İŞİD’e destek veren ülkeler!..

MAKALEYİ DİNLE

Rusya Devlet Başkanı Putin, G 20 zirvesinde yaptığı basın açıklamasında; “İŞİD’e 40 ülke destek veriyor. Bunların arasında G 20 üyesi bazı ülkeler de var!” dedi.

Bu, büyük bir iddia ve muhatapları için büyük bir “suçlama.”

Çünkü, bu sözün net anlamı şu; “İŞİD terörüne destek veren ülkeler de teröristtir!”

Şu bir gerçek ki; “Küresel güçler, terör ve savaşlarla besleniyorlar.”

Terör ve savaşlar olmasa, başka ülkeleri bölüp parçalayamaz, petrol ve maden kaynaklarına el koyamazlar. Silah satamazlar!

Terör sahnesine en son çıkan İŞİD’in ortaya çıkışına ilişkin ilk haberi 2009 yılında, bir televizyon programında, Aytunç Altındal veriyor!

Altındal diyor ki; “Ortadoğu istikrarlı bırakılamaz. İsrail’in güvenliği için bırakmazlar. Biliyor musunuz, şu sıralar ABD bölge için yeni bir terör örgütü yetiştiriyor. Bundan kimsenin haberi yok!”

Çok ilginçtir ki;

İŞİN’in en etkin üyeleri Avrupa Ülkeleri vatandaşları! Ve  İŞİD’in İsrail ile hiçbir derdi yok! Bütün derdi Şii ve Alevilerle! Neden?

İŞİD, Irak ve Suriye’de ele geçirdiği alanlarda AKARYAKIT TİCARETİ yapıyor! Bu ticareti ABD başta olmak üzere, sağır sultanlar bile doğruluyor. Peki; “İŞİD’in petrolünü kimler satın alıyor?”

Bir başka soru; “İŞİD nasıl ortaya çıktı? Hizmet ettiği çıkar grubunda kimler var? O’na ilk silah ve mühimmatları, o son model 4x4 jeepleri kimler verdi?”

Kafalar karışık!

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “TERÖR örgütleri Esad’ın hizmetinde. İŞİD çıkardığı petrolü Esad’a satıyor” diyor.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry; “İŞİD petrolü Irak ve Türkiye üzerinden paraya çevriliyor” diye iddia ediyor!

Esad; İŞİD yenilene kadar gitmeyeceğim” diyor!

Şimdi biz KİME İNANALIM?

Dünya Siyasi tarihinde hala, 2001 yılındaki “İkiz Kuleler Saldırısı” konuşuluyor! ABD’de görev yapan kimi istihbaratçılar başta olmak üzere, birçok uluslar arası ilişkiler ve terör uzmanı; “Bu saldırıyı yapan teröristler, ABD siyasetinin hizmetindeydi. Bu olay, Afganistan ve Irak’a saldırmak için,  BOP Projesinin bir adımı olarak bizzat ABD tarafından planlandı” diyorlar. Doğru söylüyor olabilirler mi?

Düşünüyorum da; İkinci Dünya Savaşı’nda Japonlar, ABD donanmasına yönelik “Pearl Haurbor Saldırısı” nı yapmışlardı. 50 yıl sonra resmen açıklanan ABD belgelerine göre; bu saldırı bir hafta önce, zamanın ABD Başkanı Roosvelt’e iletiliyor! Başkan bu istihbaratı kimseye duyurmuyor. Saldırı sonrası Japonya’ya ( Hiroşima ve Nagazaki) iki atom bombası atılarak, ABD’nin küresel egemenliği ilan ediliyor!

Yine anımsayalım; ABD ve iş ortakları Irak’a niçin saldırdılar? Körfez Savaşları neden çıktı? “Saddam’ın elinde kitle imha silahları var ve her an kullanabilir!” dediler. Ama, bu iddianın yanlış olduğu iş işten geçtikten sonra bizzat ABD yetkilileri tarafından açıklandı. İngiltere eski Başbakanı Blair, bir süre önce; “Körfez Savaşı’nda hata yaptık. Şimdi yaşadığımız terör olaylarının en önemli sebebi bu savaşlardır” diye günah çıkardı.

Son bir soru takılıyor kafama;

Seçim öncesi, AKP’nin Ankara Mitingi’nde Davutoğlu; “Adana ve Hatay’da durdurulan MİT tırlarındaki ilaç, silah ve mühimmat BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE gönderiliyordu” dedi. Bu günlerde o Bayırbucak Türkmenleri hava saldırıları ile yıkılmış yaşam alanlarının içinde büyük bir sitemle; “Bize silah gönderin, başka bir şey istemiyoruz” diye haykırıyor!

Gönderdiğimiz silahlara ne oldu acaba?!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR