Yağlı güreşte sınıfta kaldık !..

MAKALEYİ DİNLE

Er meydanlarında cazgırın gür sesi;

‘ Altın Kemerli Pehlivanlar yatağı Karamürselli ……….. pehlivan!’

Diye duyulur...

Hadi anladık..

Kırkpınar...

Kumluca...

Elmalı...

Korkuteli...

Sancaktepe...

Hünkar çayırı...

Kağıthane...

Karamürsel ‘Altın Kemer’ yağlı güreşlerinden daha cazip.

Kırkpınar’ı saymıyorum...

Kumluca, Elmalıdan, Korkutelinden, 1-2 pehlivan Kırkpınar’da 2 kezden fazla Başpehlivanlık kazanmamıştır.

Karamürsel’e gelince...

Sadece Aydın Demir 3, Ahmet Taşçı 9 kez Başpehlivan olarak Cumhuriyet tarihinde kırılmayacak bir rekor elde etmişler, çayırlarda cazgırlara adlarını ve Karamürsel’i ezberletmişlerdir.

Şimdi öyle mi?..

Karamürsel...

Pehlivanlar hem de ‘Altın Kemerli Pehlivanlar’ yatağı Karamürsel’de yağlı güreş, can çekişiyor... Hatta...

Ölüyor...

Siz bakmayın Belediyenin düzenlediği ‘Altın Kemer Yağlı güreşlerine...

Sakın ha, aldanmayın bu güreş düzenlemesine!.. Bunlar, yağlı güreşle de, Karamürselli güreş severlerle sanki alay ediyorlar. Pehlivan yatağı Karamürsel ‘de, saat 14.00 de başlayan saat 18.oo’de bitecek güreş düzenliyorlar.

Ayıptır ayıp!..

Kırkpınar’da Başpehlivan olmak için Kara Ali ile 2 gün güreşen Aydın Demir, Tekirdağlı Hüseyin’in 8 kezlik rekorunu 9 Başpehlivanlık kazanarak  kıran Ahmet Taşçının adına yazık!.. Karamürsel’e, pehlivanlar diyarı Karamürsel’e 4 saatlik ‘Altın Kemer’ yağlı güreşleri yakışmaz. Nüfusu Karamürsel’den az Elmalı Kırkpınar’la yarışmaya kalkmış, 71 Baş Pehlivanın soyunduğu 1500 pehlivanın güreştiği güreşler düzenlerken Karamürsel’e 4 saatlik Altın Kemer güreşi düzenlemek ayıptır ayıp!

Bir de diyorlar ki ‘Karamürsel’de, yağlı güreş bitti !’...

Bu zihniyetle nasıl bitmesin?.. Bırakın kulüp veya firma adını ‘Belediye Başkanının pehlivanı’ diye anons yaptıran pehlivanları, pehlivanların güreşlerini o belediye başkanı izliyor mu? Gören varsa bildirsin!.. Hem neyin nesi Okulların açıldığı haftada hem de Cuma günü 4 saatlik pehlivan güreşleri  acaba Karamürsel’in bilmediğimiz bir özel günü için mi yapılıyor?..

Beyler bırakın bu ‘Yasak savar’ işlerini... Birileri için değil Karamürsel ve Karamürsel pehlivanları için bir şeyler yapın!.. Karamürsel’de, pehlivanlar birbirine küs. Ayrılmış, ötelenmiş itilip kakılmışlar. Bugün Karamürsel’de 33’ncüsü yapılmakta olan Altın Kemer Yağlı güreşlerinin 32’sinde kimlerin BAŞPEHLİVAN olduklarını bilemeyen ve isimlerini bulamayanlar bana bu işi yapıyoruz, demesinler! Şayet ‘yapıyoruz’ diyorlarsa, bana bundan önce yapılan 32.Altın Kemer yağlı güreşlerinin kazananlarını bir versinler...

Sonra da, ‘Karamürsel’de güreş ölmedi’ desinler..

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR