AFAD, bayramda yine yaptı yapacağını!

MAKALEYİ DİNLE

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, önemli bir birimdir…

24 saat esasıyla çalışan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) kurtarma yoğunluklu bir bayram mesaisi yaşadı.

AFAD, bayramda yaptığı çalışmaları bize gönderdi…

AFAD, birbirinden ilginç vakalara müdahalede bulundu…

Birlikte okuyalım;

 

KULLAR KİLEZ DERESİ KİMYASAL ATIK VAKASI:

Bayram arifesinde Kullar Kilez Deresi’nden yayılan ağır ve kesif kokunun kaynağını tespit etmek ve zehirli gaz ölçümü yapmak üzere olay mahalline intikal eden Kocaeli AFAD ekibi, çalışmalarını gece geç saatlere kadar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle sürdürdü.

AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul'un da bizzat katıldığı çalışmalarda kokunun başladığı yer ile kirli petrol türevi atığın denize ulaşmaması için İSU ekiplerinin bariyer koyduğu nokta arasında tarama yapıldı. Balıkların ölümlerine ve geniş bir bölgede pis bir kokuya sebep olan atığın incelenmesi için atık numunesi ile balık numunesi alan ekipler, temizlik çalışmalarının sürdürülmesine ve analiz sonucu çerçevesinde gerekli prosedürlerin işletilmesine yönelik tutanağı imza altına aldılar.

 

SUADİYE'DE KURTARMA OPERASYONU YAPILDI

Suadiye Taş Ocakları mevkiinde daha önce açılan 20-25 metre derinliğindeki kuyuya bir kedinin ve köpeğin düştüğü ihbarıyla harekete geçen Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün arama kurtarma teknisyenleri, ipli istasyon ile kuyuya inerek önce köpeği kurtardı ve ardından kedi kurtarılarak sahibine teslim edildi.

 

BEYLİKBAĞI'NDA KAYBOLMA VAKASI:

Gebze Beylikbağı'nda gece saatlerinde dron denemesinde kaybolan bir vatandaş olduğu ihbarını alan ve harekete geçen AFAD ekibi, İtfaiye ekipleri ile birlikte kayıp olan Mehmet Sümbül'ü, bulunduğu yerden çıkarttı ve sağlık ekiplerine teslim etti.

 

YUVACIK BARAJI’NDA KURTARMA ÇALIŞMASI:

Bayram bitiminde hafta sonunda Yuvacık Barajında uçuruma yuvarlanan bir vatandaşın olduğu ihbarını alan AFAD'ın Kurtarma Ekibi, müdahale için acil çıkış yaparak olay yerine ulaştı. Fotoğraf çekmek için baraj çevresindeki çelik bariyeri aşan Osman Sefa Solmaz'ın dengesini kaybederek yaklaşık 25 metreden dere yatağına yuvarlandığı ve sırtından yaralandığı öğrenildi. Dere yatağından seyyar sedye ve vinç yardımıyla çıkarılan Solmaz 112 Sağlık ekiplerine teslim edildi.

 

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, bayramda yaptığı çalışmaları bu şekilde duyurdu…

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, yukarıda ifade ettiğim gibi önemli bir birim…

Herkesin, her kurumun AFAD’a destek vermesi lazım…

AFAD, bir gün size de lazım olabilir…

 

Ercan Gülsuyu  okulları gezdi

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu ve şube müdürleri, ilçemizdeki okulları tek tek gezerek, okulların son durumları hakkında bilgi aldı. Okullarda hiçbir sorunun olmadığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Gülsuyu, “Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2016-2017 Eğitim Öğretim yılına hazırız” dedi. Açıkçası bu kadar FETÖ’cü öğretmenin görevine verilmesinden sonra, eğitimle ilgili çok şikayetin geleceğini tahmin ediyordum. Ama, bu yıl çok fazla şikayet gelmedi.

 

Ders zilini Baran çaldı

Yeni eğitim öğretim yılının Körfez ilçedeki ilk ders zilini Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran çaldı. Baran zili çalarken, oldukça mutlu gözüküyordu.  Tüpraş İlköğretim Okulu’nda resmi törende protokol küçüklere başarı dileğinde bulundu. Başkan Baran, “15 Temmuz’da yiğit öğretmenlerimizin yetiştirdiği vatansever milletimiz her noktada hainlerin karşısına çıktı. 15 Temmuz olayları gösterdi ki bu millet asla özgürlüğünden ödün vermeyen bir millettir” ifadelerini kullandı. Baran haklı. Milletimizin iradesi sonrasında FETÖ, püskürtüldü…

 

CHP Çayırova’da FETÖ konuşulacak

CHP Çayırova İlçe Örgütü, farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 15 Temmuz gece yaşanan darbe girişimi sırasında ve sonrasında yaşanan olaylar ve yeni gelişmelerin değerlendirileceği panele ünlü isimler katılacak. Panele konuşmacı olarak CHP PM Üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar ile Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara’nın katılacağı bildirildi. 26 Eylül Pazar günü saat 12.30’da gerçekleşeceği açıklanan panelin Çayırova Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılacak. CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, panele tüm vatandaşları davet etti.

 

Başiskele’de iki sokak birleşiyor

Başiskele Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yeni yol açımları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Yeniköy Merkez Mahallesi’nde yaklaşık 120 metre uzunluğundaki Melek Sokak’ta yeni imar yolu açımı gerçekleştiren ekipler yolu Halime Sokakla birleştirecek. Böylece hem sürücüler, hem de yayalar önemli bir sorundan kurtulacak.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR