Gönül’den Asker’e geçmiş olsun ziyareti

MAKALEYİ DİNLE

AKP Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ve AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan kandaz önceki gün, ağır bir kalp ameliyatı geçiren Şahin Asker’i evinde ziyaret etti. Hasta yatağında biranda karşısında Gönül, Karabalık ve Kandaz’ı gazeteci Şahin Asker, sürpriz ziyaretleri nedeniyle çok mutlu olduğunu ifade etti. Gazeteci Şahin Asker, Sibel Gönül’ü karşısında görünce gazetecilik kimliği gereği gündem ile ilgili sorular sorunca, Gönül, “Sen iyileşmişsin Asker, kalk işinin başına” demesi gülüşmelere neden oldu.


Derince’de konteynerler dezenfekte ediliyor

Derince’nin çeşitli cadde ve sokaklarında bulunan yaklaşık 3 bin çöp konteyneri özel olarak dezenfekte ediliyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, özel bir köpükten oluşan dezenfektan ile sıcak havayla oluşacak kötü kokunun ve mikropların önüne geçmeyi hedeflediklerini belirtti. İki araçla yapılan temizlik çalışmasında öndeki araca önce çöpler boşaltılıp, yapışan atıkların temizlenmesi için özel bir köpük sıkılıyor. Ardından yıkama aracına alınan konteynerler, tazyikli suyla yıkanarak özel bir koku sıkılıyor.


Tarihi hep birlikte koruyalım!

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İZEYAP yönetimini makamında ağırladı. İzmit Eski Evleri Yaşatma Projesi adı altında yıllardır faaliyetlerini sürdüren İZEYAP, yeni yönetimini 4 Şubat’ta gerçekleştirilen genel kurulda oluşturdu. İZEYAP’ın yeni Başkanı Ertan Karaçay ile yönetim kurulu üyeleri Numan Gülşah, Kemal Demir ve Müge Gülkan’ın yer aldığı ziyarette Tarih Koridoru Projesinde gelinen noktadan söz eden Doğan, tarihi korumak için tüm kent dinamiklerinin ortak hareket etmesi gerektiğini söyledi.
İZEYAP Başkanı Karaçay da belediyenin tarihi yapıları yaşatmak amacıyla yaptığı çalışmaları büyük bir memnunlukla takip ettiklerini söyleyerek, bu konuda her zaman desteğe hazır olduklarını kaydetti.


Ellibeş, direksiyona geçti

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Hisareyn’deki belediye garajında gerçekleştirilen törende Gölcük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün Gölcük genelinde daha sağlıklı bir temizlik çalışması yapması için araç parkındaki araç sayısını artırdıklarını söyledi.
Gölcük Belediyesi’ne 11 çöp arabası, 3 süpürge aracı, 1 su tankeri ve 2 açık araç olmak üzere 17 araç kazandırıldı. Yeni yapılanma ile ilçe genelinde yapılan temizlik çalışmaları bundan sonra daha kontrollü yapılacak Eğitim Kültür Koordinatörü İlhan Gümüş tarafından yapılan dua sonrasında kurban kesildi. Törenin sonunda Başkan Ellibeş, çöp arabasının direksiyonuna geçti.


Vekil İlyas Şeker hasta ziyaretinde

AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, önceki akşam Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık’ın Darıca’da oturan babası Ahmet Bıyık’ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Kılıç’tan Yümnü’ye ziyaret
İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç, Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne yeni atanan Bekir Yümnü'yü makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Başkan Kılıç, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde başarılı çalışmalarından sonra Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde de başarılı faaliyetler yapılacağından, Kocaeli’ye güzel hizmetler sunulacağından emin olduğunu belirtti. İl Müdürü Bekir Yümnü de ziyaretlerinden dolayı Kılıç’a teşekkür etti.

Emeklilere doğum günü

İzmit Belediyesi’nin emekli evlerinde toplu doğum günü kutlamaları gelenek hale geldi. Tüysüzler ve Yenimahalle Emekli Evlerinde mart ayında doğanlar için toplu doğum günü etkinliği düzenlendi. Etkinliğe İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Tüysüzler Mahalle Muhtarı Selahattin Harata, İzmit Kadın Meclisi Başkanı Asuman Sert ile emekliler katıldı. Tüysüzler Mahallesi Emekli Evi’nde 79 yaşındaki İbrahim Targay ile 76 yaşındaki Dostu Tamyüksel hayatlarında ilk kez doğum günü kutlama heyecanını yaşadılar.


MHP’den AKP’ye ziyaret

Diğer ilçelere nazaran Gölcük’te ilçe başkanları sık sık bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunuyorlar. Bu da ilçe halkını mutlu ediyor. MHP Gölcük İlçe Başkanı Cemal Bekiroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, önceki gün AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel’i ziyaret ederek bir süre görüştü. Bekiroğlu,Gölcük’ün menfaatleri doğrultusunda ilçede yapılacak güzel projelere her zaman destek vereceklerini ve konuların takipçisi olacaklarını belirtti. Yücel, MHP’ye teşekkür etti.


SEDAŞ, gece çalışıyor
SEDAŞ trafo bakımlarını, müşterilerinin bakım sırasında yaşanan enerji kesintilerinden etkilenmemeleri için geceleri yapıyor. Programlı bakım çalışmaları geceleri planlanarak yapılırken, şehirlerde geniş bölgeleri etkileyebilecek trafoların bakım çalışmaları sırasında tüm önlemler alınarak geniş sayıda ekip çalışanı da görevde bekletiliyor. Programlı bir şekilde yapılan çalışmalarla, SEDAŞ’ta yapılan trafo bakım çalışmaları sayesinde arızalanan trafo sayısında da büyük oranda azalma olduğu SEDAŞ İşletme Bakım Müdürlüğü yetkililerince belirtiliyor.
BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
2600 kadar kurbağa cinsi var.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR