Derince Belediyesi açıklama gönderdi!

MAKALEYİ DİNLE

Önceki gün “Derince Belediyesi adam mı kayırıyor?” başlıklı yazımda Derince Çınarlı Mahallesi’nde oturan İlhan Polat’ın görüşlerine yer vermiştim.
Yazımda Polat’ın Derince Belediyesi’ne gittiğini, kendisine kömür verilmediğini, ayrıca kendisine iş verilmesi için de AKP’ye üye olması gerektiğinin söylendiğini belirtmiştim.
**
Yazıyla ilgili Derince Belediyesi’nden cevap geldi.
Belediye şu açıklamada bulundu;
Gazetenizin 17 Eylül Pazartesi günkü sayfasında yer alan ‘Günlerin getirdiği’ köşenizdeki ‘Derince Belediyesi adam mı kayırıyor?’ başlıklı yazınızdaki İlhan Polat adlı vatandaşımızın aktardığı bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.
**
Bahse konu yazıda belediyemiz tarafından yapılan kömür yardımlarında adam kayırımı yapıldığı iddia edilmiştir.
Söz konusu kişiye geçtiğimiz 2 yıl boyunca düzenli olarak kömür yardımında bulunulmuştur.
Bu yıl belediyemiz tarafından düzenli geliri olmayan ve kirada oturan kişilere kömür yardımı yapılması yönünde karar alındı.
Biz asla bahsedildiği gibi evinde doğalgazı olup geliri yüksek olanlara kömür vermiyoruz.
Üstelik bu yıl henüz kömür yardımları başlatılmadığından adı geçen vatandaşın verdiği bilginin de yalan olduğu anlaşılmaktadır.
Bugüne dek yaptığımız hizmetlerimizde vatandaşlarımızın siyasi görüşlerine bakmadık ve ayırım yapmadan hizmet etmeye devam edeceğiz.
Zaten iki yıl boyunca söz konusu vatandaşımıza yapılan kömür yardımı da bunun en bariz örneği olsa gerek.
Öyle söylediği gibi “Partili” ayrımı hiç yapmıyoruz. Üstelik bu vatandaş AK Partili Belediye Meclis Üyemizin yakınıdır. Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz.”

SEDAŞ, hırsızlara
davetiye çıkarıyor!

Kandıra’nın Balaban Köyü’nde yaklaşık 3 aydan beri sokak lambalarının çoğu yanmıyor.
Köylüler yanmayan sokak lambalarının onarımı için defalarca SEDAŞ’ı aradıklarını fakat sorunun bir türlü halledilmediğini söylüyor.
Vatandaşlar, ayrıca geceleri zifiri karanlık olan köylerinde hırsızlık olaylarının da arttığını ifade ediyor.
Seyyar satıcı kılığında gündüzleri köyleri dolaşan hırsızlar, gecenin karanlığından yararlanarak köylünün hasat zamanı olan özellikle fındıklarını çalıyor.
Her gün birkaç kişinin fındığı çalınırken SEDAŞ’ın aylardır yanmayan sokak lambaları konusundaki duyarsızlığı köylüyü çileden çıkartıyor
SEDAŞ, konuyu bir an önce çözse iyi olur…
Yoksa, köylünün bedduasından kurtulamaz…

Keki fırında unutmuşlar!
Gölcük Haber Gazetesi’nde bir haber vardı. Bu haberi sizinle paylaşmak istedim. Değirmendere Topçular Mahallesi Mimar Sinan Caddesi No: 25'de ikamet eden Sibel Yüksel evinde fırında unutulan kekinden çıkan duman sonrasında mahalle bir anda ayağa kalktı. Gölcük İtfaiye ekipleri olay yerine gelmesiyle birlikte evden çıkan dumanı araştırdılar, ancak mutfağa girildiğine fırının içerisinde kekin unutulduğu ve kekin yanmasıyla birlikte duman ve pis kokunun çıktığı anlaşıldı. Gölcük İtfaiyesi keki dışarı attı.

CHP’den Çolak’a geçmiş olsun!
Gölcük'te dut ağacından dut sirkelerken dengesini kaybedip 5 metre yükseklikten aşağıya düşen 27 yaşındaki polis memuru Ahmet Çolak yaralanmış ve bir süre hastanede yatmıştı. Hastanede tedavisi bittikten sonra evine gönderilen Ahmet Çolak'ı CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret etti.

Sağlık-Sen’den Harb-İş’e ziyaret

Sağlık-Sen İlçe Başkanı Mustafa Şarlı ve yönetim kurulu üyeleri Mevlüt Eren, Recep Köse, Burhan Duran ve işyeri temsilcileri Erkan Şamiloğlu, Mevlüt Akdere ve Tülin Teker önceki gün Harb-İş Sendikası Başkanı Turan Yıldız'ı ziyaret etti. Ziyaretten memnun kalan Gölcük Harb-İş Sendikası Başkanı Turan Yıldız, görevi devir alan Mustafa Şarlı'ya başarı dileklerinde bulundu.

Kandıralı muhtarlardan
Kaymakam’a ziyaret

Türkiye Muhtarlar Derneği Kandıra Şube Başkanı Mevlüt Akdeniz ve beraberinde 17 muhtar, Kandıra yeni Kaymakamı Oktay Erdoğan’ı makamında ziyaret etti. Başkan Akdeniz ve muhtarlar Kaymakam Erdoğan’la bir süre sohbet ettiler. Kaymakam Erdoğan Kandıra’yı tanımak için muhtarlardan köyleri hakkında bilgi aldı. En kısa zamanda tüm köyleri ziyaret edeceğini belirtti. Kaymakam Erdoğan muhtarların bu ziyaretinden dolayı kendilerine teşekkür etti.
**
Ziyarete Türkiye Muhtarlar Derneği Kandıra Şube Başkanı Akçakese muhtarı Mevlüt Akdeniz ve Akçaova muhtarı Remzi Yüce, Babaköy muhtarı Mustafa Çevik, Çakırcaali muhtarı Adnan Kaçan, Çerçili muhtarı Mustafa Satılmış, Döngelli Muhtarı Osman Çakır, Deliveli Muhtarı Halil İ. Ersöz, Esentepe Muhtarı Rafet Şentürk, Gebeşler Muhtarı Recep Alçın, Goncaydın Muhtarı Rasim Candan, Kabaağaç Muhatrı M. Bayram Çelik, Karlı Muhtarı Recep Şahin, Sarnıçlar Muhtarı Mustafa Bayraktar, Terziler Muhtarı Dursun Kalay, Tatarahmet Muhtarı Şinasi Karagöz, Topluca Muhtarı Cevdet Kaya ve Sepetçi Muhtarı Hayri Çelik yer aldı.

Sepetlipınar’a şık çay bahçesi

Başiskele Belediyesi, yol açma, genişletme çalışmalarının yanı sıra ilçenin farkla mahallelerine de çay bahçeleri yaparak vatandaşların kullanabileceği sosyal alanlar oluşturuyor. Başiskele Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bu kapsamda Yuvam Sitlerinin bulunduğu Sepetlipınar Mahallesi’nde başladığı çay bahçesi çalışmasını tamamlamak üzere.

Özüer’in gurur günü

MAK Holding bünyesinde üretim yapan ICF markalı ankastre ürünleri satışında ÖZÜER AVM Türkiye çapında satış yapan 700 bayii arasında birinci oldu. MAK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kağıt yaptığı konuşmada, “ICF markasının değerli bayilerimizle çok daha iyi yerlere getireceğimizden şüphem yoktur. Bu gruba yeni katılmasına rağmen kısa sürede Türkiye birincisi olan ÖZÜER AVM çalışanlarını tebrik eder Zeki Özüer beyefendiye iş yaşamında üstün başarılar dilerim” dedi.
**
Zeki Özüer yaptığı konuşmada, “Büyüyen ülkemiz ekonomisine yeni kazandırdığımız Türkiye’nin en büyük dayanıklı tüketim AVM’ sinde binlerce kalem ürün ve onlarca markanın satışını yapmaktayız. Geçen yıl satışına başladığımız ICF ankastre ürünlerine gerek ilimizde gerekse bölgemiz illerinden yoğun ilgi ile karşılaştık. Önümüzdeki süreçte de aynı ilginin artarak devam edeceğini ve birinciliğimizin pekişeceğini umut ediyorum. Ayrıca holdingin başkanı değerli dostum Mehmet Ali Kağıt beyefendiye yıl sonunda yapılacak Eskişehir Sanayi Odası başkanlığı seçimlerinde desteğimin tam olacağının bilinmesini istiyorum’’ dedi. MAK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kağıt birincilik plaketini Zeki Özüer’e takdim etti.

Komşu Sokak alternatif olacak

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, başkan yardımcıları birim müdürleri ve meclis üyeleriyle birlikte Kılıçarslan Mahallesi Komşu Sokak’ta devam eden yol genişletme çalışmalarını takip etti. Bir süre önce Fen İşleri Müdürlüğü tarafından çalışmalarına başlanan yolda, incelemeler yapan Başkan Ayaz, bu güzergâhın Servetiye Köyü ile Soğuksu Mevkii’ne alternatif yol olacağını kaydetti.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Bir insan yaşamı boyunca iki yüzme havuzunu dolduracak kadar tükürük salgılar…


KONUŞAN FOTO


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR