CHP’li Hürriyet, VM Medical Park Hastanesi’ne teşekkür etti

MAKALEYİ DİNLE

CHP Kocaeli Milletvekili Av. Fatma Kaplan Hürriyet, çok talihsiz bir olay yaşamıştı…

Fatma Hanımın babası VM Medical Park Hastanesi’nde tedavi görüyordu. Fatma Hanım, eşi Murat Bey ile babasını hastanede ziyarete gitti…

Fatma Hanım’ın kardeşi Emrah Kaplan, eşi Murat Bey’i bıçakladı…

Medical Park Hastanesi, seferber oldu ve Murat Bey’i hayata döndürdü…

**

Fatma Kaplan Hürriyet önceki gün gazetelere mail göndererek VM Medical Park Hastanesi yetkililerine teşekkür etti…

**

Fatma Hanım’ın açıklamasını birlikte okuyalım;                   

“Psikolojik sorunları olan kardeşim Emrah Kaplan ile aralarında hiçbir husumet bulunmayan eşim Murat Hürriyet arasında meydana gelen olayda maalesef eşim bıçaklanarak yaralanmıştır.

Bir süredir psikolojik sorunları olan ve babamın rahatsızlığı nedeniyle iyice psikolojisi bozulan kardeşim Emrah Kaplan’ın girdiği bir anlık öfke nöbeti ve cinnet hali neticesinde istenmeyen olayların yaşanmasına neden olmuş ve vücudunun birçok yerinden bıçaklanan eşim Murat Hürriyet hemen ameliyata alınmıştır.

Ölümden dönen eşim yoğun bakım ünitesinde tamamladığı beşinci günün akşamında ise nihayet hayati tehlikesini atlatıp servis odasına çıkarılmıştır.

**

Yoğun bakım ünitesine kaldırıldığı ilk günden itibaren tıbbın tüm olanaklarını seferber eden, seçkin insanlığı ile ve eşsiz dostluğuyla kendimizi bir an bile yalnız hissetmemize izin vermeyen başta

Medical direktör Prof. Dr. Kamil Toker,

Genel Müdür Dr. Necip Kozalı, Hastane Başhekimi Dr. Özgür İpçi,

 eşimi hayata döndüren ameliyat ekibi Genel Cerrahi Uzmanları Op. Dr. Serdar Kaman, 

Op. Dr. Tuğrul Civak, Kalp Damar Cerrahisi Uzmanları Prof. Dr. Haluk Akbaş,

Op. Dr. Murat Güçlü Elevli,

Op. Dr. Ali Özerdem,

Op. Dr. Hakan Akman, 
Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ferzat Zonüzi, 

Beyin Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Saim Kale, 

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Murat Onyedi,

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Uzm. Dr. Elif Atar Gaygusuz,

ameliyathane hemşire ve personelleri,

Yoğun Bakım Sorumlu hemşireleri Ebru Kalyoncu, Kübra Türk, Kübra Kestane, Berna Deniz, Gamze Yiğit, Serkan Birkol ve tüm Yoğun Bakım Hemşire ve personellerine, Yasin Yaraşır, Melih Bayrak, Filiz Akar, gece müdürü Ziya Baştopçu'ya; VM Hasta Katı Hemşire ve bakım hizmetleri personellerine; Gülsüm Şahin, Seval Yaman ve İlknur Yaman ve tüm hastane çalışanlarına, yaşanan acı olayın en başından beri zor günlerimizde bizleri yalnız bırakmayarak hastaneye ziyarete gelen, arayan, soran destek olan dostlarımıza; dualarını esirgemeyen halkımıza şahsım ve ailem adına teşekkürlerimi sunuyorum.

**

Ciddi bir tehlike atlatan eşim Murat Hürriyet, çıkarıldığı servis odasında sağlık durumunun hassasiyeti sebebiyle bir süre ziyaretçi kabul edemeyecektir. Uygulanan ziyaretçi kısıtlaması konusunda da yakınlarımızın ve sevenlerimizin anlayışını rica ediyoruz. Saygılarımla.”

**

Fatma Hanım’ın açıklaması böyle…

Eşi hayati tehlikeyi atlattı…

Fatma Hanım’ın kardeşi Emrah Kaplan, mahkemeye çıkartıldı…

Mahkeme tutuksuz yargılanmasına karar verdi…

Fatma Hanım, mahkemenin bu kararına itiraz etti…

Mahkeme bu kez Emrah Kaplan’ı tutuklayarak cezaevine gönderdi…

Yani Fatma Hanım, kardeşini affetmedi ve tutuklattı…

Doğrusunu da yaptı…

Zira dışarıda kalması, daha tehlikeyi olabilirdi…

Fatma Kaplan Hürriyet hanımı birkaç kez telefonlu aradım, her defasında telefonu meşguldü…

Buradan kendisine ve eşine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum…

 

Körfez Devlet Hastanesi "Evde Bakım Hizmetleri" teşekkürü hak ediyor

İlimizin emektar gazetecilerinden ve şu anda da Kocaeli Sanayi Odası Basın Danışmanı olan Ahmet Kurt ağabeyimiz geçen hafta içersinde babası Hasan Kurt’u kaybetmişti. Babası Hasan Kurt’un son 3 ay içersinde Alzmeir hastası ve yatalak olduğunu belirten gazeteci ağabeyimiz Ahmet Kurt, bu süre zarfında Körfez Devlet Hastanesi “Evde Bakım Hizmetleri” koordinatör Sekreteri Şaziye Kandemir, psikiyatri uzmanı Dr. Sedat Bağdaçiçek, Sağlık Memuru Tarık Atasu ve hemşire Selma Aynalı’nın sürekli olarak Hasan Kurt’u evine giderek rahat etmesi için sürekli sağlık hizmeti verdiklerini söyledi. Bu hizmetlerinden dolayı Ahmet Kurt ağabeyimiz Körfez Devlet Hastanesi “Evde Bakım Hizmetleri” ekibine çok teşekkür ediyor. Ahmet Kurt, babasının vefatı sonrası Başta Körfez Belediyesi, Kartepe Belediyesi Mezarlık ekiplerine ayrıca teşekkürlerini iletti.

 

İzmit Belediyesi o yolu yaptı

MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, İzmit Sanayi Sitesi’ndeki yolun fotoğrafını çekmiş, bize göndermişti. Biz de bunu haber yaptık. Odabaş, yolla ilgili İzmit Belediyesi’ne sitem etmişti. Gazetemizde çıkan haberden sonra İzmit belediyesi ekipleri gidip yola mıcır dükmüş.. Odabaş da duyarlı davranışından dolayı İzmit Belediyesi’ne teşekkür ediyor. Yani Odabaş o fotoğrafları çekip bize göndermese, biz de haber yapmasak, kim bilir o yol, daha ne zamana kadar o halde kalırdı Allah bilir.

YOLUN ESKİ HALİ

 

YOLUN YENİ HALİ

 

Levent Altun okurlarıyla buluştu

Gazeteci-Yazar Levent Altun, ‘Kitap Bizden Okumak Sizden’ etkinliği kapsamında ikinci kez okurlarıyla buluştu. Gebze Center AVM’de gerçekleştirilen 6’ncı Gebze Kitap Günleri’nin konuğu olan Altun, 2 saat boyunca ikinci kitabı Kaçış Noktası’nı ücretsiz olarak imzalayarak okurlarına hediye etti. Etkinliğin sponsorluğunu ise Kaya Grubu ile Filli Boya üstlendi.

 

Gebze, Büyükşehir olmak istiyor

TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’ne göre 2015 yılı nüfus sayımı sonuçlarını açıkladı. TÜİK verilerine göre ilimizde nüfus 2014 yılına göre 57 bin 60 kişi artarak 1 milyon 780 bin 55 oldu. En fazla nüfus artışı yine Gebze’de yaşandı. Gebze Nüfusu 11 bin 703 artarak 350 bin 115 oldu. Gebze, Merkez İlçe İzmit’e 3 bin fark atarak Kocaeli’nin en yoğun nüfusa sahip ilçesi oldu. Öte yandan Gebze Bölgesinin (Gebze-Darıca-Çayırova-Dilovası) nüfusu da büyük artış göstererek 696 bin 54 oldu. Gebze nüfusunun 2 yıl içinde 750 bini bulması ve Büyükşehir için gerekli rakama ulaşması bekleniyor. Zaten Gebzeliler uzun yıllardır Büyükşehir Belediyesi olma hayaliyle yaşıyorlar. Bu hayallerinin gerçekleşeceğini pek sanmıyorum. Zira Gebze Bölgesi ayrılırsa, AKP, büyük bir oy kaybına uğrar. AKP olduğu müddetçe, Gebze’nin Büyükşehir olma ihtimali hiç yok.

 

Üzülmez’in danışmanı Atalı’ya Sofya’da görev

Kartepe Belediyesi Başkan Danışmanı ve Buz Pateni Federasyonu yönetim kurulu üyesi Yard. Doç. Dr. Levent Atalı, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da yapılacak olan buz pateni yarışmasının kafile başkanı olarak milli bir daha görev üstlendi. Atalı’ya başarılar diliyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR