Bahçeli artık direnmemeli…

MAKALEYİ DİNLE

MHP’de büyük bir heyecan yaşanıyor…

Aslında kabul etmek lazım ki, çok kasıntı bir ortam. Yani söylediğim gibi bu işten dolayı açıkçası heyecan duyanlar mutlaka var. Fakat işin özünde Bahçeli ve sonrasındaki beşi bir yerdeleri kurultay talep edip, belki de partiyi belli bir noktaya eriştirmek isteyenleri neredeyse hain ilan edecekler.
Bahçeli ekibinin son dönemde sarılacağı koz büyük bir olasılık ile disiplin konusu olacak…
Yani dili sivri olanlar, sosyal medyanın başındayken klavyeyi kullanacak olan parmaklara hükmedemeyenler bir çırpıda disiplin kuruluna sevk edilecek.
Dahası insanlar, partililer belki de buna yönlendirilecek.
Belki de insanlar öyle bir noktaya gelecek ki, öfkesinden ne yaptığını bilemeyecek ve bu tuzağa düşecek…
Tabi işin özünde ‘Kurultay yapın’ diyenleri, ‘Sen nasıl böyle bir şey talep edersin’ diyerek partiden def etme çabası yatıyor.
Bir kere, herhangi bir siyasetçinin sadece kurultay istediği için disipline verilmesi aklın alabileceği bir durum değildir.
Ahlaki de değildir.
MHP’deki sancının geçmesi için yapılabilecek şey sadece kurultay sürecinin en yetkili ağızdan açıklanarak başlatılmasıdır.
Teşkilatın genel olarak gazını almak olayı sadece bu şekilde olur. Neticede mevcut delegelerinin yüzde ellisinden fazlası kurultay talep etmiştir.
Bu olaya ‘İmzaları takmıyorum, kurultay yapmıyorum’ demek, sadece ve sadece Türkeşçilik oynamaktır.
Alparslan Türkeş’in Rahmet-i Rahman’a vuslatının ardından biten Başbuğ’luk olayına niyetlenmektir.
Zaten Bahçeli’nin yaptığı her konuşmayı şöyle detaylıca bir incelerseniz, sözlerinin arasında Türkeş ismini ve örneğini ya hiç bulamazsınız ya da cümlelerin kıyısında köşesinde bir noktada ancak bulabilirsiniz. Haliyle meselenin gelenekçilikle çok fazla izahının yapılabilmesi pek de mümkün görünmüyor.
Şahsım nazarında bu kurultay yapılmalıdır.
Kaçışının çok fazla olabileceğini düşünmüyorum.
Hatta şuna inanıyorum ki, kurultay yapılması zorunlu hale kendiliğinden gelecektir.
Kaldı ki, bu iş 2018 yılının 18 Mart’ına da kaldı bu durumdan en büyük zararı bana göre Bahçeli görecektir.
Çünkü şurası kesindir ki, kim ne yaparsa yapsın, ne ederse etsin, hangi taşa başını vurursa vursun, en zifiri karanlıklar bile küçücük bir ışık huzmesi karşısında yerini aydınlığa bırakmak zorundadır.
O yüzden MHP’deki inatçı yapının bugün olmaz ise yarın kurultay konusunu ciddi bir şekilde ele alması şarttır. Aksi halde MHP, sadece birkaç kişinin hüküm sürdüğü bir parti hüviyetine bürünecektir.

----- -----

Okumaya yönelik önemli bir hizmet


Kocaeli Ticaret Odası, ilimizdeki en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Zaman zaman bazı güzel organizasyonlara imza atıyorlar. Hatta bu kentte bu zamana kadar kimsenin çok fazla konuşmadığı fuar olayını belki de en gür şekilde gündeme getiren kurum şimdiki KOTO yönetimi oldu.
Bu bana göre dikkate değer bir durumdur.
KOTO’nun şimdi de yeni bir uygulaması dikkati çekti. Malum, iki gün sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından bir fuar düzenlenecek. KOTO da bu çalışmaya farklı bir şekilde destek veriyor. Bu yıl sekizinci kez tertiplenen Kitap Fuarı’na özel kampanya başlatıldı.
Buna göre başlatılan kampanyaya katılan odanın üyelerinden 100 lira ve üzerinde alışveriş yapan vatandaşlar kitap indirim kuponu kazanıyor. Vatandaşlar, bu indirimi fuar boyunca istedikleri stanttan kullanabilecekler.
Haliyle bize de oda yönetimini bu çalışması nedeniyle tebrik etmek düşmüş.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR