Ensar’cıların ilk vukuatı Karamürsel’de!

MAKALEYİ DİNLE

Türkiye “TECAVÜZ” le yatıp kalkıyor.

Kimileri “Bir kereden bir şey olmaz” diyor,

Kimileri “olur” diyor,

Kimileri ise inkar yolunu seçiyor.

 

Birilerine göre ise “ENSAR” cılar bu olaya ilk kez bulaşıyormuş!

Bundan 8 yıl önce,

ENSARCILARIN ilk vukuatı Karamürsel’de yaşandı.

Sırf “Karamürsel’in” adı çıkmasın diye,

Karamürsel Ensar Vakfı Başkanı aynı zamanda bir okulda DİN öğretmeni olan Zekai İşler, bir öğretmen arkadaşı ile ortak olduğu işletmelerinde çalışan bir kıza tecavüz ettiği gerekçesi ile Karamürsel’den uzaklaştırıldı.

Gölcük’e gönderildi. Olay normal bir tayin gibi gösterildi.

Gölcük’ten sonra Çorum’a gönderilen Zekai İşler burada yine ENSAR Vakfı’nın şube başkanlığı görevini yaptı. Aynı zamanda bir okulda DİN öğretmenliğine devam etti.

Zekai İşler, sanki SUÇ işlememiş gibi DİN öğretmenliği görevine devam ettiği Çorum’da hem de bir din adamı İmam’ın, 2 kızına tecavüz etti.

Kardeşlerden biri ar namus meselesi yaparak baba ocağını ve memleketi Çorum’u terk ederek Adana’ya gitti.

Diğeri davacı oldu ve Ensar Vakfı Şube Başkanı Zekai İşler cezaevini boyladı.

Zekai İşler’den davacı olan kardeş, Ensar Vakfı mensuplarınca tehdit edildiğinden Çorum’da sokağa çıkamaz oldu.

Zekai İşler, bu davadan 4 yıl hapse mahkum oldu. Ancak bu dava sürerken Adana’daki kardeşin şikayeti üzerine TECAVÜZDEN bu defa yargılanmaya başladı.

Koskoca bir ENSAR Vakfı’nı suçlamak belki doğru değil. Amma aynı vakıfta böyle şehvet düşkünü üstelik din adamı bir kimsenin 2 kız çocuğunun hayatını karartan bir DİN ÖĞRETMENİNİN bulundurulması ve onu korumaları hiç de hoş değil.

Tecavüze uğrayan kız kardeşlerden abla Ö.Y ile olayı defalarca konuştum. Ağlayarak 13 yaşındayken başından geçenleri anlatırken tüm genç kızlık hayallerinin yıkılmış olduğunu gördüm.

Tam sekiz yıl önce yaşanan olayları Milliyet Gazetesi Ankara Bürosu elemanları ile birlikte takip ettik ve konuyu kamuoyuna duyurduk.

Tecavüze uğrayan Ö.Y nin duruşmaları 8 yıldır devam ediyor.

Neden?

Çünkü Adli Tıp hala tecavüze uğrayan kızın ruh halini tespit kararını veremedi!

Diyeceğim o ki:

ENSAR VAKFI mensuplarının ilk vukuatı sırf “Karamürsel’in” adı çıkmasın diye Karamürsel’de meydana gelen tecavüz olayının halktan saklanması zamanın Kaymakamı, Savcısı, Belediye Başkanı ve Milli Eğitim yetkililerinin “suçluyu” bağışlar gibi Karamürsel’den Gölcük’e göndermeleri ile başladı.

Keşke diyorum,

O zamanki yöneticiler Zekai İşleri suçu ile baş başa bıraksalar da o da yaşananlardan sonra ENSAR VAKFI’na DİN eğitimine gelen kızlara tecavüz edip daha çok suçlu olmamış olsaydı.

Ensar Vakfı “bir kereden bir şey olmaz” deme lüksüne sığınıp etrafa çamur atmaktan vazgeçsin. İşte vakıflarının ilk vukuatının basında çıkan haberleri lütfen gerçeği saklamaktan vazgeçin…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

öz izmitli - Bundan tüm Derneklerin,Vakıfların,Siyasi Partilerin ders almaları gerekmektedir. o nedenle yönetime alınacakların veya bir görev verileceklerin çok ince bir elekten geçirilmesi gerekmektedir. o gurubun tamamının tömet altında kalmaması için zamanında önlemlerini almaları şarttır. ama biz ne yapıyoruz; bazılarını Diplomalı diye, bazılarını Hemşehri diye, bazılarını da bana rant sağlıyor diye belli yerlere getirilirse sonuç böyle olur. sanki bulunmaz hint kumaşı. herkesin alternatifi mutlaka bulunur. ama defolu insanları niçin tercih ederler bilinmez...

Yanıtla . 0Beğen 09 Nisan 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR