Darıca Belediyesi etkinliği

MAKALEYİ DİNLE

Darıca Belediyesi Şehirler ve Kültürler Kaynaşması etkinliğini 6.’ncı kez bütün coşkusu ile kutlamaktadır. Bayramoğlu sahilinde Antik Tiyatro’da her akşam bir ilin derneği kendi kültürlerini tanıtmaktadır. Yöresel yemeklerin yapıldığı ve tanıtıldığı, folklor gösterileri ve yöresel sanatçıların sahne aldığı herkesin iştirak ettiği bu etkinlikler Darıca halkınca desteklenmek de ve alkışlanmaktadır.
Bu etkinliklerin organizasyonunu Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak bizzat kendisi yapıp her akşam protokol ile birlikte etkinliği zevkle izlemektedir.
18 Haziran Pazartesi akşamı Kars ve İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin Başkanı Avukat İsmail Korkmaz ve Yönetim Kurulu her şeyi ile kusursuz bir gece yaşattılar. Yöresel yemek ikramından sonra Antik Tiyatro’da program gerçekleştirildi. Aşırı yoğunluk ve coşku vardı. Dernek Başkanı Korkmaz’dan sonra Belediye Başkanı Şükrü Karabacak birer konuşma ile geceyi başlattılar. Aşık Mürsel Sinan, Azeri Sanatçı Cavit Tebrizli ve folklor gösterileri ile coşkuyu doruğa çıkardılar.
Beraberce gittiğimiz Vali Yardımcıları Şükrü Çakır, Dağıstan Kılıçaslan, Kültür ve Turizm İl Müdürü Adnan Zamburkan, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu (TADEF) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Seven, Derince Azerbaycan Evi Dernek Başkanı Volkan Aydemir ve arkadaşları geceye iştirak ettiler. Vali Yardımcılarımızda birer konuşma yaptılar. Gecenin ilerleyen saatlerinde Vali Yardımcılarımıza, Adnan Bey’e ve bana, hem Belediye hem de Dernek Yönetimi birer plaket verdiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz.
Dernekle birlikte geceye çok büyük emek ve katkı sağlayan Gebze Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Tolga Pahsa kardeşimize de ilgisinden dolayı teşekkürler.
Bu tip etkinlikler insanlar arasında sevgi, saygı ve hoşgörüyü artırmak da ve dayanışmayı çoğaltmaktadır.
Başkan Şükrü Karabacak’ı kutlayıp devamını diliyorum.

***

Meclis Başkanı’nı ziyaret
Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu olarak TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Türkiye Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve Dostluk Grubu üyelerini 25 Haziran Pazartesi günü ziyaret edeceğiz.
Amacımız Türkiye ile Azerbaycan’ın tarihi kardeşliğini ve dostluğunu daha ileri seviyelere taşımaktır. Azerbaycan’ın işgal edildiği zaman burada yaşayan kadın, erkek, çocuk ve yaşlı demeden Ermenilerce yapılan katliamların bir soykırım olduğunun TBMM kararı ile dünyaya duyurulmasını talep edeceğiz. Ermeni’lerin yaptıkları bu mezalimin üstünün örtülmesi için 1915 yılında yaptıkları katliamları tersine çevirip anlatarak kendilerine soykırım yapıldığı yalanını dünyaya yaymaktalar.
1964 yılına kadar ses seda çıkarmayan Ermeni ve destekçileri Asala Terör Örgütü vasıtası ile 44 civarında Türk hariciyeci çalışanlarını çeşitli ülkelerde katlettiler.
1915 olaylarının aydınlatılması için arşivlerini denetime açan Türkiye’dir. Ermeniler arşivlerini açmadıkları gibi aldırdıkları siyasi kararların arkasına sığınmaktadırlar. Bugün, İstanbul’da 100 bine yakın Ermeni vatandaşları kaçak çalışarak karınlarını doyurdukları gibi Ermenistan’a kazançlarını aktarmaktalar.
Bu büyük oyunun bozulması için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini düşünüyoruz.
Ziyaretimizi döndüğümüzde daha geniş bir şekilde basın toplantısı ile duyuracağız.
Sağlık, mutluluk dileklerimle…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR