Münir Karaloğlu ve Ersin Yazıcı

MAKALEYİ DİNLE

 

 

 

Tabi her insan bir olmuyor. Kimisi yeterli düzeyde yetenekli, kimisi de devasa problemlerin altından kalkabilecek farklı bir kişiliğe sahip olabiliyor.

İzmit Büyükşehir’den Kocaeli Büyükşehir’e geçiş yapılırken güzel ve heyecanlı bir yönetim vardı ilimiz yerel idaresinin zirvesinde.

Özellikle Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreterlik makamına getirilen Münir Karaloğlu’nun çalışma düzeni, yaptıkları, kuruma olan hakimiyeti ile Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na pek iş kalmıyordu.

Yani Karaosmanoğlu, işi gücü Karaloğlu’na devretmiş ve sonrasında rahat bir 5 yıl geçirmişti.

Allah var, kabul etmek lazım ki Münir Bey de bu işi çok iyi götürdü. Belediye ile ilgili mevzuların tamamına hakim bir görüntü çizdi. Bilgisi ve onayı olmadan belediyede kuş uçmuyordu. Kısacası belediyeyi başkanlık makamı perdesinin arkasındaki bir el gibi yönetiyordu. Kamuoyunda oluşan algı, ‘O olmadan belediyede işler yürümez’ şeklinde gelişiyordu…

Ardından bir kararname ile Münir Bey, Van’a vali olarak atandı. Buradaki deprem döneminde yaptıkları çok dikkat çekmiş olmalı ki, kendisine yeni görev yeri olarak Bursa gösterildi. Şimdi Bursa’nın mülki amiri olarak çalışıyor.

Sonra Münir Karaloğlu’nun yerine ise bizzat İbrahim Karaosmanoğlu’nun Ankara’da temaslarda bulunarak istediği Ersin Yazıcı getirildi. Geçmişte genel sekreter yardımcısı olarak görev yapmıştı ve Kocaeli’ni tanıyordu. Bu yüzden Karaosmanoğlu bu isim üzerinde çok durdu. Bizzat kulis yaptı. Sonunda istediği oldu. Ersin Yazıcı artık Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yeni genel sekreteriydi.

Hatta o dönemde Ersin Yazıcı’nın valilik hayalleri nedeniyle bu göreve soğuk baktığı, ancak gelen talimat üzerine genel sekreterliği kabul ettiği de ileri sürülmüştü.

2009’dan bu yana bu şehre hizmet veriyor.

Kendisinden önceki Münir Karaloğlu kadar detaylı bir görev yaptı mı derseniz, bu soruya vereceğimiz yanıt kesin bir şekilde ‘hayır’ olacaktır…

Daha çok kendi yetki alanları içinde kalmayı tercih etti. Daha bürokratik bir tavırdı bu.

Tamam, Ersin Bey de iyi niyetle bir şeyler yapmıştır mutlaka. Ancak sanırım bu meseleye kıyısından köşesinden vakıf herkes Münir Karaloğlu’nun bu işin çıtasını çok daha yukarıya çıkardığını kabul edecektir. Bu nedenle kendisi zaten zor bir göreve gelmişti. Kendisine başarısızsın demiyoruz ancak Karaoğlu nedeniyle bulunduğu makamdan beklentiler de çok daha yüksek düzeydeydi.

Ancak sonunda o da istediğini elde etti. Başbakan Erdoğan’ın memleketi Rize’ye vali olarak atandı. Umarım görevinde başarılı olur. Kendisine, Kocaeli’ye ve Rize’ye bu karar hayırlı olsun.

 

----- -----

 

Metin Özkan’ı tebrik ediyorum

 

 

Sporun evrensel bir dili var. Bu dünyada milletlerin ortak payda olarak benimseyebilecekleri tek konudur spor.

Özellikle de futbol…

Futbol ortak bir dildir. Bazen çeşitli olaylarla gündeme gelse de verilen asıl mesaj, barış, kardeşlik ve dostluktur…

Bu duygulara vesile olur futbol.

İşte bu amaçla sevgili dostum Metin Özkan tarafından Körfez’de bir turnuva düzenleniyor. Bu sene üçüncüsü tertiplenen Yarımca Altın Kiraz Futbol Turnuvası’nın kura çekimine de, açılışına da gelen davet üzerine katıldım.

Güzel ve kaliteli bir organizasyon olduğunu kabul etmek lazım. Meseleye böyle bakan dostum Metin Özkan ve işin koordinesinde görevli bulunan diğer dostlarımı tebrik ediyorum.

 

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR