SP Kartepeli Cevdet Çepil, AKP’nin peşini bırakmıyor

MAKALEYİ DİNLE

SP Kartepeli Cevdet Çepil,
AKP’nin peşini bırakmıyor

Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı Cevdet Çepil, önceki gün haftalık toplantı yaptı.
Toplantıda AKP’yi sert bir dille eleştirdi…
Çepil, AKP’yi ABD’nin uzaktan kumandalı oyuncağına benzetti.
Bakın Çepil, neler söylüyor;
Maalesef AKP , ABD’nin uzaktan kumandalı oyuncağı durumundadır.
Ne acıdır ki sayın başbakan bile çok net bir şekilde televizyon programlarında, ‘Biz İslami bir parti değiliz, ve biz sadece kendi politikamıza bakarız .
Ortadoğu projesinin de eş başkanıyız’ deme cesaretini maalesef göstermiştir.
**
Batının Ortadoğu’yu kontrol etme, İslam dünyasını işgal etme ve gelişmeleri kendi çıkarları bakımından değerlendirme planları devam etmektedir. Bu süreçte AKP hükümeti bağımsız bir politika izleyememektedir. Emperyalistlerin yörüngesinde adeta onların bir uydusu gibi hareket etmektedir. Irak’ın işgalinde böyle yaptı. Libya’da böyle yaptı. Suriyede böyle yapıyor. Yarın İran ile de böyle yapacak gibi görünüyor..
**
1 Mart 2003 tezkeresi meclisten geçmediği halde Eylül 2004’te Dışişleri Bakanlığınca yayınlanan bir tebliğ ile 7 liman ve 6 hava alanı Irak’ı işgal eden ABD’nin öncülüğündeki koalisyon güçleri (haçlı)ların kullanımına açıldı. Dönemin ABD Başkanı Bush’un ‘eğer biz Irak’a bu operasyonu yapmasaydık, Fas’tan Endonezya’ya kadar bir İslam imparatorluğu kurulacaktı, işte biz bunun için 12. Haçlı seferini başlattık’ sözlerini hatırlatırız.


**

Evet bizde hükümet olarak, hacısıyla, hocasıyla işte bunun için ABD’nin Irak’ı işgaline destek vererek akan kana ortak olduk. İslam dünyasının bağrına hançer sokan emperyalist haçlı güçlerle beraber olduk hatta, onların askerlerine bay ve bayan ABD askerlerinin sağ salim en kısa sürede evlerine dönmeleri için dua bile bulunduk. Başbakanımız tarafından
Libya’ya NATO’nun yapacağı saldırı için Libya’da Nato’nun ne işi var.? Dedikten birkaç gün sonra donanmamız NATO’nun emrinde bu saldırıda lojistik amaçlı kullanılmıştır.
NATO o güne kadar üye ülkelerden birine yapılan saldırıda harekete geçerken, Libya saldırısıyla bir ülkedeki iç çatışmaya müdahale etmenin yolunu açmıştır.
**
İran’la aramızda hiçbir sorun yokken sadece İran’ı gözetleyecek füze kalkanının İsrail’in güvenliği için ABD’nin emriyle üzerine NATO kılıfı geçirilerek bizim topraklarımıza yerleştirilmesiyle İran ile aramızda soğuk rüzgarların esmesine sebep olmuştur.
İktidar Suriye konusunda ise arabuluculukta ısrar etmesi gerekirken ABD’nin sinsi planlarına alet olmuştur. Son olarak Patrıot füzelerinin de ülkemize yerleştirilmesi ile ülkemiz adeta NATO işgaline uğramıştır. Aziz milletimizi uyanmaya davet ediyoruz. AKP, ABD’nin uzaktan kumandalı oyuncağıdır, sizde bu oyuncağa güç veren pilleri olmayın ve bu derin uykudan uyanın artık.” **
Çepil’in açıklamaları böyle…
Çepil’in AKP aleyhine açıklamaları hep dikkat çekiyor…
Kartepe’de CHP ve MHP’nin çokça yapamadığı eleştiriyi Çepil ve yönetim kurulu yapıyor…
**

CHP’liler horon kursuna davet edildi
CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Özen, Emek Komisyonu’ndan Sorumlu İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Akagündüz ve Komisyon Üyesi Ömer Akın, İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Aksu, İzmit İlçe Kadın Kolu Başkanı Hale Meriç ile yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Kocaeli Trabzonlular Derneğini ziyaret etti. Partililer, Trabzonlular Derneği Başkan Yardımcısı ve Dernek Kadın Kolu Başkanı Satiha Saral ile yönetim kurulu tarafından karşıladı.
Oldukça sıcak bir ortamda geçen ziyarette Trabzonlular Derneği’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Saral, partilileri horon kursuna davet ederken, Trabzonlu hanımların hazırladığı birbirinden güzel hamur işleri ve aşure ikram edildi. Ülke ve kent sorunlarının da konuşulduğu ziyaretin ardından Trabzonlu hanımlara teşekkür eden İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Özen, kent ve ülke sorunlarına karşı CHP’nin politikaları ve çözüm önerileri hakkında bilgi verdi.

**

İzmitliler temizlikten memnun
İzmit Belediyesi’nin mahallelerdeki temizlik çalışması vatandaşları memnun ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Tavşantepe ve Yeşilova Mahallelerinde kapsamlı bir çalışma yaptı. Kalabalık ve bir ekip tarafından gerçekleştirilen çalışmada cadde ve sokaklar önce süpürge ile temizlendi, ardından da tazyikli suyla yıkandı. Bölgedeki okul bahçe ve çevrelerinin de tazyikli suyla yıkandığı çalışma başta mahalle muhtarları olmak üzere vatandaşlarca sevinçle karşılandı. Tavşantepe Mahalle Muhtarı Tekin Güner çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “ İzmit Belediyesi’nin temizlik çalışmalarından memnunuz. Karşılaştığımız aksaklıkları bildirdiğimizde kısa süre de buna müdahale ediliyor. Özverili çalışmalarından dolayı İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve ekibine teşekkür ederim” dedi.

**

Cami imamından teşekkür
Tavşantepe Şirinevler Cami imanı Hüseyin Arı ve cami müezzini Zeki Uysal, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Başkan Doğan’a camilerine yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür eden Arı ve Uysal, “Camimizin eksikleri vardı. Bizim imkanlarımız bu eksikleri gidermeye yetmiyordu. Belediye Başkanımızdan destek istedik. Allah razı olsun isteklerimizi geri çevirmedi ve kısa zamanda camimizin bütün eksikleri giderildi. Cami cemaati olarak Başkan Doğan ve ekibine teşekkür ederiz” dediler. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da “İzmitliler neredeyse biz de oradayız. Bu nedenle onların ihtiyaçları, istekleri, düşünceleri bizim için önemli. İzmit’teki bütün camilerin temizliğini belediye olarak biz yapıyoruz. Sadece camileri değil cemevlerinin de temizlik ve çevre düzenlemelerini yapıyoruz. Yaptığımız bu hizmetlerden de büyük mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

**

Kestaneciler yeşil-siyah oldu

İzmit’teki simitçilerden sonra kestaneciler de Kocaelispor’un da renkleri olan yeşil-siyah önlük giyecekler. Kestanecilerin yeşil-siyah önlük giymeye başlaması başta Kocaelisporlu taraftarlar olmak üzere İzmitli vatandaşlar tarafından taktirle karşılandı. Kestaneciler de mazisi büyük başarılarla dolu Kocaelispor’un renkleriyle aynı renkte önlük giymekten büyük gurur duyduklarını söylediler. İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Muhammet Ergin” Belediye Başkanımız, Kocaelispor’a her zaman maddi manevi destek olmaktadır. Önce simitçilerle daha sonra da kestane satıcılarıyla toplanıp önlüklerin renklerinin yeşil-siyah olmasını kararlaştırdık. İzmit’te satış yapan bütün simitçi ve kestanecilerin yeşil-siyah önlük giymeleri zorunludur. Her satıcının önlüğünde numara bulunuyor. Vatandaşlar ,şikayetçi oldukları simitçi ve kestanecileri bu numaraya göre bize bildirebilirler” dedi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR