Biz lavabo açacağı mıyız?

MAKALEYİ DİNLE

Sayın Erdoğan;

“Sistem tıkandı” diyorsunuz.

Son 12 yıl bu ülkenin yönetiminde “tek başına” siz egemendiniz.

AKP’nin milletvekillerini tek tek siz belirliyordunuz.

Sözde “12 Eylül’le hesaplaşmak” palavrası ile yaptığınız referandumla, YARGI’yı da siyasi iktidara “ram” ettiniz!

“12 Eylül’le hesaplaşmak şöyle dursun; 12 Eylül faşizminin çıkardığı yüzde 10 barajına sığınarak o barajın altında kalan “Milli İrade”nin milletvekilliklerini çaldınız!

Uluslar arası Çalışma Örgütü (İLO) sürekli uyardığı halde, 12 Eylül faşizminin çıkardığı ve emeğin haklarını gasp eden “İŞ YASALARINI” değiştirmek şöyle dursun, “Stajyer İşçilik” ve “Esnek Çalışma” zincirlerini doladınız emekçilerin boynuna.

“Örtülü Ödenek” harcamalarıyla rekor üstüne rekor kırdınız.

Meclis Lojmanları’nı satışa çıkardınız ama israfın ve lüksün tutsağı oldunuz.

Ekonomik düzeni “RANT EKONOMİSİ” üzerine kurdunuz, “Üretimi ve üreticiyi” unuttunuz! Bu yüzden “işsizlik” de hızla büyüdü.

“İMF’ye borç kalmadı” derken, sürekli yeni dış borçlarla ülkemizi dünyanın en borçlu ülkeleri arasına soktunuz.

Elde satacak kamusal üretim kaynağı bırakmadınız.

Demokrasi anlayışınızı, bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, birkaç dakikalığına koltuğunuza oturan çocuğa açıkladınız; “Şimdi sen Başbakansın, ister asar ister kesersin” diye!

Demokrasinin olmazsa olmazı “muhalefete” hiç tahammül edemediniz; “Bizi eleştiren hazımsız ve şizofrendir” dediniz!

Referandum öncesi; “Hayır diyen darbecidir” diye tehdit ettiniz vatandaşı. Tıpkı 1982 Anayasası oylanırken halkı tehdit eden Kenan Evren gibi!

Bir dediğiniz bir sonraki dediğinizin aksi oldu hep. Hatırlatalım;

  • Bedelli askerliğe önce karşı çıktınız; “Parası olan bastıracak parayı, olmayan askerlik yapacak. Biz yola çıkarken ‘Kimsesizlerin Kimi’ olarak yola çıktık, bedelli askerlik olmaz” dediniz, ama iki kez bedelli askerliği çıkardınız! Çünkü, bütçe açık veriyordu!
  • 2008’de; “Ergenekon terör örgütüdür. Ben de bu davanın savcısıyım” dediniz; Şimdi de “BENİ DE ALDATTILAR. Belgeler sahteymiş” dediniz! 2009’da Manisa AKP kongresinde konuşan Bülent Arınç; “Ergnekon’u tepeledik” diyerek ağlıyordu!
  • “Kürt sorunu bu milletin bir parçasının değil, tümünün sorunudur. Benim de sorunumdur” diyordunuz, şimdi; “Kürt Sorunu Yoktur!” diyorsunuz!

Örnekleri çoğaltmak mümkün.

Ezcümle; bu ülkeyi son 12 yıl “TEK ADAM” olarak siz yönettiniz. Milletvekillerinden ve Bakanlardan “BOŞ İMZALI KAĞITLAR” aldınız, siz doldurdunuz!

Meclis’teki milletvekillerinizin pek çoğu, çıkardığınız torba yasalar içindeki yasa önerilerini bilmeden parmak kaldırdılar! Hatta, muhalefetin de onayladığı kimi yasa tekliflerinde, muhalefet milletvekilleri el kaldırıyor diye el kaldırmayınca “Meclis Yasa Kazaları” yaşadı!

Şimdi, “Sistem tıkandı. BAŞKANLIK sistemi gelmeli” diyor ve muhtarları, STK temsilcilerini bir bir o muhteşem sarayınızda ağırlayıp, “tarafsızlık yemininizi unutup” mitingler yaparak, Anayasa’yı değiştirmek için 400 milletvekili için “siyasi propaganda” yapıyorsunuz.

Size nasıl güvenelim?

Bu sistemi biz tıkamadık!

Neden bizim açmamızı istiyorsunuz?

Biz, lavabo açacağı mıyız?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

sedat çelik - hoşgeldin mustafa abi yazılarınızın haşmetli gücünü bilen biri olarak keyifle okudum acı gerçekleri ortaya koyan köşenizi hislerimize tercümanlığa gönüllerede yarınlar adına umut aşılayacak öneri ve görüşlerinizi köşenizden takip etmeye devam edeceğim kaleminizi oynatışınızı bir manivela dünyayı yerinden oynatırım diyen düşünürün sözüne benzetiyor saygılar sunuyorum..

Yanıtla . 0Beğen 31 Mart 15:30
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR