CHP aday göstermeyince Ak Parti'den aday oldu

MAKALEYİ DİNLESize kısa bir hikaye anlatacağım.
Mehmet Çun’u şehrin sosyal yaşamını takip eden birçok kişi tanır. Marmara Ordulular Derneği’nin başkanıdır kendisi.
Azimli ve ısrarcı tavrıyla derneğini belli bir seviyeye getirdi.
Kimi zaman tek başına afiş astı, kimi zaman tek tek gazeteleri ve televizyonları gezerek kendini ve derneğini tanıttı.
Başarıya giden yolun çok çalışmaktan geçtiğini de bilen biri kendisi.
Neyse uzatmayalım…
Mehmet Bey, bir gün siyasete girmeye karar verir.
Bu düşünceyle Kartepe CHP’nin kapısını çalar.
“Meclis üyesi aday adayı olmak istiyorum” der.
Gönlü CHP'de olmasına rağmen aday adayı olamaz.
Peki, neden olamaz?
Üye olmadığı için…
Aday adayı olmak isteyen Çun’a ilginç bir cevap verilir.
Ve denir ki…
"Meclis aday adayı olabilmeniz için parti üyesi olmanız ve bu üyeliğin yargıtayca onanmış olması gerekiyordu”
Mehmet Çun'un kafası atar ve soluğu AKP’de alır. Ve o artık AKP Kartepe Belediyesi meclis üyesi aday adayıdır.
Hep deriz ya siyaset kaygan bir zemin, bu zemin üzerinde sizin yanınızda olanları yanınızda tutmazsanız tıpkı Mehmet Çun gibi elinizden kayar giderler.
Hani halk dilinde yeni bir tabir oluştu ya, “CHP olmasa AKP bu kadar güçlü olamazdı” diye.
Bu örneği yaşadıktan sonra bu söze bende inanmaya başladım.

CHP’li vekiller Derince’ye önem veriyor

Seçim kapıda, AKP adaylarını belirlememiş olsa da, CHP erken belirlenen adaylıkların avantajını yaşıyor. Seçim çalışmalarına başladılar bile. Tabi ki rakipleri belirlendikten sonra, sahada ki siyaset daha da hareket kazanacak ancak Derince’de siyaset kazanı ısındı bile. CHP Derince’ye tüm gücüyle asılıyor. İki güçlü rakibin arasından sıyrılan olmak istiyor.
Geçtiğimiz hafta iki ayrı günde iki ayrı CHP vekili Derince’ye gitti. Burada adayları Hakan Savaş ile birlikte seçim gezilerine katılan Hurşit Güneş ve Haydar Akar, bu dönem Derince’yi alacaklarından eminler ve desteklerini esirgemiyorlar.

SP Gölcük, sandık nöbetine önem veriyor

Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanı İbrahim Akgündüz geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı düzenledi. Seçimin sandıkta alınacağını söyleyen Akgündüz, "Seçim hazırlıklarımız tüm hızıyla sürüyor. Güzel bir seçim dönemi geçireceğiz. Sandık başı görevlileriyle ilgili çalışmalarımıza ağırlık veriyoruz. Mart 2014'te yapılacak olan seçimler için sandık görevlilerimizin yüzde 80'ini belirledik" dedi.


Kaan Kobakoğlu neden ikna edilemedi

İlimizin tanınmış avukatlarından Kaan Kobakoğlu’na MHP’den gelen, “Kartepe adayımız ol” teklifi geri çevrildi.
MHP’nin Kartepe Belediye Başkan Adaylığı için ilk düşündüğü isim olan Kaan Kobakoğlu 20 gün düşündükten sonra bu teklifi geri cevirdi. MHP şimdi Kartepe’de Fatih Galyan ile seçime gidecek. Kobakoğlu’nun ise adaylık teklifini neden geri çevirdiği halen bilinmiyor.


AKP’li meclis üyesi aday
adayı meğersem ağaymış

AKP Derince Belediye Meclis Aday Adayı Kenan Yeşiltaş, meğersen bir ağaymış. Ağa dediysek, köy ağası değil. Aktif ve cemiyetçi kişiliğiyle bilinen Kenan Yeşiltaş, Kocaeli Marmara Ordulular Derneği tarafından Acısu Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserin şenlik ağası seçilmiş. Kısa bir süre önce siyasete atılan Yeşiltaş, siyasetin yanında dernekçilik çalışmalarına da destek verdiğini duymak beni de sevindirdi.

Bu haber, AKP Körfez
adaylarını zan altında bıraktı

Körfez’de yayın yapan Vedat Taştekin’e ait internet sitesinde yer alan bir haber, AKP’li aday adayları arasında infiale neden oldu. Habere göre üç aday adayının Yunus Pehlivan adına aday adaylığında çekildiği istihbaratına yer vermiş. Haber içerisinde kimlerin aday adaylığından çekildiği yazılmayınca 10 aday arasında infial oluştu. Zan altında kalan aday adayları birbirlerinin arkasından şüpheyle bakar oldu. Kaynak belirtilmeyen haberde eksik olan bir diğer unsurda, Yunus Pehlivan adına çekildiği iddia edilen o üç kişinin ismi…


Kandıra’da kuzenler yarışıyor

Seçim heyecanının tavan yaptığı ilçelerden biride Kandıra… Kandıra AKP’de tüm aday adayları dere tepe gezmeye devam ediyor. Köy sayınının fazla olması ve bu yıl belediye seçimlerine köylerinde oy kullanıyor olması adayların daha da çok yorulmasına neden oluyor. Kandıralı adayların bu yoğun çalışmalarını takip ederken ilginç detaylara da rastlıya biliyoruz. Favori adaylardan biri olan Sedat Köse ile yine favori adaylardan Avukat Emel Ceylan Balcıoğlu’nun kuzen olması gibi. Sedat Köse ve Köse’nin eşinin amcasının torunu Emel Ceylan Balcıoğlu adaylık için kıyasıya bir rekabet yaşarken, aralarında akrabalık bağı olduğunu da gizlemiyorlar.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR