CHP’li Akar, Türkiye’de var olanları ve yok olanları sıraladı!

MAKALEYİ DİNLE

CHP Kocaeli Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Haydar Akar, önceki gün Başbakanlık bütçesinin görüşüldüğü Meclis Genel Kurulu’nda CHP adına konuşma yaptı…

***

Başbakan Ahmet Davutoğlu’na seslenen Akar, oldukça sert sözlerle eleştirdi…

“AKP döneminde ülkemizde var olan ve yok olanlar” diyerek madde madde sıralayan Akar, şöyle dedi;

***

-Bakın, ülkemizde terör var mı? Var. Eskiden 1 terör örgütü vardı, sayenizde 2 tane oldu (!)

-Ülkemizde işsizlik var mı? Var. % 10,4; 6 milyon işsiz var.

-İşçi sınıfının problemleri var mı? Var.

-Çiftçilerimizin problemleri var mı? Var.

-Emeklilerin problemleri var mı? O da var. Yüzer lira verdikleri için, yıl içinde 100 lira zam yaptıkları için emeklilerin problemlerini çözdüklerini düşünüyorlar.

***

-Esnafın problemi var mı? Var.

-Memurun problemi var mı? O da var.

-Peki, ülkede yoksulluk var mı? Var. 17 milyon yoksulumuz var.

-Peki, yolsuzluk var mı bu ülkede? O da var.

***

Peki neler yok?

Akar; adaletin, yargının, demokrasinin, ifade ve basın özgürlüğünün, tarafsız bir cumhurbaşkanın ve bir Başbakanın olmadığını söyledi.

***

Sözlerine Başbakanın ifadeleri ile son veren Akar, “asın ve ifade özgürlüğünde, Avrupa ülkelerinden geri değiliz." diyor Sayın Başbakan. Sayın Başbakan size buradan seslenmek istiyorum: Bu ülkede siz ne kadar özgür bir Başbakansanız basın da o kadar özgürdür’’ dedi.

***

CHP’li Akar’ın açıklamaları gerçekten çok sert…

Ama hepside doğru…

Anayasa Mahkemesi’nin gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül için verdiği karar, tartışılıyor…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi’ni tanımıyor…

Verdiği karara saygı duymuyor…

Cumhurbaşkanı iken Anayasa Mahkemesi’nin kararını takmayan Erdoğan, Başkanlık Sistemi’ni getirirse, bir de o koltuğu oturursa kim bilir daha neleri takmaz…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu çıkışları, açıkçası insanları oldukça çok tedirgin ediyor…

 

Tarhan’ın liman için  referandum istemesi

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Pazar günü liman önünde yapılan eyleme katıldı. Tarhan, limanla ilgili tepkilerini dile getirdi… Tarhan şu açıklamada bulundu, “Hiçbir firmayı ihaleye sokmadan yandaş bir şirkete ihaleyi verirseniz bu adaletsizlik devam eder. Derince limanını 450 metrekare doldurursanız, doğanın dengesini bozarsınız. Gün gelir doğa sizden hesap sorar, hepsini geri alır. Burası deprem bölgesi… ÇED raporunu hazırlamadan, Sayın valimiz, belediyemiz eski limana gerekçe göstererek “ÇED raporuna gerek yok” diye böyle bir rapor hazırlarsa, doğa da bir gün gelir hesabını sorar.

***

Bugün 3000 tane kamyon bu limana girip çıkıyor. Yarın bir yılda 500 bin kamyon girip çıkacak. Derince bu kadar yoğun kamyon geçişini kaldıramaz Eğer çok istiyorsanız referanduma gidersiniz. Derince halkına bunu sorarsınız. Halkımız onay veriyorsa limanı büyütürsünüz”

***

Tahran’ın söylemleri böyle… Tahran, Derince Limanı’nın denize yapılacak dolgusu için referandum yapılmasını öneriyor… İlginç bir fikir… Referandum yapılabilir… Çok da güzel olur… Ama önemli olan bu cesareti gösterebilmek..

 

Yaptığınız işten keyif alın!

Kişisel gelişim uzmanı Ahmet Şerif İzgören, Gebze Belediyesi kültür programları kapsamında Gebzelilerle ‘Hayatımız Film’ söyleşisinde buluştu. İzgören, salona sığmayan Gebzelilere kitaplarını imzaladı. İnsanların mutsuzluklarının temelinde yaptıkları işten keyif almamalarının ve şükretmelerinin olduğuna değinen İzgören, “Yaptığınız işten keyif alın. Keyif aldığınız size uygun işler tercih edin. Unutmayın ki işler insanlara değer katmaz insanlar işlere değer katar. Hayata değer katmaya çalışın. Bir gün gideceğiz ve kalanlar hayatta bıraktığımız değerler olacak. O yüzden değerlerimize sahip çıkalım” dedi.  İzgören’in tespitleri doğru. İnsan sevdiği, keyif aldığı işte çalışmalı.

 

Çokyaşar, İTÜ’de seminer verdi

Romanlar konfederasyonu başkanı Ahmet Çokyaşar İstanbul ticaret üniversitesinde Ayrımcılıkla ilgili öğrencilere ve öğretim görevlilerine bir seminer verdi. Çokyaşar, Türkiye iskan kanunda Roman vatandaşlarının ayrımcılığa uğradığını, kanunda Romanlar anarşistlerle birlikte anıldığını, bu çirkin yasayı 2006 yılında Recep Tayyip Erdoğan başbakanlığı döneminde kaldırıldığını söyledi. Psikoloji kulübü tarafından başkan Ahmet Çokyaşar’a teşekkür plaketi verildi. Çokyaşar’ın yıldızı her geçen gün parlıyor. Yakın 2019’daki yerel seçimlerde siyasete atılırsa, şaşırmamak lazım.

 

İZAYDAŞ iletişim çağını iyi kullanıyor

İZAYDAŞ, internet ortamında güncel haber ve faaliyetlerini de şeffaf bir şekilde yayınlamaya devam ediyor. Genel Müdür Muhammet Saraç, çağın gerekliliklerini yerine getirdiklerini, bu sayede verimliliğin artması ve süreçlerin doğru verilerle izlenmesini sağladıklarını belirtti. İZAYDAŞ’ın bu projesi sanırım büyük beğeni toplayacak.

 

Mardin’e gönül köprüsü

Gebze’den Mardin’e gönül köprüsü kuruluyor. Gebze Teknik Üniversitesi, Kızılay ve GTO Başkanı Nail Çiler ile birlikte Mardin’de ki yetim çocuklara yardım kampanyası düzenledi. Kampanya çerçevesinde 250 koli giyecek Mardin’deki yetim çocuklara ulaştırılacak. Sadece terör ortamlarında değil, o bölgelere her daim destek olunmalı.

 

AKP’li Yılmaz’dan HDP’ye sert tepki

AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, geçtiğimiz günlerde Ankara'da yaşanan hain terör saldırısı sonrası saldırıyı gerçekleştiren canlı bomba eylemcisi için Van'da taziye çadırı kuran Van Büyükşehir Belediyesi’ni ve bu çadırı ziyaret eden HDP'li milletvekilini ve Meclis'te hazırlanan ortak terör bildirgesine imza atmayan HDP Grubunu, Meclis Genel Kurulu’nda söz alarak eleştirdi. Yılmaz, HDP’yi sahte ve ikiyüzlü politika izlediğini belirterek kınadı. HDP’li vekiller, bazen enteresan işler yapıyorlar. HDP’nin Kandil ile İmralı arasında kaldığını, deli danalar gibi bir o yana, bir bu yana savrulduğunu düşünüyorum…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR