Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 10 dakika randevu talep etti!

MAKALEYİ DİNLE

Marmara Sanayici ve İş Adamları Derneği (MARSİAD) Başkanı Bahri Odabaş, gazetemize mail gönderdi. Türkiye’de terörü, işsizliği, ekonomik ve sosyal problemleri çözecek projeleri açıkladı.  Odabaş, bu projeleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktarmak için kendisinden 10 dakikalık randevu talep etti. Odabaş’ın Erdoğan’dan randevu talep yazısı;

 

CUMHURBAŞKANI Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN

Sayın Cumhurbaşkanım, önce selam ve saygılarımı sunarım. Gerçekten MİLLETİMİZE MİNNETTARSANIZ, Milletimizi, TERÖR, İŞSİZLİK VE EKONOMİK VE SOSYAL PROBLEMLERDEN KURTARACAK olan, ekte sunduğum projelerimizi arz etmek için 10 dakikalık zatı alinizden randevu talep ediyorum. Bilgi ve gereğini bekler saygılar sunarım.

 

İŞTE BAHRİ ODABAŞ’IN PROJELERİ;

TÜRKİYE’DE TERÖRÜ, İŞSİZLİĞİ, EKONOMİK

VE SOSYAL PROBLEMLERİ ÇÖZECEK PROJELERİMİZ.

                                                                                                           

1.ORGANİZ, DOĞAL TARIM VE HAYVANCILIK GERİ DÖNÜŞÜMLÜ ENTEGRE ÜRETİ:

Dünya kaynaklarının büyük bölümünü sağlık harcamaları oluşturmaktadır. Bunun nedeni ise sağlıksız beslenmedir. Çaresi; sağlıklı doğal ürünlerin yetiştirilerek önce kendi insanlarımızın sonra dünya insanlarının yararlanmasını sağlamaktır. Türkiye; özellikle Güneydoğu,  toprağı, suyu,   iklimi ve insan gücü  ile bu üretime uygundur. Teröre bulaşan veya destek vermek zorunda bırakılan Güneydoğu insanımız organik ürün üretiminden elde ettiği kazanç ve meşguliyet nedeni ile terörle bağlarını koparacağı için terör, sanayi kuruluşlarına veya devlet yatırımlarına yaptığı saldırıyı milyonlarca insana yapamayacağı için kendiliğinden bitmek zorunda kalacaktır.

 

HEDEFİMİZ:

Bir bölgede açık ve kapalı (sera) alanlarda organik ve doğal ürünler yetiştireceğiz. Aynı alanda, hayvan besi çiftlikleri ve mantar yetiştirme çiftlikleri, Biyogaz ve Solucan Üniteleri olacak. Bitkisel ve hayvansal atıkları bir araya toplayıp gazlarından elektrik ve ısı elde edeceğiz veya traktör ve tarım aletleri için yakıt olarak kullanacağız, ( Bu kaynak ülkemizde büyük bir petrol ürünleri ve elektrik tasarrufu tasarrufunu sağlayarak tarım ürünleri üretimindeki giderleri minumuma indirecektir) kalan atıklardan 2 tür doğal mantar yetiştireceğiz, kalan atıklardan solucan yetiştirerek tavuk ve balık yemi ve toprağı işlemede kullanacağız, solucanın sindirim organından çıkan atıklar organik gübreye dönüşeceği için tekrar organik bitkilerin yetişmesinde kullanılarak geri dönüşüm sağlanmış olacaktır.

Köylerde bu projeler uygulanmaya başlayınca kentlerde elde edilen kazancın birkaç katı köylerde elde edilmeye başlandığını görenler Mega Kentlerden eski köylerine göç ederek Mega Kentlerin rahatlaması nedeni ile örneğin İstanbul’da artan nüfus nedeni ile yerin altına ve üstüne, denizin altına ve üstüne yapılan ve yapılacak olan köprü, metro, tünel vs. e harcanan paralar insanların daha mutlu yaşamları için harcanacaktır.

Köylerde üretilen doğal ve organik ürünler, üretim maliyetlerinin minumuma inmesi nedeni ile örneğin etin kilosu 10 lirayı geçmeyecek, doğal ve organik ürünler çok ucuza temin edilerek hastalıklar azalacağı için sağlığa harcanan paralar insanların daha mutlu yaşamları için harcanacak, ve sağlıklı insanlar daha fazla üretim yaparak mutlu bir hayat standardına kavuşacaktır. Ayrıca üretilen doğal ve organik ürünlerin ihracatından 100 Milyar dolar ihracat elde edilerek ihracatımız ve milli gelirimiz iki katına çıkacağı gibi dünya insanlarına yaptığımız hizmet de takdire şayan olacaktır.

 

2.KOBİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ:

İstihdam ve vergi yükünün çok büyük bölümünü üstlenen KOBİ’lerimiz, maalesef sahipsiz kalmış, kent içi ve yerleşim yerlerinde ve tarım alanlarında dar ve sağlıksız alanlarda, sanayi sitelerinde, oto tamircileri, kaporta ve boyacıların içinde kooperatif mantığı içinde üretim yaparak belediyelerin tasallutunda çalışmakta, tarım alanları yok edilirken kent ve yerleşim bölgelerini de sıkıştırarak halkla karşı karşıya gelmekte, çevreye zarar vererek çarpık sanayi görüntüsü vermektedir. Kentin dışında, tarım ve yerleşime uygun olmayan kıraç ve atıl alanlarda, ödeyeceği yer bedelinin en az 500 katını  şimdiki yerlere ödeyerek üretim ve istihdamın 1/50 ile yetinilmektedir! Bu durumda hem sanayicilerimiz, hem milletimiz ve hem de devletimiz zarar etmektedir.

 

HEDEFİMİZ:

Kentin ve yerleşim bölgelerinin dışında, tarım ve yerleşime uygun olmayan, kıraç bir alanda 3000 dönümlük bir alanda KOBİ’lere ait modern alt ve üst yapıya sahip, ucuz (metrekaresi 10 TL. civarı) bir bölge oluşturarak, KOBİ’lerimizin modern ve sağlıklı yerlerde üretim yapmalarını sağlayarak kent ve yerleşim bölgelerini rahatlatarak, bir kuruş yatırım yapmadan trafikte % 20 civarında rahatlatma sağlayıp, tarım alanlarının da yok olmasını önleyerek tüm Türkiye’ye örnek olmasını istiyoruz. Sanayi kenti Kocaeli’de uygulayacağımız bu projemiz, Türkiye geneline yayıldığında Mega Kentlerimiz rahatlayacağı gibi, yurt dışına çıkarılan üretimler yurt içine dönerek üretimin artması ile işsizlik minumum seviyeye ineceği gibi ihracatımız ve milli gelirimiz en az iki katına çıkacaktır. Bu projeden ilave ihracat beklentimiz 50 Milyar dolardır.

 

3.MARSİAD FINDIK DÜNYASI:

Yıllarca değerlendirilemediği için Türkiye için külfete dönüştürülen, bir bölümü depolarda bekletilip çürütülen veya zararına yağ yapılan, bir bölümü, maliyetinin altında Avrupa’ya satılıp zararları 80 Milyona ödetilen, Türkiye’nin bereketli fındığını çeşitli ürünlere dönüştürmek için ARGE’si 5 yıl süren bir çalışma sonucu FINDIKTAN 41 ÇEŞİT ÜRÜN geliştirerek Kocaeli’de tanıtımına başladık. Fındık görünümündeki MOB’ da 1 yıl kadar tanıtım ve satışını yaptık ancak İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın MOB’u kaldırması ile projede değişiklik yaparak küçük standlarda büyük market ve akaryakıt istasyonlarında şimdilik 100 noktada Kocaeli ve İstanbul’da satışlarımız devam etmektedir. (Halkımızın yoğun talebi ile karşılaşıyoruz…)

 

HEDEFİMİZ:

Önce Türkiye genelinde, hemen akabinde tüm dünya ülkelerine satış noktalarımızı yayarak sağlıklı fındık ürünlerinden, önce Türkiye halkı, sonra dünya insanlarının yararlanmalarını sağlayarak fındığı, dünya markası yapmak istiyoruz. Talebi karşılamak için fındık bölgelerinde entegre üretim fabrikalarını yaygınlaştırarak fındık bölgelerinin istihdamını kendi yörelerinde sağlamak istiyoruz. Bu proje, binlerce girişimcimizin ufkunu açacağı için ( şimdilik tek güçlü alıcısının Avrupalı güçlü sanayiciler olması hasebi ile fındıkla istediği oyunu oynayarak suni olarak fındık fiyatlarını en alt dibe çekerek geçen sene 18 TL olan fındık bu günlerde 7.50 TL ye düşürülerek Milyonlarca fındık üreticisin sırtından Avrupalılar çok büyük haksız kazanç ve rant elde etmektedir) fındıkta rekabet oluşacağından fındığın gerçek değerine kavuşması nedeni ile yüz binlerce Aile Kentlerde kazandığı paranın çok daha fazlasını kendi köyünde ve kendi işinde kazanma imkanı bulunca Mega Kentlerden köylere tersine göç oluşacağından kentler rahatlayacak. Orada çalışanlar daha kolay ve daha dolgun ücretle çalışma imkanı bulacakları gibi trafik yoğunluğunu karşılamak için yer altına ve üstüne, deniz altına ve üstüne yapılan köprü, metro, tünel gibi harcamalar da duracak ve oraya harcanan paralar insanların daha mutlu yaşamları için kullanılacaktır.

Bu projeleri hayata geçirebilmek için kimseden bir kuruş maddi destek beklemiyoruz, sadece Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın bizi 10 dakika dinleyerek ilgililere ilgili talimatı vermelerini bekliyoruz. Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz projelerimiz, bu projelerin teminatıdır.             

***

Bahri Odabaş’ın projeleri böyle…

Odabaş, projelerini açıklamak için Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun, dönemin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ve Fikri Işık’ın kapısını çaldı… Ama bir türlü kapı açılmadı… Odabaş, bu kez Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kapısını çaldı.

Bakalım Yıldırım ve Erdoğan, istediği 10 dakikalık randevu talebine olumlu cevap verecek mi?

 

Tarhan’dan taziye ziyareti

Gebze Servisçiler Derneği (GESDER) Başkanı Bülent Işık geçtiğimiz günlerde babası Göğüş Işık’ı kaybetmişti. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve CHP Gebze ilçe yönetimiyle Başkan Işık’ın evine taziye ziyaretinde bulundu. Işık’a biz de başsağlığı diliyoruz.

 

Albayrak’tan çöp önerisi

Vatan Partisi eski Gölcük İlçe Başkanı Gürsel Albayrak, ilçedeki çöp sorunuyla ilgili önerilerde bulundu. Albayrak, “İnsanlar çöplerini evde tutmak zorunda değil. Günün istediği saatlerinde konteynırlara bırakabilmeli. Konteynırlar düzgün kullanılır, çöpler düzgün çıkartılırsa ilçemizde kısa sürede çöp sorunu çözüme kavuşur. Daha önce konteynırlar varken insanlar bu kadar sıkıntı yaşamıyorlardı. Yetkililer bu sorunu çözmek istiyorlarsa konteynırları mutlaka geri getirmeli” dedi. Bakalım Albayrak’ın önerisi dikkate alınacak mı?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR