Güreşte Yeni Kural Düzenlemeleri Yapıldı

MAKALEYİ DİNLE

20 Mart 2017

20 MART 2017 TARİHİNDEN İTİBAREN RESMİ OLARAK UYGULANMASINA KARAR VERİLEN VE GREKO-ROMEN VE SERBEST STİL GÜREŞTE BÜTÜN YAŞ GRUPLARI İÇİN GEÇERLİ YENİ KURAL DÜZENLEMELERi

-Serbest stilde bütün illegaliteler (minderden kaçış, oyunlardan kaçış, fauller) ihtar(0) +2 puan olarak değerlendirilecektir. (GR Stilde olduğu gibi)

-Serbest Stilde ayakta yapılan ve tehlikeli durumla veya yerde kontrolle sonuçlanmayan bütün atılar 2 puan olarak değerlendirilecektir. (GR Stilde olduğu gibi)

-Serbest Stilde uygulanan Grand Teknik oyunlar tehlikeli pozisyonda tamamlanırsa 5 puan, tehlikesiz pozisyonda tamamlanırsa 4 puan ile değerlendirilecektir.(GR Stilde olduğu gibi)

-Serbest Stilde 30sn aktivite zamanı sonucunda güreşçilerden herhangi biri puan alamadığı takdirde pasif güreşçinin rakibine müsabaka durdurulmadan 1 puan verilecek ve aktivite zamanı uygulanan güreşçiye ihtar verilmeyecektir.

-Bir müsabaka sırasında sayı ve orta hakem önemli bir hata yaptığı zaman minder amiri konsütasyon yaparken videoya bakabilecektir. (Orta ve sayı hakemi ile birlikte)

-Kanamalı sakatlıklarda tedavi süresi 4dk olarak uygulanacaktır. Diğer sakatlıklarda eski kural geçerli olacaktır.

-GR Stilde partersizpasivite uygulaması (şu anda uygulanan) devam edecektir.

 

NOT: 8-9 Nisan tarihleri arasında Dankolov-Nikola Petrov turnuvasında zorunlu parter uygulamalı pasivite sistemi bir kez daha test edildikten sonra karar verilecektir.

U23 Avrupa Şampiyonası partersiz sistem ile yapılacaktır.

 

20.03.2017

Türkiye Güreş Federasyonu

Merkez Hakem Kurulu

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Ziya Ürük - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR