Ergenekon’un adresini öğrendik(!)

MAKALEYİ DİNLE

Türkiye’nin derdi ne geçim, ne de seçim!
Diyarbakır, Mardin, Urfa, Van, Hakkari, Gaziantep ve İstanbul sokaklarındaki kanlı çatışmalar kimsenin umurunda değil.

30 kişi alınacak bir iş için 3000 “işsizin” sıraya girmesi kimsenin umurunda değil.
Köy, mahalle muhtarlarının, kaymakamların, valilerin, belediye başkanlarının kapısının önünde sıraya girmiş, yardım istemek için el açmış milyonlarca “muhtaç” kimin umurunda?

Kamyonun üstünden atılan ekmekten kapmak için birbirini ezen insanları görmüyorlar, işsizlik, açlık ve yoksulluk “mutlu azınlık” dışında kalanları kasıp kavuruyor ama onlar nedense görmüyor.
Onların gözünü “iktidar” hırsı bürümüş.
İstedikleri koltukta ben oturayım, benim dediğim olsun!
Kimse kendilerini “eleştirmesin”
İktidar, muhalefeti bırakın ülkede orduya bile savaş açmış!
İşine geldiği gibi ordu üzerinden siyaset yaparak oylarını artırmak, yerinde kalmak istiyor.
Ama boşuna..

Türk ordusuna hakaret edenler, ordunun askerinin başına “ÇUVAL” geçirilmesine seyirci kalanlar şimdi muhalefet partisi genel başkan yardımcısının 3 sayfalık konuşmasından aldıkları 3 kelimeye sığınarak orduya “kalkan” olma çabasında.
Ordunun “kozmik” odalarına kadar giren, Deniz Kuvvetleri’nin döşeme altındaki gizli bilgi ve belgelerini alenen açıklamakta sakınca görmeyen, devletin gizli belgelerini “inceledim, gördüm” diyen yandaş gazetecileri TV’lerde serbestçe konuşturanlar nedense suçsuz, sanal suçlama araçlarını ortaya çıkaran gazeteciler suçlu oluyor.
İşte en son suçlu gazeteci Soner Yalçın da böyle bir suçtan, yani örgütün sakladığı silahların yeri basına gösterilirken bazı SANAL(!) işleri açığa çıkardığı için “Devleti yıkmak isteyenlere yardım yataklık” yapmak “SUÇU” ile tutuklandı ve içeri alındı.
Hadi şu ordu mensuplarını anladık diyelim, onlar “silahları” olduğu için sizi korkutuyor, “ihtilal” yapmalarından kuşkulanıyorsunuz, endişe ediyorsunuz ama, kaleminden başka bir şeyi kafasındaki “düşüncesinden” başka bir şeyi olmayan gazetecilerden niye korkuyorsunuz?
Korku bacayı sarmış bir kere..
Ecele faydası yok!
Beyaz camı kullanarak “kabadayılık” yapmak, vatandaşına “Al ananı da git” diyerek hakaret etmek, “özgürlük” şarkılarını ayrılıkçılarla terennüm etmek, gazeteciler arasında taraf tutmak ve ekranlarda isim vererek onlara arka çıkmak çözüm değil,
İki de bir ekranlarda muhalefete “seçimde 2. parti olursam ben görevimden ayrılırım, sen de bırakır mısın?” diyerek “korku” iktidarı yaratmak muhalefet liderleri ile “alay” etmek önemli değil.
Önemli olan, 4 ay sonraki seçimlerde tekrar iktidar olup bu milleti yönetmek isteyenlerin halkı işsizlikten, aşsızlıktan, hükümet ve banka kapılarında el açıp avuç ovuşturmaktan kurtaracak projeleri hazırlaması ve açıklaması olmalı.

Halkın isyanına kulak verin. Bakın doğuda, güneydoğuda, İstanbul’da insanlar durup dururken veya muhalefete kızdığı için yürümüyor. Binaları araçları iktidara, kızdığı için ateşe veriyor.
Siz hala pişkin pişkin, milletin gözünün içine bakarak, yanan sokakları görerek ateşe körükle gidiyor ve insanlara Ergenekon’un adresini veriyorsunuz “Danıştay 2. Dairesi” diyerek yargı organını gösteriyorsunuz.
Olmadı Tayyip Bey!

Siz değil misiniz hiç kimse veya kurum hakkında kesin hüküm verilmedikçe bu ülkede suçlu değildir” diyen.
Kim, hangi mahkeme, hangi hakim karar verdi “ Ergenekon Örgütü Danıştay 2. Dairesi” diye?
Siz hangi belgeye dayanarak Danıştay 2. Dairesi’ne “ ERGENEKON Örgütü” diyebiliyorsunuz?
Yine de sağ olun var olun

Hiç olmazsa sayenizde ve mübarek ağzınızdan şu dillerde dolaşan Generalinden-Gazetecisine aydınından düşünürüne kadar binlerce kişinin tutuklu olduğu “ERGENEKON” örgütünün açık adresini öğrenmiş olduk.
Ayrıca “ Hadi gidin orda, üye olun!” diyorsunuz.
Ergenekon’a üye olmadan bunca kişi tutuklanırken göz göre göre gidip, sırf sizin korku imparatorluğunuzu yıkmak için Ergenekon Örgütü’ne “ Danıştay 2. Dairesi’ne” üye mi olalım?
Siz bizi Aziz Nesin’in yüzde 60’lık aptallarından mı sanıyorsunuz?

Merak ettiğim bir konu var,
Acaba, Ergenekon Örgütü’nün adresini öğrendiğimi yazdığım için hakkımda “Ergenekoncu” diye tutuklama kararı çıkarılır mı?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR