SP Derince’den AKP’ye eleştiri!

MAKALEYİ DİNLE

1 Kasım seçimlerinde umduğunu bulamayan Saadet Partisi, ilçe kongrelerine başladı…

İlk kongresini de Derince’de yaptı…

Grand Körfez Otel’de yapılan 5. Olağan Derince İlçe Kongresi’ne ilgi büyüktü…

Kongrede Halil Kayın ilçe başkanı seçildi…

Kayın başkanlığındaki ilk yönetim kurulu toplantısı Eskiyol mevkiindeki Ali Baba Restoran’da yaptı…

İlçe Başkanı Halil Kayın, toplantıda konuşma yaptı…

Önemli konulara değindi;

“Yetimin hakkı Saadet’in namusudur” diyen Kayın’ın şunları ifade etti;

 

**

 

Ülkemiz ve insanımız AKP iktidarının yerel yönetimlerde 3. dönemini hükümette 4. dönemini yaşamaktadır.

Bu durum AKP’nin başarısı ile ilgili değildir.

AKP’den önce ülke dönemin işbirlikçileri tarafından 28 Şubat’la baskı ve zulüm altına alınmış, bankaları hortumlanmıştır.

Kıbrıs’ı vermem, Irak’a girilmesine müsaade etmem diyen Ecevit başbakanlıktan entrikalarla alaşağı edilmiştir.

O günlerde Milli Görüş gömleğini çıkaran bugünkü yöneticiler kahraman ilan edilerek, AKP 1’nci parti seçilmiştir.

 

**

 

O seçimde nasıl olmuşsa Genç Parti ile MHP’nin oyları böldürülmüş, MHP kritik bir rakamla meclise girememiştir.

Meclise sadece 2 parti girmiştir AKP ve CHP.

O dönemlerin koyu din düşmanı CHP’si nasıl olduysa her fırsatta AKP’nin önünü açmıştır. Ecevit’in ithal bakanı Kemal Derviş’in ekonomi politikalarını virgül bile değiştirmeden uygulayan AKP devlet ticaret yapmaz diyerek Tüpraş,Telekom gibi ülkenin hem gelir getiren, hem stratejik kurumlarını satmıştır.

 

**

 

Sıcak para ve borçlanma ile yönetilen ülke 3 dönem sonunda yerelde ve hükümette özkaynakları ile hiçbir iş yapamaz hale gelmiştir.

Yetmezmiş gibi AKP iktidarı kendi yancılarını, ihalecilerini, komisyoncularını ve rantiyecilerini üretmiştir.

Ülke kaynakları yanlış kararlarla israf edilmektedir.

Tüyü bitmemiş yetimin hakkı resmi kılıflarla hortumlanmaktadır.

Yetimin hakkı Saadet Partisi’nin namusudur.

Saadet Partisi Türkiye’nin teminatıdır.

Ülkenin imkanlarının çarçur edilmesine sessiz kalmayacağız.

 

**

 

Bugün Türkiye’de siyasetçilerin, yargının, bürokrasinin, medyanın, işadamlarının, akademisyenlerin ve din adamlarının sesi kısılmıştır.

İktidar yanlısı olmayan muhalif sese yaşam hakkı kalmamıştır.

Saadet Partisi bu baskıya ve zulme boyun eğmez.

Saadet Partisi’nin sesini kısmaya hiçbir iktidarın gücü yetmemiştir, bundan sonra da yetmeyecektir.

Her zaman haklının yanında olmaya Hakk’ı savunmaya devam edeceğiz”

 

**

 

Saadet Partisi Derince İlçe Başkanı Halil Kayın’ın görüşleri böyle…

Saadet Partisi’nin ilçe başkanları, il başkanları ve adayları her seçimde çok çalışıyor…

Önemli söylemlerde bulunuyorlar…

Ama seçim zamanı, Saadet Partisi’nin tabanı yine gidip AKP’ye oy veriyor…

Ne zaman ki Saadet Partililer, oylarının AKP’ye gitmesini engelleyebilirlerse, işte o zaman başarılı olurlar diye düşünüyorum.

 

Popçu Cem Belevi bugün SYMbol’de

Türk Pop müziğinin sevilen ve başarılı isimlerinden Cem Belevi, bugün saat 16.00’da Kocaelili hayranlarıyla Symbol Yaşam Merkezi'nde bir araya gelecek. Cem Belevi, Kocaeli ve çevre illerden gelecek hayranları için birbirinden güzel şarkılarını seslendirerek Symbol Yaşam Merkezi’ne renk katacak.

 

Kocaeli, cinayet işlemede 7’nci

Umut Vakfı, Türkiye'nin "Bireysel silahlı Şiddet Haritası 2015"i yayımladı. 2015 yılında Türkiye'de 2 bin 175 silahlı olay basına yansıdı. Bu olaylarda toplam 1.951 kişi öldü, bir kısmı ağır 1.286 kişi de yaralandı. Ağır yaralıların daha sonra ne kadarının öldüğünü maalesef bilinmiyor… Bu tabloya göre de, 2015 yılında Türkiye'de günde en az 5 kişi öldü. Hemen her gün, bazı günler ise her an gündemin değiştiği ülkemizde, basına yansıyan olayların birkaç katı kadar olayın yaşanmış olduğu da olası…

 

**

 

Cinayetin, şiddetin haritasına bölgelere göre baktığımızda, Marmara bölgesinde 225 olayla İstanbul birinci sırada bulunuyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2015 Yılı İllerde Yaşam Endeksi verilerine göre de, insanların yüzde 45,1'inin kendisini “güvende hissetmediği" İstanbul'u, 97 olayla Bursa, 89 olayla Kocaeli ve 54 olayla Sakarya izliyor.  Cinayet işlemede Kocaeli, Türkiye’de 7’nci sırada yer aldı. En sakin kent Bayburt... Cinayet haritasında yer almayan tek il 63 bin nüfuslu Bayburt…

 

 

CHP’li gençler yargılanacak

Geçtiğimiz aylarda Birleşik Haziran Hareketi’nin Belediye İşhanı önünden İzmit Sabri Yalım Parkı’na kadar gerçekleşen yürüyüşüne katılan ve ardından basın açıklaması yapan CHP Gençlik Kolları Eski İl Başkanı Gökhan Orhan ve beraberinde gençlik kolları eski il yöneticileri Ertan Çağlın, Fırat Sukuşu, Tugay Adak Halk Lis Kocaeli Temsilcisi Alper Topçu ve Kartepe Gençlik Kolları eski yöneticisi Deniz Asan Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne ifadeye çağrılmıştı. 

 

**

Geçtiğimiz günlerde İl Gençlik Kolları Eski başkanı Gökhan Orhan ve eski yöneticilerinin verdiği ifadeler değerlendirilmiş ve Cumhurbaşkanına hakaretten dava açıldı. Duruşma 5 Nisan 2016’de görülecek… Türkiye zor bir süreçten geçiyor… En çükü bir şey söyle, anında ifadeye çağrılıyorsun… Bu hükümet, herkesin koyun gibi susmasını istiyor.  

 

Pişman’ı sevdiler!

İzmit Belediyesi’nin Pişman Çocuk Dergisi, yüz binlerce öğrenciye ulaştı. Çocuklara ücretsiz olarak dağıtılan ve önümüzdeki haftalarda 19. sayısı çıkacak olan Pişman Dergisi’nin her sayısının 50 bin adet basıldığını belirtildi. Pişman Dergisi, uzman kişilerce hazırlanıp 4 ayda bir yayınlanıp okullarda ücretsiz olarak dağıtılıyor. Dergide eğlendirici ve eğitici bilgilerin dışında ödüllü bulmacalar da yer alıyor.

 

 

Üzülmez’in danışmanı Atalı’ya Sofya’da görev

Kartepe Belediyesi Başkan Danışmanı ve Buz Pateni Federasyonu yönetim kurulu üyesi Yard. Doç. Dr. Levent Atalı, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da yapılacak olan buz pateni yarışmasının kafile başkanı olarak milli bir daha görev üstlendi. Atalı’ya başarılar diliyoruz.

 

 

Kartepe Muhtarlık Müdürlüğü sahaya indi

Kartepe Belediyesi’nin muhtarlarla sağlıklı ve etkili bir iletişim için oluşturduğu Muhtarlık İşleri Müdürlüğü, ilçenin muhtarları ile koordineyi sağlamak amacıyla ziyaretlerde bulunuyor. Başkan Üzülmez’in yeni yönetim modeli çerçevesinde muhtarlarla belediye arasında iletişimi sağladıklarını belirten Muhtarlık İşleri Müdürü İsmail Er, bu kapsamdaki ziyaretlerine Ertuğrul Gazi Mahalle Muhtarı Yücel Turak’tan başladı.

 

 

MOBESKO’nun artık bir dergisi var!

MOBESKO yeni bir projeye imza attı. MOBESKO Site Yönetimi ‘Trend MOBESKO’ adını verdiği sektörel dergiyi görücüye çıkardı. MOBESKO Site Yönetimi’nin projesi olan dergide; sektörel ve aktüel haberlerin yanı sıra moda, tasarım, sanat, mobilyada son trend konularını bulabileceksiniz. Mobilyacı esnafının duayen temsilcilerinin de yer aldığı Trend MOBESKO Dergisi’nde, MOBESKO’nun tarihi, hangi şartlarda bu günlere geldiği, kent yöneticileri ve bir çok dikkat çeken konular yer alıyor. Ocak-Nisan sayısı çıkan Trend MOBESKO, yılda 4 kez okuyucuları ile buluşacak.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR