Akşener, “B” planı yok dedi ama…

MAKALEYİ DİNLE

MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, çalışmalarını iyiden iyiye hızlandırdı.

Teşkilatları gezerek delegelerle görüşen Akşener’i destekleyenlerin sayısı artıyor.

Akşener’e açık destek verenlerin dışında, gizliden destekçileri de var.

MHP dışında da teveccüh gören Meral Hanım ile ilgili kulaktan dolma bazı bilgiler var.

MHP kongre yapamaz ya da delege tercihini Meral Akşener’den yana kullanmazsa Akşener’in istifa edeceği söyleniyor.

Söylentilere göre, Meral Hanım bu gibi bir durumda partisinden istifa ederek yeni bir parti kuracağı hatta bu oluşumla ilgili Bülent Arınç, Abdullah Gül ile görüştüğü iddia ediliyor.

Bu iddiaların sorulduğu bir toplantıda Meral Akşener, “Benim bir “B” planım yok” diyerek başladığı açıklamada şunları söyledi, “Böyle bir şey yok. O kongre yapılacak. Delege beni seçmese bile, arkadaşlarım burada, onlarla birlikte yürüyeceğim.

Öte yandan Arınç ve Gül ile görüştüğüm iddiası tamamen yalandır. Ne yüz yüze ne de telefonda böyle bir görüşmem olmadı”

Meral ablamız bunları söyleyerek iddiaları yanıtladı. Fakat kulağımıza gelenlere duyumlara göre kentimizde siyaset yapan bir grubun Meral Hanım’ın muhtemel kuracağı partinin içerisinde siyaset yapmaya hazır oldukları yönünde.

Bu grup temsilcilerinden biri, “MHP’de köklü değişiklik zaruri hale gelmiştir. Meral Hanım genel başkan olsa bile kendini seçecek olan delegeyi harcamaz. Durum böyle olunca MHP’de değişim sadece genel başkan düzeyinde sınırlı kalır.

Sonuçta teşkilat yapısı MHP misyonuna zarar vermeye devam edecektir” yönünde bir tezini atıyor ortaya.  Akşener’in yeni bir parti kurma fikrinin olgulaşması gerektiğini söylüyor.

Kısaca sevgili okurlarım, Meral Akşener’in siyasi cemaati farklı fikirlerle de olsa gelişme ve genişlemeye devam ediyor.

 

 SEDAŞ’tan şikayet

Kandıra Hediyeli Köyü’nden SEDAŞ’la ilgili bir şikayet geldi. Şikayetin sahibi olan Davut Balaban, “İki mahalleyi birbirine bağlayan güzergahta belli aralıklarla sokak aydınlatmaları bulunuyor. Benim de bu yol üzerinde bir hayvan çiftliğim var. 15 gündür arızalı olan ve benim iş yerimin önünde bulunan bu lambanın onarılmasını talep ettim. Ancak geçen süre zarfında onarım yapılmadı. Hatta bana bu aydınlatmanın özel mülke hizmet ettiği için kaldırılacağı söyledi. Yıllardır duran sokak lambası, yanmıyor diyorum, bana onu kaldıracağız diyorlar. SEDAŞ’ın bu uygulamasından yana şikayetçiyim” dedi.

 

Telefonum arızalı diyen vatandaşa  “O zaman hattını iptal et” cevabı

Telekom, ev aboneliklerine çok önem veren bir kurum. Öyle ki, ev hattını iptal ettirenleri ikna edebilmesi için özel bir birim kurarak samimiyetini göstermiş bir işletme. Ancak İzmit Üçtepeler Mahallesi sakinlerinden Mustafa Tombul böyle düşünmüyor.

Neden mi?

Mustafa Bey’in sonu 96 ile biten ev telefonu 1 aydır arızalıymış. Arıza meydana geldiğinde şikayet ihbarı oluşturmuş. Gelen giden yok.

5 defa, “Ev telefonum çalışmıyor onarınız” demiş. Ama onarım yapılmamış.

Telekom’a gitmiş ve bir yetkiliyle görüşmüş. Yetkili, “Kablo çekilecek, o olacak bu olacak sen en iyisi hattını iptal et” demiş.

Mustafa Bey de hattını iptal ettirmiş.

Sonra Türk Telekom Genel Müdürlüğü kendisini arayarak “hattı neden iptal” ettiniz diye sormuş.

Durumu özetleyen Mustafa Bey’e Telekom görevlisi  “Siz iptalden vazgeçin üç gün içerisinde hattınız onarılacak” sözünü vermiş.

Mustafa Tombul da öyle yapmış…

Sonuç?

10 gün olmuş telefon halen açılmamış.

 

Kız kardeşi için il il dolaşıyor

Ankaralı, epilepsi ve astım hastası 21 yaşındaki Kenan Gül, vücudunda tümör olan 11 yaşındaki kız kardeşi Ela'yla yaşam mücadelesi veriyor.

Gelirleri olmayan iki kardeş hem hastalıkla hem de açlıkla boğuşuyor.

Dün haber merkezimize gelen Kenan, o zor anlatımıyla başından geçenleri anlattı.

Kendisinin de bir çocuğu varmış, eşi Kenan’ı ve Kenan’ın çileli hayatını terk etmiş. Annesi ve babası ayrılmış. Hasta kız kardeşine bakma görevi ise kendisine düşmüş.

Anlattıkları doğru mu?

Gerçekten ihtiyaç sahibi mi?

Bilemiyorum ancak Kenan Gül, kardeşinin ilaçlarını satın alabilmesi için Kocaelililerden de destek beklediğini söylüyor.

Dünya güzeli kız kardeşi için destek isteyen Kenan 0534 937 97 34 numaralı telefondan kendisine ulaşılabileceğini söyledi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR