Emniyette tayin ve terfiler halen açıklanamadı

MAKALEYİ DİNLE

Geçtiğimiz ay açıklanması beklenen terfiler ve tayinler halen açıklanmadı. Emniyet mensuplarının sabırsız bekleyişi halen sürüyor. Geçtiğimiz hafta kesin açıklanacağı iddia edilen terfiler ve tayinlerin neden halen açıklanmadığı emniyet içerisinde merak konusu oldu.

İlimizde müdür ve müdür yardımcısı düzeyinde yaklaşık 25 kişi, Emniyet amiri, baş komiser, komiser ve komiser yardımcısı düzeyinde yaklaşık 60 kişi açıklanacak olan terfileri bekliyor.

Tayin bekleyen müdür ve memurlar ise tetikte. Tayin edilecekleri illere en kısa sürede ulaşabilmek için evini bile toplayan emniyet mensupları diken üstünde açıklanacak illeri bekliyor.

 

Salih Pınar’ın paylaştığı sitemkar yazı yürek burkuyor

Kandıra’nın sevilen isimlerinden Müzisyen Salih Pınar, değer verdiklerinin ilgisizliğine sosyal paylaşım sitesi hesabından tepki gösterdi. Kandıra’nın tanınan ve sevilen müzisyenlerinden Salih Pınar, sosyal paylaşım sitesinde öyle bir konuya değinmiş ki yaşadığı bu zor günlerde çevresinin vurdumduymazlığına veryansın etmiş. Salih Pınar’ın değer verdiklerinden beklediği ilgiyi göremeyince bu şekilde hissettiklerini paylaşmış.

Bakın ne yazmış; 

 “Arkadaş 3 yıldır kanser olan eşimle yaşamla ölüm arasında mücadele veriyorum. 3-5 kişi haricinde ‘Kardeşim durumun nasıl, nasıl gidiyor?’ diyen dost dediğim, arkadaş, ağabey, can dediğim kimsemiz yokmuş. Bilmeyenlerin günahına girmiyorum ancak bilip de dost arkadaş ve sevdiklerimizin arayıp sormayışı adamın harbiden ağrıma gidiyor. Bu da demektir ki benim için bu saatten sonra 3-5 tane dostum var. Ulan adam zenginse kolu incinse bakıyorum yüzlerce geçmiş olsun dilekleri var. Gerek medyadan gerekse sanal alemden. Yazık çok yazık şu üç günlük dünyada biraz samimi olun samimi. Kandırmayın kendinizi.”

 

Özcan 3’üncü yılını doldurdu

Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Özcan, 3’üncü yılını doldurdu. Özcan geride bıraktığı III yıl için teşkilat mensupların teşekkür etti. Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Özcan, III’ncü yılını doldurması dolayısıyla kendi paylaşım sitesinden duygularını dile getirdi. Başarılı çalışmalara imza atan Özcan paylaşımı ise şöyle; “Bin aydan daha hayırlı olan mübarek kadir gecesinde atandığım Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanlığı görevinde bugün itibari ile üçüncü seneyi bitirmiş bulunmaktayım. Bize güvenerek bu göreve layık gören Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Bey başta olmak üzere; her daim yanımda bulunan ailem, dostluklarını paylaşan yönetici arkadaşlarım, bizimle görev yaparken kardeşliklerini esirgemeyen tüm ilçe ocak başkanlarım ve Kocaeli Ülkü Ocakları'na desteğini ve teveccühünü esirgemeyen camiamızın kıymetli mensuplarına teşekkür ederim.

 

Kahramanlara verilen değer bu mu?

Kurtuluş Savaşı’nın bölgemizdeki en önemli isimlerinin başında Yahya Kaptan geliyor. 8 Ocak 1920’de, Tavşancıl’da çeşme başında düşmanla işbirliği yapanlar tarafından öldürülen Yahya Kaptan’ın mezarı Tavşancıl’da. Geçtiğimiz yıllarda özellikle CHP’den Salih Gün’ün belediye başkanlığı sırasında, Yahya Kaptan ile ilgili olarak önemli etkinlikler yapıldı.   O zaman ki Tavşancıl Belediyesi’nin hizmet binasının olduğu bahçeye, Yahya Kaptan’ın büstü bile yapılmıştı. Ancak daha sonra ki yıllarda Yahya Kaptan unutuldu veya unutturuldu. Mezarı ve anıtı bakımsızlık içinde. Her taraf yaban ve baldıran otları ile kaplanmış. Dilovası Belediyesi için, Yahya Kaptan bir anlam ifade etmiyor olacak ki ilgilenildiği yok. Tavşancıl’dan arayan birçok vatandaş ise, Yahya Kaptan’a yönelik ilgisizliğin bu boyutta olmasının düşündürücü olduğunu belirterek, “Hiç değilse şehit edildiği tarihte, anma toplantısı da yapılamaz mı?”diye tepki gösteriyorlar.

 

Meridyen Elit Sikesi Telekom’dan şikayetçi

Kartepenin iddialı projelerinden Meridyen Elite Sitesinde 6 ay önce yaşam başladı fakat bu proje halen eleştiri konusu oluyor. Sitenin en büyük ihtiyaçlarından biri olan Telekom alt yapısı halen giderilmemiş. Türk Telekom 6 metre kazıyla çözüme kavuşturacağı bu hizmeti vermeme konusunda direniyor ve geçiştiriyormuş. 120’den fazla dairesi olan Meridyen Elite Sitesi daha fazla mağdur olmamak ve Türk Telekom alt yapısının bir an önce getirilmesini istiyor.

 

 

Kurban bayramının son iki günü hafta sonuna geliyor

İslam Alemi için en önemli dini bayramlardan biri olan Kurban Bayramı’nın ilk günü bu yıl 24 Eylül Perşembe gününe denk geliyor. 4 gün süresince resmi tatil yapılacak olan Kurban Bayramı’nın öncesinde Arife günü idrak edileceğinden yarım günlük resmi tatille beraber toplamda 4 buçuk günlük bayram tatili yapılacak. Ancak tatilin son iki günü Cumartesi – Pazar’a denk geliyor.

 

Çaresiz kediyi böyle kurtardık

Gazetemizin arka cephesinde bulunan evlerin bahçesinde bir fidanın dalları arasında sıkışan çaresiz kedi yavrusunun çırpınışlarına son verdik. Çevre sakinlerinin dün akşamdan beri oraya sıkıştı dediği çaresiz kedi yavrusu, fidanın dalları arasında çırpınarak kurtulmaya çalışırken annesi de onu caresiz gözlerle onu seyrediyordu. Alanda bulunan bir kafeteryanın arka bahsinden girip yan evin çitlerinden atlayarak ulaştığımız bahçede kedi yavrusunu kurtarmak için yaptığımız hamle anne kedi tarafından yanlış anlaşılınca ufak çaplı bir saldırıya da maruz kaldık. Saatlerdir sıkışıp kaldığı dallar arasından kurtulan yavru kedi bir süre yürümekte zorluk çekti.

 

Kavaklı Sahiline dijital saat beğeni topladı

Gölcük Kavaklı Sahilinde yer alan ayrıca simgesi haline gelen şelale havuz üzerine yapılan dijital saat belediye ekipleri tarafından yenisiyle değiştirildi. Yenilenen şelale saat kulesi elektronik ortamda tarih, saat ve derece göstergeli olarak halka hizmet vermeye devam edecek.

Yeni görüntüsüyle vatandaşlar tarafından oldukça beğenilen şelale saat kulesini yapan  Gölcük Belediyesine teşekkür eden vatandaşlar, yeni şelale saat kulesinin Kavaklı Sahiline görsel açıdan güzelleşmesine önemli derecede katkı sunacağı görüşünde birleştiler.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR