Büyükşehir nerede?

MAKALEYİ DİNLE

2014 yılının son aylarında peş peşe partiler kuruldu…

Kurulan partilerden biri de Millet ve Adalet Partisi…

Kurucusu AKP’den istifa eden eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin…

İdris Naim Şahin, taklacı bakan olarak bilinir…
İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin, iz bırakan Bakanlar listesine adını yazdırdı…

Taklacı olayını bir hatırlayalım…

Beş işçinin can verdiği Erzurum Aşkale’ye giden Bakan oradan Pasinler’e geçiyor...

Kaymakamlık önünde 70 yaşındaki Mustafa Boğaçayır kendisine:
“Sayın bakanım, senin geldiğine çok sevindim” diye sevgi gösteriyor...
Esprili bakandan cevap:
“Yok yaa. Nerden bileyim sevindiğini? Hadi bir takla at ya da oyna bir göreyim.”
Görüntüleri izledik... Vatandaş oynarken Bakan da el çırpıyor...

Bu görüntüden sonra Şahin büyük tepki topladı…

Liberal Parti Başkanı Cem Toker diyor ki:
- Vatandaş bakana - senin paranı ben veriyorum - sen takla at da ben göreyim, demeliydi...

Taklacı Bakan şimdi parti kurdu ve halktan oy istiyor…

**

Önceki gün Millet ve Adalet Partisi (MİLAD) İzmit İlçe Başkanı Soner Demirci’den bir açıklama geldi…

Demirci, bu göreve yeni atandı…

İlk basın açıklamasında Kocaeli Büyükşehir’i hedef aldı.

Demirci, açıklamasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin nerede olduğunu sorarak, 1,5 yıldır yapılamayan Radar yolu ile ilgili rahatsızlığını dile getirdi…

 Demirci’yi dinleyelim;

“Yaklaşık 1,5 sene önce Büyükşehir Belediyesi’nden inşaat çalışması nedeniyle yolu kazan müteahhit yolun yeni mahalle anayolu üzerine çökmesine sebep olmuştur. Yenimahalle halkı bu durumdan oldukça rahatsız. Daha önce yolun bakım ve onarımını üstlenen müteahhit ise ortalarda yok. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu olaya sahip çıkmaması Yeni Mahalle halkını oldukça rahatsız ediyor. Kışın yoğun yaşanması nedeniyle bu yolun daha geniş ve meyilinin az olması diğer alternatif yollardan üstün kılıyor. Bu yolun kullanıma açık olmaması ise Radar ve Yenimahalle sakinlerinin mağdur olmasına neden oluyor. Yenimahalle sakinleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu sessizliğini bozmasını bekliyor.” MİLAD İzmit İlçe Başkanı Soner Demirci son olarak şunları söylüyor; Yaklaşık 3 dönemdir kürsülerde yol yaptık diye seslenen insanlar şimdi nerede?”

**

Demirci Büyükşehir nerede? diye soruyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şu sıralar 7 Haziran’da yapılacak seçimlere odaklandı…

Vatandaşa kömür ve erzak yardımları yapılacak…

Şaşalı organizasyonlara imza atılacak… 

Başkanlık sistemini referanduma götürecek 330 milletvekilini almak için bütün imkanları seferber edecekler…

 

İlyas Şeker'e önemli görev

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Başkan Vekili olarak görev yaparken, bu görevinden istifa edip milletvekili adayı olan ve milletvekili seçilen İlyas Şeker hızla yükseliyor. AKP’deki önemli görevlerden biri olan Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığının yanı sıra İçişleri Komisyonu gibi önemli ve ana komisyonda sözcü görevine getirilen İlyas Şeker kendisine verilen sorumlulukların üstesinden gelmeye devam ediyor. Şeker’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 

Marka ve itibarınızı kim yönetiyor?

Kocaeli Ticaret Odası, KOTO Akademi kapsamında Marka ve İtibar Yönetimi Semineri düzenliyor. Seminer, Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümit Alnıaçık tarafından verilecek. Bugün 14.00- 15:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan seminer, tüm katılımcılara açık olacak.

 

Baran zemzem suyu içiyor

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, kutsal topraklarda Umre ziyareti yapıp yurda dönen Hacı Ali Coşkun’u ve Hacı Celal Dodoloğlu' nu evlerinde ziyaret eden Başkan Baran ‘Allah Kabul Etsin’ dedi. Ziyaretler esnasında Başkan Baran’a zemzem ve hurma ikramında bulunuldu.

 

Ali Hocalar Türbesi yenilendi

Körfez Belediyesi, çıkarılan yeni yasa ile birlikte köylere artık merkez mahalleler gibi hizmet götürüyor. Belediye, Ali Hocalar Köyü’nün ismini aldığı Ali Hoca Türbesi’nde başlatılan restorasyon çalışması tamamladı.

 

Başkan Baran’dan Üzülmez’e ziyaret

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, önceki gün Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’i ziyaret ederek belediyecilik konusunda görüş alış verişinde bulundu. Baran, siyaretin sonunda Üzülmez’e ilçenin kiraz sembolünü hediye etti.

 

Esnafa sahte para kalemi

Gölcük Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro ekipleri ve Pazarcılar Odası yetkilileri pazarcı esnafının sahte para ile ilgili sorunlarını çözmek için düğmeye bastı. Yetkililer geçtiğimiz gün pazarcılara 1000 adet sahte para kalemi dağıttı. Pazarcılar, bu kalem sayesinde paraların sahte olup olmadıklarını anlayacaklar. Kalpazanlara duyurulur… Pazardan uzak durun…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR