Erenler’den Deli Tozu!

MAKALEYİ DİNLE

 

6.Kitap Fuarı 17-25 Mayıs tarihleri arasında Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’de (İnterteks) başlıyor. Derince ikamet eden Gönül Erenler, “Deli Tozu” adında ilk öykü kitabını yazdı. Erenler, 19 Mayıs’ta Salon B, Stant No: 28’de, 14.00-16.00 saatleri arasında Postiga Yayınları Standı’nda söyleşi yapacak, kitaplarını imzalayacak. Salon B, Stant No: 28

**

Büyükşehir Belediyesi’nin birçok hizmetini eleştirmişimdir. Ama bu yıl 6’ncısını düzenlediği kitap fuarı övülecek düzeyde. Birçok yazar bu fuarda okuyucusuyla buluşuyor, kitaplarını imzalıyor. Kendini tanıtma imkanı buluyor.

**

Gönül Erenler, “Deli Tozu” adlı öykü kitabıyla yazarlığa başladı.

Yıllardır Derince’de ikamet ediyor.

Benim gibi Derince Lisesi mezunudur…

İlk kitabını yazmanın heyecanı içinde…

**

Gönül hanım, kendisi ve kitabı hakkında bizlere şu bilgileri verdi;

1969’un sonbaharında Tunceli'nin bir köyünde doğdum. Dokuz kardeşten biriyim. Okul hayatım halkla ilişkiler bölümünün birinci sınıfında iken tarafımdan bazı nedenlerden ötürü bırakıldı. Hayatımı değiştiren yazma serüveni yaklaşık sekiz yıl öncesine dayanır. Kurşun kalemle olan dostluğum geliştikçe kelimeler çoğalmaya çoğaldıkça kağıda dolmaya başladı. Şiir ve kısa sözlerle başlayan içsel yolculuğum uzayınca uzun soluklu yazılara dönüştü. TOPRAĞA VE GEÇMİŞE OLAN BAĞLARIM GÜNÜMÜZÜN YAŞAMIYLA HARMANLANINCA ortaya öyküler çıktı.

 

İLK ÖYKÜ KİTABI

 

Deli Tozu ilk yazdığım öykü kitabıdır. Doğumu ise birkaç yıl öncesine dayanır. Kendileriyle görüştüğüm birkaç yayın evi arasında POSTİGA YAYINLARI ile yaptığımız anlaşma doğrultusunda mart ayı sonunda piyasaya çıkmıştır. Yazmayı seviyorum ancak iyi şeyler yazabilmek yaptığım işe sanat katabilmek ilkem ürettiğim şeyleri geleceğe bırakmak amacım oldu. Ben ‘’ İŞİN POPÜLARİTESİNİ TOPLUMUN EĞİTİM SEVİYESİNİN, KALİTESİNİN DE TARİHİN BELİRLEDİĞİNE İNANAN BİRİYİM’’ 

DELİ TOZU

 

Yaşamdaki aykırılıklara tahammülsüz olan insanoğlu evveliyatından topladığı düşüncelerini veliahdına taşırken tozlara karşı her daim alerji duymuştur. Zihni aykırılıklarla çatışırken tozları temizlemeye çalışmıştır. Oysa her aykırılık bir rengi, tozlar birikimi temsil eder. Delilik iki kavramın buluştuğu noktadır. Her deli kendi rengini insanın gözüne sokarken estirdiği rüzgar tozlarını etrafa savurur. Siz Anadolu'nun bir ucundan diğer ucuna gezdirip tozlarını üzerinize, renklerini gözlerinize bulaştıracak öyküleri okurken kendi renginizi bulacaksınız.”

**

Gönül Hanım’ın kendisini ve öykü kitabı tanıtımını okudunuz.

 

Gönül Erenler, 19 Mayıs’ta 14.00-16.00 saatleri arasında Postiga Yayınları Standı’nda kitaplarını imzalayacak.

Gönül Hanım, bütün okurlarını imza gününe bekliyor.

 

Başiskele Erzurum’dan

Çanakkale gezisi…

Başiskele Erzurumlular Derneği, 24 Mayıs’ta üyelerini Çanakkale’ye götürüyor. Gezi günübirlik olacak. Burada tarihi yerler gezilecek.

 

 

Derince Gençlik Merkezi

etkinlik düzenliyor…

Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Derince Gençlik Merkezi tarafından ilçe genelinde her yıl 15-19 Mayıs tarihlerinde çeşitli etkinliklerle kutlanan Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası boyunca gençler doyasıya eğlenme imkanı bulacak. 15 Mayıs 2014 Perşembe sabahı saat: 10.00'da kaymakam ve belediye başkanı ziyaretleriyle başlayacak olan kutlamalar 19 Mayıs Pazartesi günü Atatürk anıtına çelenk koyma ve gençlik yürüyüşüyle sona erecek.

 

Muhtar Yaman’dan

İSU’ya teşekkür

 

İzmit Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Yaman, İSU’ya teşekkür etti.  Yaman, “ ISU, 1992 yılından beri muhtarlığımız bahçesindeki halk çeşmesine su sayacı taktı. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca Demokrasi Parkımızdaki ve diğer parklarımızdaki sulama sistemleri nede takılsın ve buralarda harcanan suyun bedeli biz mahalle sakinlerine paylaşılsın istiyorum” dedi.

 

Kutan, Başkan’ı kutladı

Saadet Partisi eski Genel Başkanlarından ve Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Genel Başkanı Recai Kutan, Kocaeli Büyükşehir Beleyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret ederek yerel seçimlerdeki başarısından dolayı kutladı. Başkan Karaosmanoğlu da, ‘’Recai Kutan ağabeyimizin bizi ziyaret etmesinden gurur duyduk. Recai Kutan, benim çok sevdiğim, örnek aldığım bir siyasetçimizdir. Türkiye’nin gelişmesinde ve kalkınmasında çok büyük hizmetler yapmıştır” dedi.

 

Başkan Ellibeş

Pınar’a sahip çıktı

Gölcük’te ikamet eden 36 yaşında 3 çocuk annesi olan Zeynep Pınar, imkanı elvermediği için yurt dışından lens getiremiyordu. Bunun için de büyük sıkıntı yaşıyordu. Zeynep Hanım, sorununu Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’e aktardı. Ellibeş de kısa sürede lensleri yurt dışından getirerek Zeynep Hanım’ı sevindirdi. Zeynep Pınar da Ellibeş7i makamında ziyaret ederek teşekkür etti.

 

Düğün Selfiesi!

Kocaeli İl Halk Sağlık Müdürlüğü eski Bilgi İşlem çalışanlarından, Kocaeli T Tipi Cezaevi Sağlıkçısı Güven Köksal ve Tuba Çelik ile İzmit Ayışığı Derneği Kültür Merkezi Salonunda yapılan nikah ile dünya evine girdi. Nikah sonrası, Damat Güven Köksal'ın  eski iş arkadaşları ile çektirdiği Düğün Selfiesi düğüne damga vurdu.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR