Parasını FETÖ’nün okullarına kaptıranlar kara kara düşünüyor

MAKALEYİ DİNLE

Bilindiği üzere FETÖ/PYD Terör Örgütü’nün eğitim kurumlarına el konuldu. Özel okul ve etüt merkezleri kapatıldı, bu binalar devlet okulu olarak hizmet vermeye hazırlanıyor.

Öte yandan bu okullara çocuklarını kayıt ettiren ve parasını peşin olarak veren vatandaşlar ise kara kara düşünüyor.

3 bin TL’den 17 bin TL’ye kadar ödeme yapan onlarca veli gazetemizi arayarak, paralarını nasıl geri alabileceklerini sordular.

Çocuklarını bu okullara kayıt ettiren ve bu durum karşısında pişman olan birçok veliyle görüştüm.

Paralarını geri almanın peşine düşen veliler, “Çocuklarımız kurtuldu ancak paralarımızı tahsil edemedik” diyerek icra yoluyla haklarını almak isteyen veliler, söz konusu eğitim kurumlarının ve yetkililerinin üzerlerinde hiçbir şey olmadığı için bu yola da başvuramadıklarını söylüyorlar.

FETÖ/PYD Terör Örgütü’ne gelir sağlayan bu okulların velileri hükümetin konuyla ilgili girişimde bulunmasını ve okullardaki paralarının geri iadesinin yapılmasını istiyor.

Ancak görünen o ki kısa vadede bu konunun çözülmesi pek mümkün değil.

El konma işleminde, el konulan şirketlerin borçları, şahıslara bırakıldığı için hazinenin böyle bir ödeme yapmasına da pek ihtimal verilmiyor.

FETÖ okullarının mağdurları bekleyişlerini sürdürüyor.

 

 

Deprem riski taşıyan ilimizde zemin röntgenleri çekildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Zemin Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi Deprem ve Jeolojik Araştırma Şube Müdürlüğünden gelen heyeti ağırladı. Bilgi ve deneyim edinme adına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne başvuran Konya Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’de yapılan ve yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler aldı. Bu esnada Konya heyetine sunum yapan Zemin Deprem İnceleme Müdürü Mustafa Cevher, ilk olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nın işleyişi ile ilgili genel bilgiler verdi. Şube Müdürü Cevher, ‘’Biz hem Avrupa Birliği, hem Amerika Birleşik Devletleri hem de Türkiye normlarına göre deprem sınıflandırması gerçekleştirdik. Proje kapsamında Kocaeli’nin yer altı röntgenini çektik. Amacımız deprem dalgalarının odaklanmalarını hesaplayarak odaklanmanın nerede olacağını bilmek ve ona göre tedbirler almak’’ diye konuştu.

 

 

Ali Sar’nın oğlu sözlendi

İlimizin sevilen sayılan isimlerinden Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı ve Melek Sarı çiftinin yakışıklı oğulları Fatih Sarı, Derince de ikamet eden Melek ve Reşat çiftinin güzel kızları öğretmen Sevde Erdoğan ile nişanlandı. Nişan töreninde çekilen fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan Sarı, “Allah mutluluğumuzu daim etsin. Oğlum yeni bir hayata merhaba dedi. Mutluluğumuz hiç bitmesin inşallah” ifadelerine yer verdi.

Evlilik yolunda ilk adımı atarak nişanlanmaya karar veren Sevde  ile Fatih’in nişan töreni yakın akraba ve dostlarının katılımıyla Derince de bulunan kız evinde gerçekleşti. Geceye katılan aile büyükleri, genç çifte bir ömür boyu mutluluklar dilerken, çiftin mutluluğu gözerinden okunuyordu. Kocaeli Gazetesi ailesi olarak Sarı ve Erdoğan ailelerini tebrik ediyor, genç çifte bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

 

 

Vatandaştan SEDAŞ’a ihbar

İzmit Karabaş Mahallesi Karabaş Sokak Şengül Apartmanı’nın önü ve civarında bulunan 3 sokak lambası yanmıyor. Vatandaş 5 gündür yanmayan sokak lambalarının SEDAŞ ekipleri tarafından onarılmasını istiyor.

 

Kandıra’daki festivaller iptal edildi

Kandıra’da bugün başlayıp 4 Ağustos tarihine kadar devam etmesi planlanan Yağlı Güreş ve Yoğurt Festivalleri OHAL nedeniyle iptal edildi.
İlçe belediye başkanı Ünal Köken, 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında uygulanan OHAL durumu nedeniyle bu yıl festivallerin ertelendiğini açıkladı.

 

 

6 İşyeri için ihale açılıyor

Kandıra sahilleri, Başiskele ve İzmit ilçelerinde bulunan bazı iş yerleri ihaleyle kiraya verilecek. 10 Ağustos Çarşamba günü yapılacak olan iş yeri kiralama ihalelerinin yapılacağı yer ve saatleri şöyle ;

KANDIRA CEBECİ sahili. 1 nolu iş yeri (fast food). 28 metrekare. Aylık muhammen kira bedeli 10.350 TL. Geçici teminat 931 TL. İhale,  10 ağustos günü saat 10.42’de.

KANDIRA CEBECİ sahili. Lunapark yanı 5 nolu işyeri (fast food).7.5 metrekare. Aylık muhammen kira bedeli  3.375 TL.Geçici teminat  303 TL. İhale 10 Ağustos günü saat  10.45’te.

KANDIRA CEBECİ sahili. Yürüyüş yolu üzeri bisiklet kiralama yeri.  10 metrekare. Aylık muhammen kira bedeli  3.000 TL. Geçici teminat 270 TL. İhale 10 Ağustos günü saat 10.48’de.

ÖRCÜN Kalıcı İş Merkezi’nde F Blok 2’nci katta 44-45-51-52-53-59-60 ve 61 numaralı iş yerleri. Toplam 240 metrekare. Yıllık muhammen kira bedeli 6.720 TL. Geçici teminat 604 TL. İhale 10 Ağustos günü saat 10.30’da.

BAŞİSKELE Yeniköy Kalıcı İş Merkezinde 1’inci kat 36 numaralı iş yeri. 30 metrekare. Yıllık muhammen kira bedeli 1.140 TL. Geçici teminat 102 TL. İhale, 10 Ağustos günü saat 10.39’da.

GÖLCÜK Şehirlerarası Otobüs Terminali 1 Nolu ATM yeri. 6 metrekare. Yıllık muhammen kira bedeli  7.440 TL.İhale, 17 Ağustos günü saat 10.30’da.

KOZLUK MAHALLESİ S.Dervişoğlu Caddesi No:36. Teras kat kafeterya 574 metrekare. Yıllık muhammen kira bedeli 93.000 TL. Geçici teminat 8.370 TL. İhale 24 Ağustos günü saat 10.42’de.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR