CHP’li Akar’dan herkes nasibini aldı!

MAKALEYİ DİNLE

12 Haziran seçimlerinde CHP’den Kocaeli Milletvekili seçilen Haydar Akar, önceki gün il binasında basın açıklaması yaptı. Başbakan Erdoğan’dan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’tan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a kadar önüne geleni eleştirdi. Akar, bu toplantıları aylık periyotlar halinde yapacağını söyledi. Akar’ın açıklamasında birçok “anekdot” öne çıktı.
***
Akar’ın açıklamalarını şöyle özetleyebiliriz
-12 Eylül 1980 darbesine vereceğimiz en büyük cevap bugünkü AKP iktidarının “gerçek” yüzünün ortaya çıkarmak, “hukuka ve cumhuriyete” inanan insanları “iktidara” taşımaktır.
-CHP olarak iktidarı hedefledik, 12 Haziran akşamında “beklediğimiz” sonucu alamadık.
-Ben AK Parti demeyeceğim. AKP diyorum çünkü AK Parti önüne “AK” konularak temizlenmek istenen bu partiyi ben AKP olarak yorumlayacağım.
-CHP tüzüğü “antidemokratik” bir tüzüktür. Yeni tüzük, 1.5 ay sonra yapılacak Tüzük Kurultayı ile yürürlüğe girecek.
-Kocaeli, Türkiye’de “işsizlik” sıralamasında 8’nci sırada bulunmakta.
-Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, koliler ve iftar yemeğinin maliyetini açıklasın. Bu harcamaları cebinden yapıyorsa, kendisini “elinden öpeceğim”.
-AKP İl Başkanlığı Ramazan ayı boyunca 3500 aileyi ziyaret etmiş. O insanların “yoksulluklarını” keşke her ay yaşasalar.
-Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, reklam panolarında “32 dişini göstererek” yaşlı bir amcaya sarılmış. Ayaz, kendi cebinden mi bunların bedelini karşılıyor?
-Büyükşehir Belediyesi, reklam bedeli olarak “yıllık 6 milyon lira” harcıyor. Bu parayla Kocaeli’de “yoksul aile” kalmaz. 
-Kocaeli depremi yaşandı. Çok çeşitli vergiler kesildi. Fonda 40 milyar TL para biriktiği söyleniyor. Bu para nereye harcanıyor sorduk cevap gelmedi,
-Somali’ye toplanan paralar bir “cemaatin” hesabında toplanmış.
-Kandıra Belediyesi’nde yaşanan yolsuzlukların “üstü” nasıl kapatıldı?
-Kartepe Belediyesi’nde yolsuzluk yaşandı. Kartepe A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Turan başmüfettişe “rüşvet” teklif etti, yakalandı, tutuklandı. Kartepe Belediye Başkanı da “suçsuzum” diye ortalarda geziyor.
-Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ı avukatlarının CHP’li olmasını “etik” bulmuyorum.
-Referandum sonrasında siyasetin güdümüne giren HSYK hiçbir AKP’li belediye başkanını “yargılamaz”.
-İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan doktordur. İlgisiz bir yerde totem astırmış arkasında baz istasyonu gizlenmiştir. Bunu yapan bir doktordur. Olayın içerisinde “sahtekarlık” bulunuyor.
-Belediyelerin bünyesinde bulunan BİT’lerin meclis üyeleri tarafından “denetlenmesini” öneriyorum.
-Lojistik Köy, Köseköy’de kurulacak. İlimize günde 2 bin TIR girmekte. Köy kurulursa günde 10 bin TIR gelecek ve “konteynır dağları” oluşacak.
-Cengiz Topel Havaalanı 30 senelik bir hikayedir. 3’ncü defa yapılıyor. Uzun sürmez, “inekler” yeniden “otlamaya” başlar.
-Kentimizde 13 OSB bulunuyor. Asım Kibar OSB, POSCO ile yüzde 57 seviyesine çıkacak. Bakanlık bünyesinde yapılan ÇED toplantısına gittim. Tamamen “düzmece” bir rapor hazırlanmıştır.
-Orta öğretimde dip yapmış yerlerin müdürleri 10 yıldır aynı yerde bulunuyor.
-Başbakan Erdoğan, Yahudi cesaret madalyasını geri versin. “Çakma dünya lideri” değilse Gazze’ye gemiyle gitsin.
***
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın açıklamaları böyle…
Açıklamalara cevap İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’dan geldi.
Doğan, Akar için, “O önce milletvekilliğini öğrensin” dedi…  
Anlaşılan Akar, aylık yapacağı toplantılarda AKP’yi ve belediye başkanlarını eleştirmeye devam edecek…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR