AKP’li İlyas Şeker tramvayda ısrarcı imiş!

MAKALEYİ DİNLE

Sevgili okurlar;

Bilindiği gibi 2004 yılında İzmit Büyükşehir Belediyesi’nin sınırları genişletildi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi oldu…

Bütün ilçeler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlandı…

AKP fırtınası sonrası, belediye başkanlığını İbrahim Karaosmanoğlu kazanmıştı…

Karaosmanoğlu göreve gelirken, Kocaeli’nin en önemli sorunlarının başında “ulaşım” geliyordu…

Aradan 10 yıl geçti…

Kocaeli’nin en büyük sorunu yine “ulaşım”…

Her yıl Kocaeli’nin nüfusu ortalama 40 bin artıyor…

Yani 10 yılda 400 bin nüfus arttı…

Ama, hala ulaşım aynı…

**

Başkan Karaosmanoğlu, göreve gelirken, tramvaydan, raybüsten, metrodan, teleferikten, Sekaray’dan bahsetmişti…

Yapılan tek icraat, 30 Mart seçimleri öncesi Anıtpark’a tramvayın maketi oldu…

Bir de olmayan maketin ismi ve rengi için anket yapılmıştı…

**

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, ‘tramvayı yapacağız’ diyor, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, metrodan bahsediyor…

**

Doğan ve Karaosmanoğlu’nun açıklamaları birbirini tutmaya dursun, tramvay tartışmalarına AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker de girdi.

**

Bilindiği gibi Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olduğu dönem de ses getiren çalışmaları ve çalışma temposuyla dikkat çeken bir isimdi. Şimdi de tüm bu çabaların sonucu olarak Milletvekilliği makamı ile, ülkemize ve bu kente hizmet etmeye devam ediyor.

**

İlyas Şeker, Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Kadastro Mühendisliği Bölümü mezunudur. Bu yüzden planlama, imar, altyapı ve kamulaştırma konusunda çok başarılı bir isimdir. Vekil Şeker her ne kadar vekil olsa da Büyükşehir’in yaptığı çalışmaları takip etmeyi bırakmıyor.

**

Bugünlerde Kocaeli’nin ulaşım gündeminde tramvay var. Ve Şeker bu konuda oldukça ısrarlı çünkü İzmit trafiğinin tek çözüm yolunun tramvay olduğunu söylüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun tramvay konusun da daha çok bastırması lazım” diyerek kendisinin de tramvay projesinin üzerinde duracağını söylüyor.

**

İlyas Bey, Karaosmanoğlu için ‘tramvay için ısrarcı olması lazım’ diyor, ama Karaosmanoğlu’nun gönlünde metro var…

**

Değerli okurlarım;

2004 yılında Kocaeli’de iş başına gelen AKP’li yerel yönetimler ulaşım konusundaki vaatlerinin hiçbirini yerine getirmedi…

**

2007 genel seçimleri öncesinde yine ulaşım vaatlerinde bulunuldu, yerine getirilmedi…

2009 yerel seçimleri öncesinde yine aynı vaatlerde bulunuldu, yine yerine getirilmedi. 

2011 genel seçimleri öncesinde yine aynı vaatlerde bulunuldu…

2014 genel seçimleri öncesinde yine aynı vaatlerde bulunuldu…

2015 genel seçimleri öncesinde yine aynı vaatlerde bulunuyor…

**

Buna resmen halkı kandırmak, halkı aldatmak denir…

Seçim vaadi olarak Cengiz Topel Havaalanı apar topar açılmıştı…

Hiçbir fizibilite çalışması yapılmamıştı…

Sonuç, Kasım 2011’de sivil havacılığa açılan Cengiz Topel Havaalanı, sivil havacılığa kapandı…

Yani AKP, ilk kez bir vaadini yerine getirdi, onda da sınıfta kaldı, çuvalladı, patladı…

Bursa ve Eskişehir, ulaşım konusunda çağ atlarken, Kocaeli sınıfta kalmaya devam ediyor…

Karaosmanoğlu’nun ulaşım karnesi 10 üzerinden “sıfır” 

Resim

Resmin altına resim altı yazalım

 

İmam olmayınca Cuma Namazı kılınamamış…

İzmit Turgut Mahallesi Murat Cami imamı Abdulkadir Karslı hacca gidince İzmit müftülüğü camiye geçici imam ataması yapmadı. Mahalle bir haftadır imamsız ve cuma günü, Cuma namazı da kılınamadı. Cami imamı hacca gitmeden 15 gün önce İzmit müftülüğüne başvurup izin aldığı halde yerine geçici imam atanmaması mahallede şaşkınlık yarattı. Mahalle sakinleri imamlarının bir hafta önce hacca gittiğini, hacca giden imam-hatip'in yerine imam ataması yapılmadığından dolayı dün camiye gelen yaklaşık 250 kişinin Cuma namazının kılınamadığını belirttiler.

**

Mahalle sakinleri, imamlarının Hacca gitmesinden bir gün önce Kocaeli Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu ile görüştüklerini, Söylemezoğlu’nun “şu an yanımda İzmit müftüsü Abdülkadir bey var yarın sabah namazında hocanız gelecek” dediğini ifade ettikten sonra tepkilerini “Müftüye inanmazsak kime inanacağız” diye dile getirdiler.

 

SEPAŞ’tan açıklama!

11 Eylül 2014 tarihinde gazetenizde yayımlanan “Maşukiyeliler SEPAŞ’a tepkili” başlıklı haberinizi okuduk. Haberde, Maşukiye’de yaşayan vatandaşların elektrik kesintileri nedeniyle SEPAŞ’a tepkili olduklarından bahsedilmektedir. Yanlış anlaşılmaya sebebiyet veren bu bilgiyi düzeltmek adına konuyla ilgili açıklamamızı aşağıda bilginize sunarız. 

Öncelikle Sepaş Enerji’nin SEDAŞ’tan bağımsız, ayrı bir tüzel kişilik olduğunu belirtmek isteriz. Şirketimiz, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun “Dağıtım ve Perakende Satış Faaliyetlerinin Hukuki Ayrıştırmasına İlişkin Usul ve Esaslar” kararına göre dağıtım şirketinden ayrılarak, 1 Ocak 2013 tarihinde kurulmuştur. Bu tarih itibarıyla perakende elektrik satış alanında faaliyet gösteren bir şirket olarak Türkiye’nin dört bir yanına elektrik satışı yapma hedefiyle yolumuza devam etmekteyiz. Dolayısıyla haberde bahsi geçen kesintilerden şirketimiz sorumlu değildir.

Şirketimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için www.sepas.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca her türlü soru, yorum ve önerileriniz hakkında görüş alışverişinde bulunabilmeyi dileriz. Saygılarımızla, Sepaş Enerji Kurumsal İletişim Müdürlüğü

 

Kocaeli ve Gümüşhane kardeş oldu 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bilgi ve tecrübe paylaşımı gerçekleştirmek için gittiği Gümüşhane’de bir dizi resmi temaslarda bulundu. Karaosmanoğlu ve Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Kocaeli ve Gümüşhane’nin kardeş şehir olmasında hemfikir oldu.

 

Makedonya Başbakanı KSO’yu ziyaret edecek

15-19 Eylül 2014 tarihleri arasında çeşitli temaslarda bulunmak üzere ülkemizi ziyaret edecekleri program kapsamında, Makedonya  Başbakanı Hikola Gruevski ve beraberindeki heyet, bugün Kocaeli Sanayi Odasını da ziyaret edecektir. Ziyaret programı kapsamında, Kocaeli/Türkiye-Makedonya İş ve Yatırım Forumu da gerçekleştirilecektir. Forum saat 13.30’da başlayacak.

 

Op. Dr. Çağdaş Öztürk’ten özel bir ameliyat daha!

Özel Cihan Hastanesi  Opr. Dr .Çağdaş  Öztürk, Cengiz Soğuksu isimli hastanın kulak zarı deliğini tamir etti. Dr. Çağdaş Öztürk ,burun ameliyatlarının tamamında kullandığı endoskopik yöntemle, kesi yapmadan, klasik yönteme göre daha iyi görüş sağlanarak daha az riskle , kulak zarı tamiri ameliyatı yapılabileceğini belirtti. Endoskopik yöntemin kulak ameliyatlarında kullanılan son trend olduğunu belirten Dr. Öztürk, ameliyatın daha kolay ve yama tutma oranının daha yüksek olduğunu söyledi.

 

TEMA Vakfı 22 yaşında

TEMA Vakfı,  bundan tam 22 yıl önce 11 Eylül 1992’de kuruldu. Ülke genelinde 500 bini aşan gönüllüsü, 80 İl Temsilcisi, 272 İlçe Gönüllü Sorumlusu ve 112 üniversitede bulunan Genç TEMA topluluğu ile doğal varlıklarımızı korumaya devam ediyorlar. TEMA Vakfı Kocaeli Temsilcisi Nermin Tol, “22 yıl boyunca çalışmalarımıza destek olan tüm gönüllü, kamu, özel sektör ve medyadan destekçilerimize teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız” dedi

 

TEMAD, Aile Konak ile indirim anlaşması imzaladı

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Gölcük Şubesi, ilçede hizmet veren Aile Konak Hastanesi ile indirim konusunda anlaştı. İki kurum arasında yapılan imza törenine TEMAD Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü ve hastanenin Kurumsal Pazarlama Müdürü Ahmet Utku Uyan katıldı. Antlaşma gereğince, muayene ücretlerinde yüzde 15 indirim, laboratuar, radyoloji, inceleme, patoloji, röntgen, ultrasonografi, alerji testleri gibi çeşitli konularda %15 indirim, ameliyatlarda yüzde 10 indirim, ayakta tedavilerde yüzde 15, yatarak tedavide ise yüzde 10 indirim yapılacak. İndirimler, TEMAD üyeleri için geçerli olacak. Sözleşme, herhangi bir taraf sözleşmeyi feshetmedikçe devam edecek ve sene sonlarında tekrarlanacak.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR