Vali Ercan Topaca

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli’mize bugüne kadar birçok vali gelip gitti. Bunlardan bazıları kalplerde yer alarak hafızalarımızdan silinmez oldu.

Böyle valiler hakikaten devletin valisi gibi görev yapanlardır. Attıkları her adımda ve aldıkları her kararda ilin menfaatlerini öncelikli kıldılar. Siyasi partilere eşit yaklaşmanın gayreti içinde oldular. Bazıları ise hangi parti hükümette ise adeta onun emir kulu durumuna girdiler. Milletvekilleri, İl Başkanı, İlçe Başkanlarının taleplerini yerine getirmek için adeta koştular.

Elindeki imkânların ve nimetlerin iktidar partisinin emirleri doğrultusunda kullandılar.

Teşbihte hata olmaz ise kraldan çok kralcı oldular. Kocaeli halkı olarak bunları hayırla yad etmek çok anlamsız ve imkansızdır.

Son valimiz sayın Ercan Topaca oldu. Görülen lüzum üzerine stratejik bir öneme sahip ilimiz Hatay’a tayini çıktı.

Ercan valimizle birkaç kez beraber olabildik. Kültür Evinin açılışı sırasında, kendilerini Federasyon olarak iki kez ziyaret ettik. Azerbaycan Başkonsolosu ve Azerbaycan Devlet Bakanı ile ziyaretlerimiz oldu. Her seferinde yakinen ilgilenip yardımcı olmaya çalıştılar. Sevenleri veya sevmeyenleri olabilir. Bunlar ayrı konulardır.

Kişisel duygu ve düşüncem ise Vali Bey bütün zorlayıcı şartlara rağmen objektif davranma gayreti içinde oldular.

Disiplinli, samimi söylem ve eylemleri ile en ufak olayları bile değerlendirerek bürokrasi üzerinde hâkimiyetini hissettirdi. Kendisinin bilgisi dışında kuş uçurmadı da diyebiliriz.

Ayrıca Azerbaycan, Türkiye ilişkilerinin gelişmesi için samimi gayretini yakınen gördük.

Valimiz Ercan Beyi Hatay’da zor bir görev bekliyor.

Başarılı olacağına inanıyor, dua ediyor ve bekliyoruz.

Sizi Hatay’da izleyip takip edeceğiz. Yolunuz açık olsun sayın valimiz.

 

Vali yardımcılarımız Şükrü Çakır ve Mustafa Ünlüsoy

Devletin devamlılığı ilkesinde görev yapanlar zaman zaman yer değiştirme durumundalar. Yakinen tanıdığımız, bildiğimiz birçok kez beraberliğimiz olan iki vali yardımcımız Adana’ya atandılar.

Şükrü Çakır vali yardımcımız Kocaeli Azerbaycan Evi Derneğimizin üyesidir. Kendisi ile Azerbaycan’da Kurultaya iştirak ettik. Her türlü etkinliğimizde bizimle beraber olup yardımlarını esirgemediler. Can Azerbaycan şiirini Azerbaycan’da ve gecelerimizde birçok defa okuyup alkış aldı. Sivil Toplum Örgütlerini çok önemseyen Şükrü Bey herkese katkı sağlamak için tüm gücü ile çalıştıklarına şahit olduk.

Mustafa Ünlüsoy vali yardımcımızdan da hep yardım, ilgi ve alaka gördük. Gecelerimiz ve toplantılarımıza gelerek destek verdiler. Ceyhan’a kaymakam olarak gidiyorlar. Ceyhan büyük ve o derece de önemli bir yer.

Adana’daki Derneğimiz üyeleri, yanında birçok tanıdık ve dost telefonla valilerimiz hakkında bilgi aldılar. Mustafa Ünlüsoy ve Şükrü Çakır dostlarımızı ziyaret etmek için sabırsızlanıyorlar.

Her iki vali yardımcımız dostlarımızı zaman içinde ziyarete gideceğiz. Kocaeli’yi unutmayacaklarını umuyor ve bekliyoruz. Kendilerine başarı diliyor yeni görevlerinin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz.

Yolunuz açık olsun.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR