MHP’li Celalettin Yaylak’a yakışmıyor!

MAKALEYİ DİNLE

MHP eski İl Başkanı Celalettin Yaylak’ı özü sözü bir olarak tanırdık…
Genel merkeze verdiği raporla, ne kadar gerçekçi biri olduğunu bir nevi kanıtladı…
Kimseye eyvallah demedi…
Ama şu sıralar Yaylak’ın AKP’ye geçip geçmeyeceği konuşuluyor…
Aslında MHP’den istifa ederken, AKP’ye geçmeyeceğini net bir şekilde ifade etmişti…
Ama gelinen şu noktada Yalak için AKP’ye geçip geçmeyeceği yönünde basında sürekli yazılar yazılıyor…
Yaylak da net bir açıklama yapmıyor…
Ne geçmeyeecğim diyor…
Ne geçeceğim diyor…
Tabir yerinde ise yanar, döner cevaplar veriyor…
**
Zaten siyaset de bir nevi kıvırma sanatıdır…
Kim iyi kıvırırsa, iyi bir yerlere geliyor…
Anlaşılan 14 Temmuz’daki AKP kongresinde Celalettin Yaylak, AKP rozeti takarsa şaşırmamak lazım…
35 yıllık dostlar
piknikte buluştu!


Dostluk güzel şey…
Bu dünyada birkaç dostun yoksa, demek ki sen bu dünyada yaşamıyorsun…
Bu duygu ve düşüncelerle size 35 yıllık bir dostluktan bahsediyorum…
35 yıllık yakın dost ve arkadaşlar olan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer, Kocaeli Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Recep Tarı, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Bayyiğit, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zübeyir Yılmaz ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren, 8 Temmuz Pazar günü İstanbul Göztepe mesire alanında ailece buluşarak hasret gidermişler
**
Yıllar önce Atatürk Üniversitesi’nde başlayan dostluklar aynı heyecan ve sıcaklıkla devam ediyor. Aynı dönemde üniversitede kader birliği yapmış olan yakın dostların bu buluşmaları geleneksel hale gelerek adeta bir platforma dönüşmüş. Eski dostlar bu platformda hem hasret giderilmekte ve hem de gündemdeki bazı konular hakkında fikir alışverişinde bulunmaktadır.
**
Ne kadar güzel bir dostluk değil mi?
Aradan 35 sene geçse de, işte gerçek dostluk budur…
Dostluk parayla alınmaz, parayla satılmaz. Zaten alınıp satılsaydı, dostluk olmazdı…
Hurşit Güneş yine
yaptı yapacağını!
CHP Kocaeli Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Hurşit Güneş’in Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından cevaplanmak üzere Meclis Başkanlığı’na verdiği soru önergeleri ile ortaya çıkardığı kararla Fatih Projesi’nin de ertelenmesi gündeme geldi.
**
CHP’li Güneş’in verdiği soru önergeleriyle, Fatih Projesi’nin ertelenmesine neden olabilecek gelişmeler gündeme getirildi.
İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Genel Müdürlüğü’nün açtığı bir ihalede taahhütlerini yerine getirmeyen Türk Telekom’un sahibi olduğu İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş.ye, bir yıl süreyle kamu ihalelerine katılma yasağı getirdi. İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş.’ye getirilen yasak, 09 Haziran 2012 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.
**
Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu gereğince İnnova’ya gelen yasak, hisselerinin yüzde 51’inden fazlasına sahip olan Türk Telekom’u da yasaklı hale getirdi. İçişleri İnnova’ya getirilen yasağı Resmi Gazete’de duyururken, Türk Telekom’un yasağı bugüne kadar duyurulmadı.
**
CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’na verdiği soru önergeleriyle, Türk Telekom’a ilgili kanun gereği ihale yasağına düştüğü tespiti yapılarak, Fatih Projesi’nde ertelemenin söz konusu olup olmadığını sordu.
**
Bakalım ilgili bakanlıklar soruya ne cevap verecek?
Dalkılıç’ın acı günü

Dilovası kurucu Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç’ın abisi Mehmet Dalkılıç önceki gün sabah saatlerinde hakkın rahmetine kavuştu. Bir süre hastalığı nedeniyle tedavi gören Mehmet Dalkılıç, hayata veda etti. Dalkılıç’ın cenazesi dün öğle namazına müteakip Dilovası Orhan Gazi Camisinde kılınan cenaze namazıyla defnedildi.


Bu çocuklara sahip çıkalım!

Dilovası Eğitim Hizmetleri Derneği Başkanı Lütfi Sarıbuğa, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında uygulanacak 4+4+4 eğitim modelinde liselerin artık zorunlu olması hafif zihinsel engelli olarak ilköğretim okullarında mezun olan özel çocuklarımız için maalesef Kocaeli geneline hitap eden 120 öğrenci kapasiteli Nuh Çimento İş Okulundan başka okulun bulunmaması eğitim ve öğretime yön veren hükümet yetkililerinin duyarsızlığının bir göstergesidir” dedi.
**
Dernek Başkanı Sarıbuğa “ İzmit merkezinde bulunan Nuh Çimento İş Okuluna geçen yıllarda Çayırova, Darıca, Şekerpınar, Gebze ve Dilovası bölgelerinde servisle öğrenci taşınarak bu hassas çocukların her gün 3 saatlerinin yollardan geçmesi zaten onları perişan etmektedir. Bizim arzumuz Gebze bölgesinde bir okulun bu öğrencilerimize tahsis edilmesi ve artık devam eden öğrencilerimizle devam edecek yeni öğrencilerimizin zorlu bir yolculuktan ziyade Gebze bölgemizdeki bir okulda eğitim almaları sağlanmalıdır” önerisinde bulundu.


Gençler Yüzme Şampiyonası
15 Temmuz’da yapılacak

Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 15 Temmuz tarihinde yapılacak olan Avrupa Gençler Açık Su Yüzme Şampiyonası ile ilgili basın toplantısı bugün saat 10.00’da Emex Otel’de yapılacak. Spor otoriteleri tarafından Dünya’daki spor organizasyonlarının en önemlileri arasında gösterilen Avrupa Gençler Açık Su Yüzme Şampiyonası bu yıl İzmit Körfezi’nde ilk Mavi Bayrak alan Karamürsel ilçesinde yapılacak.

Kartepe’de elektrik kesintisi


SEDAŞ Kocaeli İşletmesi elektrik kesintisiyle ilgili açıklama yaptı. Yapım İşleri Baş Mühendisliği kontrollüğünde kabin demontaj çalışması yapılacağından dolayı yarın 06:00 ve 09:00 saatleri arasında Kartepe Konak Mahallesi, Emekevler Mahallesi ve Çamlık Mahallesi ve civarına elektrik verilemeyecek.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Üzerinde barkodu bulunan ilk ürün Wrigley’s marka sakızdı.


KONUŞAN FOTO

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR