Nöbetleşe terör

MAKALEYİ DİNLE

En son cümlemizi en başta söylersek terör bir insanlık suçudur. Terörün dini, imanı, milliyeti, vatanı, rengi ve geleceği yoktur. Ama gelin görün ki terörü dost denilen birçok ülke rakiplerini zayıflatmak, köşeye sıkıştırmak amacı ile örtülü bazen de alenen destek verdikleri herkesin malumudur. Terör kadar teröre destek veren bu ülkelerin ikiyüzlülüğünden bıktık. Kanımca artık bunların açıkça dile getirilip, ilişkilerin yeniden yapılanması gerekir.

Görmemek, duymamak, bilmezden gelmek asla bir çözüm değildir. Korkunun ecele faydası yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımız bunların iki yüzlülüklerini açık, anlaşılır sözlerle dile getiriliyor.

 

İNCİRLİK ÜSSÜ:

NATO’da bulunan Türkiye yıllarca ileri karakol olarak kullanıldı. Türkiye ihtiyaç duyduğu zaman NATO ortada yoktur. İncirlik koalisyon güçlerinin kullanımındadır. Ama NATO üssü değildir. Yıllardır Türkiye’yi DEAŞ diğer adı IŞİD’e destek verdiği söyleniyordu.  Bugün tek başına bu örgütle savaşıyoruz.

PKK’nın Suriye kolu PYD’dir. Ama dost bildiğimiz Amerika DEAŞ ile savaşan Türkiye’ye sözde destek veriyor. Türkiye’nin sizde gereğini yapınız talebi karşısında mühimmat taşımayan uçaklarla uçuş yapıyoruz diyorlar. Kargaların güleceği çok komik bir durum.

Bir yandan da PYD terör örgütü değil diyorlar. Bunlara dokunulmasını istemiyorlar. Türkiye’de PYD’nin terör örgütü olduğunu kabul ediyor. Başkan Obama’nın dış politikası çelişkilerle dolu olup, duvara toslamıştır. Umutlar 20 Ocak’ta görevi devir alacak yeni başkan Donald John Trump’da.

Pentagon sözcüsü İncirliğin önemini ve değerini biliyoruz diyor. Tabi önemlidir sizin için. Çekiç güç olarak neler yaptığınızı unutmuş değiliz.

Bizi idare eden siyasileri bilemiyorum. Ama halk olarak İncirlik Üssünün en azından konuşulması mutlaka gereklidir. Başımızda oturup bıyığımızı ve saçımızı yolmalarına bir dur demek gerekiyor. Evet, böyle devam edecekse İncirlik kapatılmalıdır.

 

RUSYA İSTİHBARATÇISI

Emekli Rus istihbaratçısı bir rapor yayınladı. Türkiye ile Rusya’nın yakınlaşmasını Amerika başta olmak üzere bir çok ülke hazmedemediğini söylüyor. Bugünlerde artarda yurdumuzdaki terör eylemleri ile Türkiye’ye gözdağı veriliyor. Siz kiminle ortaklık kuruyorsunuz denilmektedir. Biz her koşulda dostluğumuzu ve işbirliğimizi Türkiye ile arttırmalıyız diyor.

 

İÇİMİZ YANIYOR ŞEHİTLERİMİZE

Sayın Cumhurbaşkanımızın değimi ile ikinci Kurtuluş Savaşını yapıyoruz, cümlesine aynen katılıyorum.

Bu terör örgütleri nöbetleşe sık aralıklarla masum insanlarımızı ve güvenlik güçlerimizi kalleşçe sinsice kitlesel bir şekilde öldürmeye çalışıyorlar. Ankara, İstanbul, Kayseri derken dünde İzmir’de canlı bombalar olarak ortalığı kan gölüne çevirdiler.

Vatan uğruna ölenlerimiz şehit, yaralılarımız gazidirler. Bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Allah rahmet etsin. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’u suikastle öldüren Mevlüt  Mert Altıntaş’a kimse sahip çıkmadığı için kimsesizler mezarına gömüldü. Geride kalanları da utanç ve acı içindeler.

Yine 15 Temmuz darbecilerinin de birçoğu kimsesizler mezarına gömüldüler. Akıbetleri geride kalanları ömür boyu acı içinde bırakıyorlar.

 

AZERBAYCAN         

Kardeş Azerbaycan’dan her gün birçok kişi, kurum, kuruluştan telefon ve sosyal medyadan haberleşiyoruz. Hepsi bizim ile her koşulda aynı duygu ve düşünce içinde olduklarını dile getirerek terörün bir an önce yok edilmesini istiyorlar.

Şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorlar. Hepimizin son kalesi Türkiye’dir. Allah Türkiye’mizi korusun diyorlar.

Dünya bilsin ki Türkiye er veya geç bu terör belasını yok edecektir. Gecenin koyu karanlığındayız. Ama sabaha ve güneşe çok yakınız.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR