Nobel ödüllü Aziz Sancar

MAKALEYİ DİNLE

Ülkemizin akşamdan sabaha hatta saat başı değişen gündemi hepimizin içini karartıp bunaltmaktadır.

İyi bir haber duymaya, iyi olayları yaşamaya hasret kaldığımız bir dönemde sonsuz yakıcı çölde su bulmanın heyecanını ve sevincini yaşadık.

Bu nedenle Prof.Dr.Aziz Sancar’a minnet duygusu içinde ne kadar onur duyup teşekkür etsek azdır.

Aziz Sancar zor şartlardan çıkıp tırnakları ile kazıyarak bir yere gelip başarıyı yakalaması inceleme yapılması gereken tez konusu olmalıdır.

Aziz Sancar birilerine yaranmak ve dayanmak  sureti ile Nobel Ödülü almadı.

Zoru başararak alın teri dökerek bu başarıyı yakaladı. Aziz Sancar’ın başarısının ardından Türkiye’ye davete edilip ağırlanması, onere edilmesi de teşekkürü hakeden bir olay.

Cunhurbaşkanı ile akşam yemeği yemesi, Başbakan ile kahvaltı etmesi elbetteki olması gerekendir.

Burada işin magazin bölümü pek önemli değildir. Ama basınımız ne yazık ki hep magazin yönü ile ele aldı.

Aziz Sancar’ın bu basamakları tırmanmasının temelini ülkesi Türkiye’ye ve Cumhuriyete borçlu olmasını söylemesi bizim için ödülü kadar değerlidir.

Ödülünü 19 Mayıs’ta ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Anıtkabiri’ne bırakması da yüksek ahlak ve asalet örneğidir.

Aziz Sancar bu ülkenin imkanı ve nimetleri ile bir yerlere gelip de kadir kıymet bilmeyen kör gözlere ışık, sağır kulaklara ses ve yürümesini bilmeyen topal ördeklere yürüme dersi verdi.

Aziz Sancar Hocamız bu ülkede yediğin her lokma, içtiğin su ve teneffüs ettiğin hava sana ve senin gibilere anasının ak sütü gibi helaldir.

Seninle sonsuza dek gurur duyup, sevgi ve saygı sunuyoruz. Allah yolunu açık etsin.

 

AZERBAYCAN’DA BÜYÜK BULUŞMA

Ülkemizin zor dönemeçten geçtiği bir süreç yaşamaktayız. Güçlerin birleştirilmesi amacı ile Bakü’de Sivil Toplum Örgütleri bir araya gelme azim ve kararındayız. Zira bizim ayrışmaya değil birleşmeye ihtiyacımız vardır.

İçinde bulunduğumuz yüz yılda, asırlardır milletimizin belası haline getirilen Ermenilerle Dünyanın anlayacağı dilde mücadele etmek artık kaçınılmazdır.

Egemen güçler tarafından, kendi menfaat ve çıkarlarına hizmet amaçlı destekledikleri Ermeni diasporasıyla mücadele edebilmek için, Türk Dünyasının da birlikte hareket etme mecburiyeti doğmuştur. Her bir ferdin içinde bulunduğu kurum kuruluş ve yapılarda sıkı bir şekilde  gönülden mücadele etmesi gereken bir dönemde, bizler STK’lar olarak üzerimize düşen bu görevi yerine getirmek için bir birlik oluşturma kararına geldik. Bu birlik her ne kadar da şimdilik Azerbaycan Türkiye arasında kurulması hedeflense de, bütün Türk Dünyasına yayılarak Bir milletin bir diasporası olur düsturuyla hareket noktasında genişletilmesi ön görülmektedir. Başlangıçta, 1915 Ermeni tehciri ve Karabağ’ın işgalinin  ele alınmasıyla, oluşturulacak birliğin başarılı çalışmalarının saçacağı ışıkla gelecekte bütün Türk dünyasının problemlerinde halledici güç olarak milletimizin hak ettiği mevkiden dünya nizamına katkı sağlayacağı ön görülmektedir. Hayırlı uğurlu olması dileğimle…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR