SP’li Kayın, AKP’li Bulut’un salon müdürlüğünü bırakmasını istedi!

MAKALEYİ DİNLE

Saadet Partisi Derince İlçe Başkanı Halil Kayın, yaptığı haftalık toplantılarda genelde AKP’li Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’u eleştirir.

SP’li Kayın önceki gün gönderdiği açıklamada Bulut’u bu kez taraflı tutumlu olmakla eleştirdi.

SP’li Kayın, Bulut’un kendilerine Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’ni kendilerine tahsis etmemekle suçladı.

SP’li Kayın’ın açıklamalarını birlikte okuyalım;

**

“Saadet Partisi Derince İlçe Divan Toplantısı için Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nin tahsisini istedik. Uygun görülmediği cevabını aldık. Talep ettiğimiz tarih olan 19 Şubat akşamı salonun müsait olduğunu biz biliyoruz. Konuyla ilgili belediyeye yaptığımız müracaat esnasında salonun verilmesinde başkanın yetkili olduğu söylendi. Saadet Partisi Derince İlçe Teşkilatı olarak yerel muhalefet yapmamız yerel yönetimin yanlışlarını söylememiz başkanı çok rahatsız etmiş herhalde ki, bizi böyle cezalandıracağını zannediyor. Bütün siyasi partilere açılan salonlar, gerçekleri söylediğimiz için bize kapanıyor.

**

Milli Görüş belediyeciliği tarafından Derince’ye kazandırılan Zübeyde Hanım Kültür Merkezi Saadet Partisi’nin toplantılarına kapatılıyor. Güneş balçıkla sıvanmaz Haydar Bey, Saadet Partisi’nin hizmetlerini milletimize her şartta anlatacağız. Saadet Partisi Derince İlçe Başkanlığı’nın zaten kendine ait 200 m2lik salonu bulunmaktadır. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde daha önce birçok program yaptık, salonun bugün bize verilmemesinin altında yatan gerçek neden havuz medyası tarafından Saadet Partisi’ne uygulanan ambargonun yerel uzantısıdır. Devlet imkanlarından faydalanmak için siyaset yapsaydık biz de 13 yıl önce değerlerimizi değiştirir; iktidar partisiyle aynı adreste birleşirdik. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Ak Parti’nin başında veyahut kuyruğunda görev alan herkesin hemen her gün bir açığı ortaya çıkıyor.

**

Haydar Bey iktidar partisinin değil, Derince’nin Belediye Başkanı olsun. Kendince bizi cezalandırmaya kalkacağına salon müdürlüğünü bıraksın, Derince için terlesin. Kendisi icraat yapamadığı için sabah yürüyüşlerinde terlemeyi tercih ediyor.”

**

Kayın’ın açıklaması böyle…

Kayın’ın söylemine göre salonun tahsis edilmesinden Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut sorumlu imiş…

Bu doğru ise, hakikaten çok ilginç olur…

Belediye başkanının işi gücü yok mu, bir salonun tahsisi ile bile ilgileniyor.

Zaten Derince, hep küçük düşünceli insanların yönetimleri yüzünden 1994 yılından beri belediye olduğu halde, hala İzmit’in arka bahçesi olmaya devam ediyor.    

 

 

Mehterde saksafoncu

AKP Kocaeli İl Gençlik Kolları’nın 4’ncü olağan kongresinde trajikomik bir durum yaşandı. Atatürk Spor Salonunda düzenlenen kongrede Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Mehter Takımı gösteri yaptı. Gösteri sırasında gençler çalışan marjlara eşlik ederken Mehter Takımı içerisinde “saksafon” çalan bir kişi dikkat çekti. Mehter Takımı’nda yer alan kişinin KBB’nin bando ekibinden olduğu sonradan anlaşıldı. Tarihe saygı duymak adına bu duruma daha dikkat edilmesi gerekiyor.    

 

 

Ekmek siyasete alet edildi!

Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, önceki gün AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ı ziyaret etti. Parti binasında gerçekleşen ziyarette eli boş gelemeyen Sarı, Başkan Ceyhan’ın adının susamlarla yazılı olduğu ekmeği verdi. Ceyhan da verilen hediye karşısında mutlu olmuş. Ali Sarı ekmeği verdikten sonra, “Sizin lokmalarınız tüm Kocaeli’nin boğazından geçiyor. Bugüne kadar her zaman yanımızda oldunuz. Yeni göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun ”dedi.  Sarı’nın Ceyhan’a adı yazılı ekmek vermesi tepkileri de beraberinde getirdi. Aferin Ali Sarı (1)… Bir ekmeğimiz kalmıştı siyasete alet edilmeyen, onu da sen yaptın.


 

 

“Pişman” olmayacaklar!  

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla hazırlanıp çocuklara ücretsiz olarak dağıtılan Pişman Dergisi’ndeki bulmacaları  çözenler kazanacak. Son sayısı geçtiğimiz günlerde öğrencilere dağıtılan dergideki  ödüllü yarışmaların sonucunu doğru bilenler arasında  çekilecek kura ile 3 kişiye tablet hediye edileceği açıklandı. Yarışmaya son katılım tarihi bugün. Gelecek hafta içinde  kura ile ödül kazanacaklar belirlenecek.

 

Başkanlardan geçmiş olsun!

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Derince Belediyesi Sahil Sosyal Tesisleri’nde talihsiz bir kaza geçirerek yaralanan Zeynel Demir’i kaldırıldığı Derince Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde ziyaret etti.  Başkanların ziyaret etmesi iyi de, sosyal tesislerde çalışan işçilerin iş güvenliğinin olmadığı yönünde şikayetler var.


 

Siftah Saadet’ten bereketi Allah’tan

Saadet Partisi gençlik kolları genel merkezi tarafından başlatılan ve Türkiye’nin birçok yerinde yapılan ‘’Siftah Saadet Gençliğinden’’ çalışması hızla yayılmaya devam ediyor. Bu çalışma kapsamında SP Çayırova İlçe Gençlik Kolları, cadde esnafına siftah parası olarak zarf içinde 1 lira dağıttı.


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR