Bu fotoğrafı paylaştı işinden oldu

MAKALEYİ DİNLE

Gebze Güzeller OSB’de Kurulu bulunan Türk Metal'in örgütlü olduğu Autoliv fabrikasında çalışan 3 işçi sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlar nedeniyle işten atıldı.

12 saat çalıştırılmalarına rağmen gece vardiyasında işçilere az miktarda yemek verilmesi üzerine aç kalan Autoliv işçileri tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdiler. 12 Mart gecesi işçilere verilen bir parça pizzanın fotoğrafını çekerek paylaştılar. Bu paylaşımların akabinde facebook üzerinden işyeri temsilcisi Hakan Sarı ile tartışmaya giren 3 işçi işten atıldı.

Türk Metal işçileri işten attırmakla kalmadı, fabrika yönetimi ile birlikte işçilere oyun oynadı. İşten atılan Ömer Savun, Adem Kütük, Volkan Şahin isimli işçilere “Biz sizi çağırana kadar gelmeyeceksiniz” denildi, 3 gün üst üste işe gitmeyen işçilerin kıdem ve ihbar tazminatları da bu yolla gasp edildi.  Daha sonrada işlerine son verildi.

İşyeri temsilcisi Hakan Sarı sosyal medya üzerinden işçilere "yediği tasa pisleyen köpekler" diyerek hakaret ettiği iddia edildi.

İşinden olan Autoliv çalışanları şimdi haklarının peşine düştü.

 

 

İlimtepeli kendi başının çaresine bakmak için dernek kuruyor

Körfez İlçesi’nin en sorunlu bölgelerinden biri İlimtepe Mahallesi. Kış aylarında çilenin diz boyu arttığı İlimtepe’de vatandaş hep dertli. Kimi zaman yol sıkıntısı kimi zaman kesilen elektriklerin yol açtığı sıkıntı mahalleliyi isyanın eşiğine taşıdı. Sorunlarına çözüm bulamayan İlimtepeli ise çareyi dernek kulmakta bulmuş.  Erol Kalemer önderliğinde kurulması planlanan İlimtepe Konutları Koruma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği, dün dernekler il müdürlüğüne kuruluş başvurusunu yaptı. Umarız bu mahallenin sorunlarının çözümü noktasında bu dernek başarılı bir strateji belirleye bilir.


 

Kadın doğum hastanesi Derince Araştırma’ya devrediliyor

Kulağımıza gelenlere göre Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği geçtiğimiz günlerde yaptığı toplantıda Alikahya’da bulunan Kadın, Doğum Hastanesi’ni Seka Devlet Hastanesi bünyesinden çıkartarak Derince Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne bağlamış. Konuyla ilgili karar henüz tebliğ edilmese de Kadın Doğum Hastanesi artık Derince Araştırma Hastanesi’nin bünyesinde hizmet verecek.

Alikahya Kadın Doğum Hastanesi ile ilgili duyduklarım bu kadar da değil. Hastanenin 7 Haziran seçimlerinden sonra kapatılacağı ve oradaki doktorların kente ki diğer hastanelere gönderileceği iddia ediliyor.

 

Hüseyin Ayaz 7 yıldızlı Başiskele’yi anlatacak

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, bugün önemli bir toplantı düzenliyor.  Ayaz, 30 Mart yerel seçimin üzerinden geçen bir yılını değerlendirecek. Başiskele ilçesinin kurucu belediye başkanı olan ve ikinci dönemde de oyunu artırarak yeniden bu göreve seçilen Ayaz bir yılın hesabını saat 10.00’da The Ness Termal Otelde yapacağı basın toplantısında verecek. Kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla düzenleyeceği basın toplantısı“7 Yıldızlı Kent Başiskele” başlığını taşıyor.   


 

 

KYÖD sohbetlerine devam

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) tarih sohbetlerinin bu haftaki konusu, İzmit Tarihi'nin en az bilinen yönlerinden "Haçlılar ve İzmit" olacak. Yrd. Doç. Dr. Meryem Gürbüz’ün anlatımıyla yarın saat 14.00’da başlayacak olan sohbete, ilgi duyan herkes davetli.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Ahmet Demir - Türk Metal her zamanki patron yanlısı olduğunu bir kez daha gösterdi.

Yanıtla . 0Beğen 19 Mart 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR