Yetkililer uyuyor mu?

MAKALEYİ DİNLE

İlimizde ulaşım sorunu bir türlü çözülemedi. Zaman zaman yollarla ilgili şikayetler alıyoruz. Önceki gün de bir vatandaşımız yolun fotoğrafını çekerek sıkıntısını şu şekilde dile getirdi;

“D -100 Karayolu Köseköy mevkii fabrikalar önündeki yan yol aşırı tehlike yaratıyor.

Birkaç yıl önce Mobesko’nun girişimi sonucu, Pakmaya önünden  D- 100 karayolundan yan yola direk giriş için yan yol daraltılarak bir çalışma yapıldı. Daha  sonra Karayolları Bölge Müdürlüğü bu girişi uygun bulmayarak kapattı.

Çift şeritli olan yan yol Pakmaya önünde daralıyor.

Fabrikalara servis araçları ve hammadde TIR’ları, beton santralı arabaları, mıcır kamyonları, eşya taşıyan büyük araçlar, büyük gıda araçları bu dar alanda yolu kapatıyor ve küçük araçlara yol vermiyor.

B u dar alana hızlı giren araçlarda tehlike yaratıyor.

Zaman zaman küçük maddi hasarlı kazaların meydana geldiği, yol verme tartışmalarının yaşandığı bu alan için yetkililerin önlem alması için birinin kazada ölmesi mi gerekiyor?

Bu yolu kullanan araç sürücüleri yan yolun biran evvel eski haline getirilmesini istiyor.”

**

Biz de vatandaşların sıkıntısını bu köşeden dile getirdik.

Yetkililer gidip şu yolda bir inceleme yapsın…

Şu sorunu çözsün ki, sürücüler de rahat bir nefes alsın.

 

Muhtar İbrahim Yaşar

maaşını bağışlıyor

Gölcük Selimiye Muhtarı Köyü İbrahim Yaşar muhtarlıktan aldığı ödenekleri devlete ya da bir hayır kurumuna bağışlayacağını açıkladı. Gölcük Selimiye Köyü Muhtarı ve 39 No’lu Değirmendere Minibüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı İbrahim Yaşar, “Muhtarlar aldıkları maaşlarını bence devlete bağışlamalıdır. Çünkü muhtarlık para için yapılmamalıdır. Ben Selimiye’de ikinci dönem muhtar seçildim. Bana ödenecek olan ödeneği devlete bağışlayacağım. Maaşlarımızı iki, üç ay almasak ne olacak? Allah Belediyemizden razı olsun. Onlar olmasa bizler aç kalırız. Ben Belediye Başkanımız Mehmet Ellibeş’in yanına çıktığımda Başkanımız kooperatif adına sıkıntılarımızı hemen çözüyor. Belediyemizde hizmette sınır yok. Muhtarlar alamadıkları maaşlarını düşünüyorlarsa kusura bakmayacaklar bu insanlar para için muhtarlık yapıyorlar” dedi. Bakalım Yaşar’un bu açıklamasına diğer muhtarlar ne diyecek?

 

 

 

KOSİAD’ın konuğu;

Aydın BOYSAN

Kocaeli Sanayi ve İşadamları Derneği (KOSİAD) bu akşam saat 18.30’da Wellborn Otel Liman Restaurant’ta dostluk akşamı adı altında bir araya geliyor. Mimar ve gazeteci Aydın Boysan da KOSİAD’ın konuğu olacak.

 

 

KOÜ, sporda da başarılı!

 

Her alanda büyük aşama kaydeden Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), sporda da madalyaları toplamaya devam ediyor. KOÜ, 2012-2013 Öğretim yılında üniversiteler madalya sıralamasında 4’üncü oldu. 21 altın, 10 gümüş ve 19 bronz madalya kazanan üniversitemiz, 29 branşta müsabakalara katıldı. Türkiye’de müsabakalara katılan 131 üniversiteden Anadolu Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden sonra 4’üncü sırada yer alan üniversitemiz 46 branştan 29’una iştirak etti. Madalya sıralamasında 4’üncü olmakla birlikte, Türkiye’de aynı dönemde üniversitelerarası müsabakalarda Çukurova Üniversitesi’nden sonra en çok ev sahipliği yapan ikinci üniversitedir.

 

Akıllı ilaç kullanımı!

Kocaeli Eczacılar Odası Eğitim Komisyonu üyeleri eczacı Miray Yeşilyurt ve eczacı İbrahim Uygun tarafından “Akıllı İlaç Kullanımı”yla ilgili Büyükşehir Belediyesi personeline seminer verdi. Seminerde yapılan eğitimler çerçevesinde akıllı ilaç kullanımıyla ilgili anket taraması uygulandı.

**

Seminerde konuşan eczacı Miray Yeşilyurt, “İlaç kullanımının kontrollü ve doktor kontrolünde olması gerekir. İlaçları bilinçli şekilde kullanırsak yararlarını vücudumuzda hissedebiliriz. İlaçlar bilinçli kullanılırsa yararlı, bilinçsiz kullanılırsa zararlı ve vücudumuza etkileri olumsuz olur” dedi

 

Başsavcı Horzum

Köken’i tebrik etti

Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı Selçuk Horzum, önceki gün 30 Mart seçimlerinde AKP’den Kandıra Belediye Başkanı seçilen Ünal Köken’i ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Ziyaretinden memnunluk duyduğunu belirten Başkan Köken, “Tebrik ziyareti ile unutulmayan dostlarımızı bu anlamlı günde yanımızda görmek beni çok mutlu etti” dedi

 

 

Körfez’de hayvan

zalimleri iş başında!

 

Körfez Yeniyalı Mahallesi' nde uzun zamandır hayvanlar öldürülmekteydi. Son zamanlarda pervasızlaşarak son damlayı taşırdı. Artık alenen  yapılan bu insanlık suçuna dur diyen yetkililer ne zaman harekete geçecek? Bu hayvanların yaşama hakkını savunan insanlarda   bu hayvanlar gibi sonunuz böyle olur diye tehdit edilmeye başlandı

 

Eski başkanlar Ayaz’ı kutladı

AKP Karamürsel eski İlçe Başkanı Ahmet Türkel, AKP İzmit eski İlçe Başkanı Hüseyin Yusuf, AKP Körfez eski İlçe Başkanı Engin Koyun önceki gün Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ı ziyaret etti. Ziyarette AKP Başiskele İlçe Başkanı Memhet Ustaoğlu da hazır bulundu. Eski başkanlar, Kocaeli’de rekor bir yüzde ile seçimi yeniden kazanan Ayaz’ı kutladı.

 

Şeker, Köken’i kutladı

 

AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından Kandıra Belediye Başkanı seçilen Ünal Köken’i makamında ziyaret etti.Ziyarete AKP Kandıra İlçe Başkanı Erdinç Şentörk de katıldı. Şeker, “Halkın sevgisini kazanarak belediye başkanı seçilen Ünal kardeşimizi tebrik ediyorum” dedi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR