“AKP’nin denetim kılıflı müdahalesine geçit yok!”

MAKALEYİ DİNLEAKP, geldiği günden beri yeni uygulamalar yapıyor…
Bir yerleri bir yerlere bağlıyor…
Durum böyle olunca da tepkiler yükseliyor…
AKP hükümetine bir tepki de Elektrik Mühendisleri Odası’ndan geldi…
Oda, 11 odanın idari ve mali denetimlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlanmasına tepki gösterdi.
Bir de açıklama gönderdi…
**
Açıklamanın bir bölümünü birlikte okuyalım;
“ Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi 7. Dönem Yönetim Kurulu, EMO’ nun da aralarında bulunduğu 11 odanın idari ve mali denetimini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlayan Bakanlar Kurulu kararına tepki gösterdi.
**
EMO'nun bütçeden ya da kamudan herhangi bir kaynak kullanmadığı, üyeleri dışında gelir kaynağının olmadığı ve üyelerine de demokratik ve şeffaf bir biçimde açık bir denetim süreci işletildiği anlatılan açıklamada, AKP'nin asıl amacının demokratik kitle örgütlerine müdahale etmek olduğu ortaya konuldu.
**
AKP’nin aldığı kararlar her kesimi rahatsız ederken EMO da yaptığı açıklamada, "Mesleki alanlarımıza ilişkin her türlü uygulama, düzenleme ve ihale karşısında kamudan yana tavır alarak, bugüne kadar bilimsel ve teknik anlamda yanlışlıklara, hukuka aykırılıklara karşı mücadele verdik, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz”dedi.
**
AKP hükümeti şu sıralar çok meşgul…
Zira üç bakanın çocukları içerde…
Yolsuzluk almış başını gidiyor…
Bakalım sonuç ne olacak!


Camidüzü’ne
önemli hizmet

Yuvacık Barajı’nın çevresinden geçen ve Doğantepe Köyü’ne kadar uzanan Camidüzü köyü yolunun bir bölümü asfaltlandı. 800 metrelik yol sıcak asfaltla kaplandı. Çalışmada bin ton sıcak asfalt kullanıldı. Çalışma yapılan yol, Kartepe’nin Örneköy, Başiskele’nin ise Serindere ve Tepecik köylerine de ulaşımı kolaylaştırdı.

Dilovası OSB yolu
trafiğe açılıyor

Büyükşehir Belediyesi, ağır tonajlı araçların kullandığı ve kullanışsızlığı dolayısıyla sık sık kazalara neden olan Dilovası Organize Sanayi Bölgesi birimci kısımda çalışmalarını tamamladı. 40 bin ton sıcak asfaltla kaplayan 3,7 km uzunluğundaki yol genişletilerek iki inişli bir çıkışlı hale getirildi. Virajlar da kaldırılarak yol güvenliği arttırıldı.


Çorbanın kokusu!

İzmit Belediyesi’nin Yenişehir Mahallesi Şirinevler Camii önündeki beşinci Çorba Çeşmesi’nin açılışında konuşan belediye başkanı Nevzat Doğan, her zamanki gibi yine muhalefete gönderme yapmış. Doğan, bu mahallenin 10 yıl önce unutulduğunu belirterek, “Artık alt yapı, üst yapı problemi olmayan bir yer haline geldi. Muhalefet artık burada dolanabilir. Çorbanın kokusunu almışlardır” demesi gülüşmelere neden olmuş.

Kaplan 4-C’lilerin
durumunu sordu!

Meclis genel kurulunda 2014 bütçesi görüşülürken CHP Kocaeli milletvekili Mehmet Hilal Kaplan 24 bin dolayında olan 4-C lileri meclis gündemine taşıdı. Kaplan Maliye bakanı Mehmet şimşek’e 4-C’lilerin akıbetini sordu. Kaplan; “Özelleştirme mağduru yaklaşık 24 bin 4/C’li Hükümet’in birçok açıklamasında, kendilerini verdiği kadro sözünü tutmasını bekliyor. Maaşları yarıya inen, iş hakları amirlerinin 2 dudağının arasında olan 4/C’liler kadrolu memurlarının yarısı kadar maaş alıyor. Aile yardımı almayan, çocuk yardımı almayan, izin hakları olmayan 4/C liler özelleştirmenin faturasını ödüyor. Hükümet olarak 4/C’lilere verdiğiniz bu sözleri ne zaman tutmayı düşünüyorsunuz? Yada bu sorunun çözümü noktasında ne gibi çalışmanız var?’’ dedi.


SP’li Hüseyin kaçar
askere uğurlandı

Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Sekreterlik görevini yerine getiren Hüseyin Kaçar, vatani görevini yerine getirmek üzere İskenderun’a askere gitti. Saadet Partisi gençlik teşkilatlarında birçok birimde aktif görev alan Hüseyin Kaçar, askere gitmeden önce teşkilat mensubu arkadaşları ile helalleşti. İl Başkanı Ali Paksoy, “Hüseyin kardeşimiz verilen görevi layığı ile yerine getiren ve davası için gece gündüz demeden aktif bir şekilde çalışan bir kişiydi. Allah hayırlısı ile gidip hayırlısı ile gelmeyi nasip eylesin” dedi.


KYÖD 7. Geleneksel
Briç Turnuvası

KYÖD Sosyal Tesisinde Kocaeli Büyükşehir Briç Spor Kulübü Derneğinin işbirliği ile bugün KYÖD 7.Geleneksel Briç Turnuvası düzenlenecek. Kocaeli ve Çevre illerden Briç Sporcularının katılımı ile gerçekleştireceğimiz turnuva saat 14.00 de başlayıp, saat 18.00’de kupa töreni ile sona erecek. Kupa merasiminde her iki yönde birinci ve ikincilere, Senior, Mix, ve KYÖD kategorilerinde birincilere olmak üzere toplam 14 kupa verilecek.


Servisçilerde
Eser aday oldu

Kocaeli Servis Araçları Odası’nın seçimi 12 Ocak’ta yapılacak. Kocaeli P Plakalı Servisçiler Derneği Başkanı Mehmet Eser, dernek yönetiminin ortak kararıyla Oda’nın yönetim kuruluna aday oldu. Eser, dernek olarak Kocaeli’deki sektörün duayenlerinden olan, servisçinin derdine derman olacak bir ekip oluşturduklarını söyledi.

İkisi de başkan oldu!

Sendikalara ziyaret turlarını sürdüren CHP Çayırova Belediye Başkanı Timur Koç, önceki gün Birleşik Metal İş Sendikası Gebze Şube Başkanlığını ziyaret etti. Görüşmede, ilginç bir durum daha ortaya çıktı. Sendikası Başkanı Necmettin Aydın, Çayırova’da kurulu bulunan Chrysler fabrikasının montaj bölümünden gelip başkan oldu. Çayırova eski Belediye Başkanı ve şimdiki başkan adayı Timur Koç da aynı fabrikanın aynı bölümünden gelip belediye başkanı olmuştu.

Müftüyü unutmadılar!

AKP Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, Müftü Şaban Apaydın’a Gebze’de uzun yıllar birlikte görev yapma temennisinde bulunarak; “Gebzemize hoş geldiniz diyoruz. İnşallah uzun yıllar hep birlikte dayanışma içerisinde ilçemize birlikte hizmet ederiz. Görevinizde başarılar diliyorum” dedi.


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR