Büyükşehir Belediyesi’nin KO-MEK kursları…

MAKALEYİ DİNLE

 

 

 

                Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında ihtiyaç duyulan önemli bir çalışmayı sürdürmektedir.

            Kocaeli her ne kadar sanayi şehri de olsa iş güç nedeni ile gelen yoğun nüfusun ağırlığı biliniyor. Bu nedenle işsiz sayısı da her gün artış kaydediyor.

            İnsanların tüketici durumundan üretici durumuna geçmesi hususunda KO-MEK önemli bir görevi yerine getiriyor.

            Geçtiğimiz Salı günü Bekirpaşa Mevlana Kültür Evi’nde şölen havası içinde yüzlerce bayan kursiyerin katıldığı bir serginin açılışına katıldım. Bina içinde ve dışında iğne atılsa yere düşmeyecek değimle kalabalık bir katılım vardı.

            El emeği göz nuru ile üretilip yapılan değerler tek tek gezilerek katılımcılara bilgi verildi.

            Daha sonra açılış programı içinde saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve Kaymakamı Osman Kaymak açılış konuşmaları yaptılar.

            Daha önceden tanıdığım üç kursiyer hanımla kısa bir sohbetim oldu.

            Bu KO-MEK kursları sayesinde yüzlerce ev hanımı ve gencimiz tüketici konumundan üretici konumuna geçtiler. Kendilerine iş kurup yanlarında insan çalıştırmaya başladılar. Hem kendilerine özgüven duygusu geldi, hem de aile bütçesine para kazanarak katkı sağlamaya başladılar.

            Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü, bünyesinde faaliyet gösteren KO-MEK Daire Başkanı Ali Yeşildal’ın çok emek verdiği bir çok kişilerce dile getirilip teşekkür ettikleri gözden kaçmadı.

            KO-MEK 44 kurs merkezinde 158 farklı branşta eğitim vermektedir.

            Bu ana kadar 323 bin kursiyer eğitime katılmış. Yaz spor okullarına 10.678 kursiyer devam etmiş. Sadece 2013-2014 eğitim döneminde 35.523 kursiyer eğitim almış.

            İzmit’te 13 adet KO-MEK kurs merkezi mevcuttur.

            KO-MEK de eğitim alan genç kızlara düğün hediyesi olarak hazırlanan KO-MEK Gelin Bohçası 123 adet hazırlanmış. Bunlardan 68 gelin bohçası sergide sahiplerine hediye edildi.

            Bu faydalı projeye destek verenlere ve emeği geçenlere teşekkür edip kutluyorum.

 

 

 

 

TADEFden Kocaeli Başsavcısına ziyaret

 

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu ve Kocaeli Azerbaycan Kültür Evi yönetim kurulu üyeleri Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük'ü makamında ziyaret ederek, başarılar diledik.

Kendisine Federasyonumuz ve Kültür Evi’mizin çalışmaları hakkında bilgi verdik.

Kocaeli’ye yeni atanan Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Mustafa Küçük, Iğdır’da görev yaptığı zaman Azerbaycan’a çok gittiğini ve yakın zamanda tekrar gitmek istediğini söyledi.

Mustafa bey, İstanbul Başkonsolosu Hasan Zeynalov daha önce Kars’ta görev yaparken kendisi ile dostluk ilişkisinin de olduğunu, söyledi.

Küçük, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Nahçivan Ali Meclis Başkanı Vasif Talıbov ile de olan anılarını paylaşarak, ziyaretten dolayı oldukça memnun kaldığını belirterek en kısa zamanda Federasyonumuzu ve Kocaeli     Azerbaycan Kültür Evin’i ziyaret edeceğini söylediler.

Sayın Savcımıza hoş geldiniz dileğimizle, görevinde başarılar diliyoruz. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR