CHP’li Gürsel Tekin üç kuraldan bahsetti!

MAKALEYİ DİNLE

2009 yerel seçimlerinde İstanbul İl Başkanı olan Gürsel Tekin, Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduktan sonra yıldızı parladı.
Kılıçdaroğlu’na tam destek verdi.
Kılıçdaroğlu da CHP’nin genel başkanı olduktan sonra, Tekin’i kolundan tuttu, önce milletvekili, sonra da genel başkan yardımcısı yaptı.
Sivri çıkışlarıyla dikkat çeken Tekin, parti yönetimi seçimlerinde delegelerden en düşük oyu almıştı.
***
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Pazar günü CHP Gebze İlçe Örgütü’nün Mevlana Mahallesi’nde verdiği seçim startına katıldı.
Tekin, Gebze Belediye Başkan adayı Yakup Yılmaz ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan’a övgü dolu sözler söyledi.
**
Tekin, burada yaptığı konuşmada üç kural üzerinde durdu…
1-Varlık; Türkiye deki varlıkların tamamı vatandaşımızın ortak mallarıdır, birilerine peşkeş çekilecek mallar değildir.
2-Birlik; ülkemizin birliğe ihtiyacı vardır.
3-Özgürlük; insanların kendilerini özgürce ifade edebileceği, haklarını arayabileceği, hesap sorabileceği, sıkıştığında siyasetçiye hesap sorabileceği demokratik ülkelerde olan özgürlük vaat ediyoruz.
**

Bir de hatırlatmada bulunmak istiyorum;
Deniz Baykal yıllarca hizipçi olmakla suçlandı…
CHP kulislerinde Gürsel Tekin için de aynı suçlama yapılıyor…Feyruz Demir, Sırrapaşa
Mahallesi’ne muhtar adayı


Sırrıpaşa Mahallesi, Derince’nin en büyük mahallerinden biridir…
AKP’nin en güçlü olduğu mahallelerden biridir…
İki dönemdir Sırrıpaşa Mahalle Muhtarlığı yapan Cevat Aygün, bu seçimlerde aday olmuyor…
2004 yılında yapılan seçimlerde Cevat Aygün’e karşı seçimi kaybeden Feyruz Demir, 10 yıl aradan sonra tekrar muhtar adayı oldu. Demir, dükkan camlarına muhtar adaylığıyla ilgili ilanlar asmış. Anlaşılan, Sırrıpaşa Mahallesi’ndeki muhtarlık seçimi büyük bir çekişmeye sahne olacak.

Söz sırası Mehmet Maçil’de
Kocaeli Aydınlar Ocağı, gençleri bir bir kürsülere çıkartmaya devam ediyor. Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez; “71. SÖZ SIRASI GENÇLERDE programında, 74. konuşmacı olarak Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden mezun Mehmet Maçil “Türkiye’de İş Sağlığı ve Güvenliği, 6331 sayılı İş Güvenliği Kanunu’nun ülkemize getirdikleri, Türkiye’de İş Güvenliği Kültürü” konusunda bilgi verecek” dedi. 9 Ocak 2014 Perşembe akşamı Saat: 19:00-20:30 Otel Asya’daki programa bütün üyeler davet edildi. Mehmet Maçil eski Hereke Belediye Başkanı Esener Maçil’in oğlu.


Coşkun Orhan
için dua okundu

Geçtiğimiz yıl 3 Ocak 2013 tarihinde amansız hastalıktan (lenfome kanseri) kurtarılamayarak vefat eden Çayırova Gazetesi Yazı İşleri Müdürü, gazeteci Coşkun Orhan için 1. Ölüm yılında kabri başında yapılan dualarla anıldı.
Xxx
Başkan’ın hesabı yokmuş!
Büyükşehir Basın-Yayın’dan bir mail geldi. Mailde şu ifadelere yer verildi; “Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu adına açılan twetter ve facebook hesabı sahtedir. Başkan Karaosmanoğlu’nun kişisel hiçbir hesabı bulunmamaktadır. Bu sahte hesaplar üzerinden Başkan Karaosmanoğlu adına siyasi mesajlar verilmekte ya da para istenmektedir. Vatandaşların bu hesaplar üzerinden gelen mesajlara itibar etmemeleri gerekmektedir.” Aslında Karaosmanoğlu da bir twetter hesabı açsa iyi olur. Artık başkanlar ve milletvekilleri twetter üzerinden mesaj veriyor. Zira Sayın Valimiz Ercan Topaca bile önemli uyarıları twetter’den yapıyor.

Doğan moral ziyaretinde

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, önceki gün AKP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Uzunoğlu'nun babası Fehmi Uzunoğlu’nu, Alikahya Merkez Mahallesi sakinlerinden Sezai Çakır’ı, Kabaoğlu Köy Muhtarı Seyit Ersoylu’nun kardeşi Bayram Ersoylu’yu ve kayınpederi Mehmet Uzuner'i ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.“İhracat hedeflenen
rakama ulaşmadı”


Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “TİM tarafından açıklanan Aralık ayı ihracatı 12,9 milyar dolar ile yine TİM rakamlarına göre geçen yılın yüzde 9,4 üzerinde gerçekleşti. Aralık ayı ihracatı geçen yılın altın dahil rakamına göre de yüzde 3,1 üzerinde oldu” dedi.
**
KSO Başkanı Zeytinoğlu, “Tüm yıl genelinde ise ihracat binde 5 gerileyerek hedeflenen rakama ulaşamadı. Orta Vadeli Programda 2013 yılı ihracatı 153,3 milyar dolar olarak hedefleniyordu. TİM’in altın hariç Aralık ayı rakamıyla yıllık ihracat 151,7 milyar dolara ulaşabildi. Bunu 2013 yılında altın ihracatının geçen yıla göre gerilemesine bağlıyoruz” dedi. Zeytinoğlu’nun açıklaması böyle. Şu da bir gerçek, 17 Aralık sürecinden sonra işler iyi gitmiyor. Sanırım bu rakamları arar hale geleceğiz.


MHP’nin 2013 karnesi!
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, 2013 yılının kendi partileri adına çok verimli bir yıl olduğunu açıkladı. Ünlü, “12 ilçe teşkilatımızda; 48 ilçe istişare toplantısı, 72 tane 40x40 toplantısı yaparak 150 bin kişiyle yüz yüze görüşüldü. 18 tane ilçe başkanları toplantısı, 8 kere STK’larla toplantı ve 63 tane basın toplantısı gerçekleştirildi” dedi. MHP’nin toplantıları iyi. Bakalım bu toplantılar sandıkta ne kadar etkili olacak?

Ellibeş moral veriyor


Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, önceki gün Ulaşlı’da Yalı Mahallesi ve Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde Server Poyraz, Müyesser Küçük, Nermin Korkmaz, Tahirhan Aslan, Hacere Demirtaş ve Gülten Ekinalp’i evlerinde ziyaret edip geçmiş olsun temennisinde bulundu.


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR