocaeli sahilleri kilometrelerce plaj olmuş. Topu topu bahsettikleri 3 plaj. Sayın Civelek’e kalsa Allah’ın Körfezini bile kendi icraatları olarak gösterecek.”
**
İBRAHİM KARAOSMANOĞLU, SEFA SİRMEN’İ ELEŞTİDİ:
“CHP’nin İzmit adayı olan Sefa Sirmen, küçük olsun benim olsun mantığıyla hareket ediyor, keşke Büyükşehir’e aday olup rakibim olsaydı.”
**
SİRMEN’DEN KARAOSMANOĞLU’NA CEVAP:
“İbrahim Karaosmanoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eteğine sığınıp konuşuyor.”
**

CHP İL BAŞKANI YALÇIN KUŞKAN’DAN AKP’YE ELEŞTİRİ
“30 Mart’ta yapılacak seçimlerde belediye çalışanlarının tarafsız olamadıklarını iddia ederek sandık kurulu başkanı olarak öğretmenlerin görevlendirilmesini istedi.”

**
CİVELEK- ÜNLÜ POLEMİĞİ
AKP İl Toplantısı’nda konuşan Mahmut Civelek, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün AKP’nin gerçekleştirdiği iftar programıyla ilgili, “Biz de 5 bin kişiyle namaz kılarız, bu mu siyaset?” söylemi üzerine “Yer bulmazsa biz ona yer ayarlarız” dedi.
**
ÜNLÜ- CİVELEK CAMİ POLEMİĞİ
Cami projesiyle ilgili asıl MHP’nin din istismarlığı yaptığını söyleyen Mahmut Civelek’e de gönderme yapan Ünlü, “Din istismarlığı konusunda kimse sizin elinize su dökemez. Elinizden gelse Fevziye Cami ve Yeni Cuma’yı da biz yaptık dersiniz” ifadesini kullandı.
**
MHP’Lİ SAFFET SANCAKLI’NIN CAMİ PROJESİ
Türk Diyanet Vakıf Sen Kocaeli Şubesi’nin kongresinde konuşan MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Saffet Sancaklı, "Eğer başkan seçildiğim takdirde denizin ortasına Kocaeli'yi algılatacak olan 10 bin kişilik cami yaptıracağım" dedi.
**

SANCAKLI, ERGÜN’Ü ELEŞTİRDİ


MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanı Saffet Sancaklı, Başiskele’de yaptığı konuşmada Bakan Nihat Ergün’ün Bilişim ve Silikon Vadisi projesiyle ilgili, “Bırakın bu silikon vaatleri” dedi.

**

BBP İL BAŞKANI SERHAT DUYAR’DAN CİVELEK’E GÖNDERME;

“Şehit Liderimizin arama kurtarma çalışmalarında sicili bozuk bir bürokrasiyi yöneten siyasi kadroların İl Başkanı Mahmut Civelek’i haddini bilmeye davet ediyoruz. Zira ikiyüzlülüğün ve arsızlığın lüzumu yok.”
**
KUŞKAN’IN BARAJ AÇIKLAMASI

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Yuvacık Barajı ve Sefa Sirmen’le ilgili yapılan eleştiriler için şöyle konuştu: “-Herkes yaptığı işe baksın. Kocaeli halkı Yuvacık Barajı’nı yaptığı için Sirmen’e şükran duyuyor. Namazgah baraj değil, ancak gölettir. Onu da yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Önce kendilerine baksınlar, öyle konuşsunlar.”
**
NEVZAT DOĞAN, SİRMEN’E YÜKLENDİ
Karabaş Mahallesi’nde bulunan tarihi İkizliçeşme Meydanı’nın açılış töreninde bir konuşma yapan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, yerel seçimlerde rakibi olan CHP İzmit Belediye Başkanı Adayı Sefa Sirmen’e fena yüklendi. CHP’li rakibini isim vermeden eleştiren Doğan, “Kimse yalan söylemesin. O, 15 yıl boyunca odasındaki kırmızı koltuktan kalkmadı. Eğer koltuktan kalmaz ise, o şehir yerinde saymaya mahkumdur”KOÜ FKF’dan Van’a Türkçe, Kürtçe mesaj
Kocaeli Üniversitesi Fikir Kulüpleri Federasyonu Van’da kışın ortasında konteynırları ellerinden alınan halkla destek verdi. KOÜ’lü öğrenciler Van’a destek mesajı göndererek tişörtlerine hem Türkçe, hem de Kürkçe “VAN ÜŞÜYOR” diye yazdı. Geçtiğimiz haftalarda “Vanlı depremzedeler ile yardımlaşma” kampanyası yürüten FKF’liler topladığı yardımları depremzedelere ulaştırmıştı.


Tahsin Tarhan'ın ikici
kitabı yakında çıkıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adayı olan işadamı-gezi fotoğrafçısı Tahsin Tarhan'ın Hindistan konulu ikinci kitabı yakında çıkıyor. Hindistan'da çektiği 200'e yakın fotoğraf karesinin yer alacağı kitabın Türkçe ve İngilizce olarak yayımlanacağını belirtildi.

Gölcük’te Mütevelli
Heyeti seçimi yapıldı

İlçe Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2014 yılı Mahalle Muhtarları Mütevelli Heyeti seçimi önceki gün Gölcük Belediyesi Sanat Galerisinde yapıldı. Toplantının Divan Başkanlığını Bilge Saral, katiplikler ise Hüseyin Türkay ve Ali Vasfi Kara yaptı. Toplantıya toplam 50 köy ve mahalle muhtarı katıldı. Köy muhtarlığında Rıfat Büyükbudak, yedek Muhammet Özer, mahalle muhtarlığında Ataman Akdeniz, yedek Ali Vasfi kara oy birliği ile seçildiler.


Helal olsun Hakan’a

Türkiye Atletizm Federasyonunun düzenlemiş olduğu Yıldız Erkekler Salon Atletizm yarışlarında 60 m engelli dalında yarışan Körfez Atatürk Anadolu Lisesi 9/D Sınıfı öğrencisi Hakan Dursun Türkiye 4. sü oldu. Hakan’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

“ Doğan abimiz gibi”

İzmit Belediyesi’ni büyük ve güçlü bir aile olarak tanımlayan İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan, bu tanımını sözde bırakmıyor. Başkan Doğan bu düşüncesini belediyede görev yapan tüm personellerin yanında olarak da gösteriyor. Doğan son olarak Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Fatih Sakçı’yı evinde ziyaret ederek yeni doğan bebeği Zeynep’e hayırlı bir ömür diledi.

‘Aramıza hoş geldin bebek’

Sosyal belediyecilik alanında 2010 yılı AKP Sosyal Belediyecilik Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen Derince Belediyesi’nin “Aramıza Hoş geldin Bebek” projesi kapsamında ilçede dünyaya gelen bebeklerin aileleri ziyaret ediliyor. Proje kapsamında bugüne kadar 15 bin 200 aileye ulaşıldı.# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR