Avrupa ahlakı ve küstahlığı!..

MAKALEYİ DİNLE

Bir futbol karşılaşması için İspanya’nın Başkenti Madrid’e gelen Hollandalı taraftarlar, Madrid’in merkezindeki ünlü Plaza Mayor Meydanında bira içip eğlenirken, yanlarına gelerek sadaka isteyen göçmen ve Roman kadınlara türlü eziyetler yapmış, yerlerde süründürmüş ve hayvan yemler gibi bozuk para fırlatarak gülüp eğlenmişler!

Gazeteler ve sosyal medyada bu olay “İnsanlık Dışı” ve vicdansızlık olarak nitelendi.

Evet, olay çirkin ve insanlık dışıdır.

Peki, bu davranışın ardındaki nedenleri de düşünebiliyor muyuz?

İngiltere ( Büyük Britanya) başta olmak üzere, Hollanda, İspanya, Portekiz, Fransa, İtalya ve Almanya’nın “SÖMÜRGECİ ÜLKELER” olarak, tüm zenginliklerini “keşifler” adı verilen küresel soygunlar ve “KÖLE TİCARETİ” ile elde ettiklerini biliyor muyuz?

Yani, başka insanların etini, kanını, emeğini, sömürerek, maddi varlıklarını çalarak, uygarlıklarını yıkarak zenginleşmiş ülkeler.

Köklerinde korsanlık var, soygunlar var, kitlesel cinayetler var!..

Peki, şimdi bugünkü küstahlıklarını, yoksul insanları aşağılamalarını anlamakta neden güçlük çekiyoruz?

Onlar, karşılarında “boyun eğen” ve her şeylerini yitirdikten sonra karın tokluğuna köleliği içine sindiren, BİAT eden, yalakalık eden “İNSANCIKLARA” alışmışlar!

İngiliz Subayı Lawrens, öylesine titizlikle eğitilmiş ki; bir Arap gibi Arapça konuşuyor, Müslümanlık hakkında hemen her şeyi biliyor, Arap insanı ve toplumu hakkında her türlü sosyo-kültürel bilgi ile donatılmış, Ortadoğu petrollerine sahip olmak isteyen İngiltere adına Ortadoğu’ya geliyor ve Mekke Şerifi Hüseyin’i Halifesine karşı kışkırtabiliyor!

Küresel çıkarları için dünyanın emperyalist ülkeleri en iyi ajanlarını, teröristleri ve işbirlikçi yöneticileri Araplar arasından sağlıyorlar!

Saddam Hüseyin 8 yıl boyunca İran’la neden savaştı? Batı emperyalizminin çıkarlarına hizmet için! Belki de Saddam’a; “Şu işi bitir, Ortadoğu’nun tek lideri sen olacaksın” dediler!

Emperyalizm, “kullan at” yöntemi ile iş gördürür!

Saddam’ı kulandı attı!

Usame Bin Ladin’i kullandı attı!

Sırada kimler var bilemeyiz ama yöntem hiç değişmez!

Ne anlatmak istiyorum?

Kişisel çıkarları için güçlü olana boyun eğen, kendileri zenginleşirken halkları hızla yoksullaşan siyasetçiler, sömürgeci ülkelerin küresel soygunlarının işbirlikçileridir.

“SEFALET ASALETİ YOK EDER” sözünü unutmayalım!

Yoksulluğun pençesine düşmüş, hele “üretken bir insan” olamamış insanlar için onurlu bir yaşam” beklentisi olamaz.

Onlar sürünürken, onların yoksulluğuna neden olan hırsızlar giderek daha da küstahlaşırlar!

Onursuzluk ve ahlaksızlık iki yönlüdür!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR