Türkmenler için yardım kampanyası

MAKALEYİ DİNLE

Türkmendağı’nda yaşanan gelişmelerle ilişkin Kocaeli Ülkü Ocakları

Yardım kampanyası başlattı. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Tuğrul Gök yaptığı yazılı açıklamada

“Suriye Türkmendağı’ndaki soydaşlarımıza gönderilmek üzere başlatılan

bu yardım kampanyası ile savaşın ortasında olan soydaşlarımızı yalnız

bırakmamayı hedefliyoruz” dedi.

 

Kampanya da öncelikli olarak

Gıda Grubunda;

• Kuru Gıda

• Konserve

• Su

• Bulgur

• Pirinç

• Makarna

• Un

• Kahvaltılık (Üçgen Peynir, tereyağı, bal)

 

Tekstil Grubunda;

• Yatak

• Çocuk Bezi

• Çocuk Ayakkabısı

• Çocuk Giyim

• Battaniye

• Çadır

İhtiyaçları olduğu belirtildi.

 

Destek olmak isteyenler 30 Kasım tarihine kadar Ülkü Ocakları İl Başkanlığına ve İlçe Ülkü Ocağı Başkanlıklarına bağışlarını teslim edebilecek.

Nakdi  yardımında bulunmak isteyenler ise 

Ülkü Ocaklar Eğitim ve Kültür Vakfı, Türkmeneli yardım hesabına (Ziraat

Bankası Ankara – Ulus Heykel Şubesi Türk Lirası: ₺ TR 8800 0100 1233

451817305008) hesapa yatırmaları gerekmekte.

 

TÜİK, 4 personel için ihale açıyor

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü, 4 personel istihdamı için ihale açıyor. Temizlik işlerinde çalıştırılmak üzere 10 Aralık Perşembe günü saat 10.00’da İzmit Ankara Karayolu Caddesi No:129 adresinde yapılacak olan ihaleyle 4 personel alınacak.

 

Körfez Ticaret Odası meclisi bugün toplanıyor

Hafta sonu Bolu’da düzenlenen müşterek komiteler eğitiminin ardından Körfez Ticaret Odası bugün’de Kasım Ayı Meclis toplantısını gerçekleştirecek.  Oda binasında bir araya gelecek olan meclis üyeleri, hem Bolu toplantısını değerlendirecek hem de meclis gündem maddelerini görüşecek.  

 

Vakıf esnafı, bölge müdürlüğüyle görüşecek

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Vakıflar Genel Müdürlüğü, İzmit’teki kiracılarına üzücü bir haber vermişti. Esnafın 31 Aralık tarihine kadar iş yerlerini boşaltmalarını tebliğ etmişti.

Deprem öncesi binaların yıkılarak yerine yenilerinin yapılacağını söylen Vakıflar Genel Müdürlüğü, böylece yıllardır aynı adreste ticaret yapan müşterilerinin mağduriyetine neden olacak.

Konu şimdilik hassas bir virajda. Esna en azından sürenin bir yıl uzatılmasını istiyor.

Bununla ilgili olarak Fetiye ve İstiklal Caddelerinde bulunan 1’inci vakıf İş Hanı ve 2’inci Vakıf İş Hanı esnafından bir grup Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bağlı İstanbul bölge müdürünü ziyaret edip bu isteklerini aktaracak. Temsilci grubu yarın İstanbul’a giderek yapacağı görüşme sonrası istenilen sürenin kendilerine tanınacağını tahmin ediyor.

Umarız alışık olduğumuz vakıf esnafı yeni binalarda da faaliyetlerini gösterebilirler.

 

Türkerler Turizm kurucuları arasında

Mustafa Kemal Atatürk’ün şoförü de varmış 

Gebze İlçesi’ne ilk otobüsü getiren ve burada toplu taşımayı başlatan Türker Tur’un kurucuları arasında Cumhuriyetin ilk yıllarında taksi şoförlüğü yapan Ali Türker ve büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün şoförlüğünü yapan Mehmet Türker kardeşlerin olduğunu öğrendim. İlçenin saygın firmalarından biri olan Türkerler, teknolojiyi yakından takip eden ve personel-öğrenci ve özel günlerle ilgili seyahatleri sağlayan bir kuruluş… Bu kuruluşun başında ise şuanda 3’üncü kuşaktan Yekta Türker bulunuyor. Yekta Bey, atalarının Mustafa Kemal Atatürk ile yakın mesaide bulunmasından dolayı da her zaman gurur duyuyormuş.

 

Servisçilerde “Korsan Avına” devam

Başkanlığını Ahmet Taşçı’nın yaptığı Kocaeli Servis Araçları Odası, her okul döneminde yaşanan korsan taşımacılığıyla mücadele etmeyi sürdürüyor. Oda yöneticileri ve görevlileri korsan taşımacılık yapan servis araçlarını takip ediyor ve görüntülüyor. Bu görüntü ve belgeler ise daha sonra UKOME’ye  ve Trafik Şubesi’ne verilerek işlem yapılması sağlanıyor. Bilindiği üzere öğrenci servisi çeken araçlar ve sürücülerinin birçok yükümlülüğü yerine getirmesi gerekiyor. Tüm araçlar eksiksiz olması gerekiyor. Ayrıca araçlar içerisinde mutlaka hosteslerin bulunması şart. Tüm bu zorunlulukların yanı sıra “P” plakası bulunmayan araçların ise kesinlikle öğrenci servisi yapması yasak.  İşte bu yasağa uymayanların korkulu rüyası ise Kocaeli Servisçiler Odası Başkanlığı… Servis Araçları Odası son olarak İzmit Şeyh Edebali Ortaokulu önünde bu fotoğrafı çekti. Başkan Taşçı, korsan avına devam ettiklerini söyledi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR