Emperyalist haçlı düşüncenize lanet olsun

MAKALEYİ DİNLE

24 Nisan’ı “Sözde Soykırım” günü ilan etmeye çalışan Ermeni Diasporası ve onların hamiliğini yapan Emperyalist güçler son günlerde Türkiye ve üzerinde yalan dolanla baskı kurmaya hız vererek art arda koro halinde açıklama yapıyorlar.

1. İnsanlar arasında birlik, beraberlik, dayanışma, dostluk ve barışı ilke edinen din, adına açıklama yapan Papa Franciscus “20. Yüzyılın ilk Soykırımı 1915’te Ermenilere uygulandı” diyerek oturduğu makamı siyasete alet ederek lekelemiştir. Kendisini kınıyoruz. Papa artık siyasi kulvarda yerini aldığı için o kutsal kabul edilen makamda oturmamalıdır.

 

2. Avrupa Parlamentosu (AP) 1915 Ermeni İddialarına destek veren ve Türkiye’ye Ermeni tezlerini kabul etmesi çağrısı yapan bir karar tasarısını oy çokluğu ile kabul ederek Papa Francis’e de atıfta bulunarak destek mesajı ile çifte standart oyununu oynamıştır. Avrupa Parlamentosu tarihi “arşivlerini denetime açınız” diyerek komik duruma düşmüştür. Çünkü Türkiye arşivlerini denetime yıllar önce açtı. Arşivlerini açmayan ise Ermenistan’dır.

AP ayrıca 2009 yılında Türkiye-Ermenistan arasında imzalanan protokolleri ön koşulsuz onaylayıp uygulanması, sınırı açarak ilişkilerin normalleşmesi tavsiyesinde bulunmuştur.

İşgal edilen Azerbaycan topraklarını geri verilmeden, Karabağ sorunu çözülmeden, Hocalı ve diğer yerlerde yaptıkları soykırımın hesabını vermeden çözümün olamayacağını bilenler Haçlı zihniyeti ile dayatma içinde bulunuyorlar.

 

3. Başbakanlığa başdanışman olan Türkiye vatandaşı Etyen Mahçupyan “Bosna ve Afrika’dakilerin soykırım olduğu kabul edilirken, 1915’te Ermenilere yapılanlara Soykırım dememek imkânsızdır” düşüncesi ile koroya katılarak “mahcup” duruma düşmüştür. Etyen bey’i başdanışmanlığa getiren kişilerin İran atasözünü hatırlamalarını istiyoruz.  1915’de sırf Kars, Erzurum ve Ağrı’da 110 bin insanımızı katlettiklerini Etyen Efendi bilmiyor mu?

Verilen yetki ve sorumluluk elbisesi Etyen beye bol geldiğini düşünüyor ve kendisini kınıyoruz.

                      
AZERBAYCAN’DAN YOĞUN DESTEK MESAJI

Azerbaycan Cumhurbaşkanı'nın Sosyal ve Siyasi Konulardan Sorumlu Yardımcısı Ali Hasanov, karara ilişkin açıklamasında, kararın kabul edilmesinin, Avrupa'da ve Batı'nın öncülüğünde kurulan AP gibi birçok uluslararası kuruluşta çifte standart ve İslam karşıtlığının hüküm sürdüğünün göstergesi olduğunu belirtti.

 Hasanov, "Avrupa Parlamentosu'nun 1915 olaylarıyla ilgili kararı, Avrupa tarihinin en rezil, Birinci Dünya savaşının tarihi gerçeklerini tahrif eden, hiçbir gerçeği yansıtmayan, adaletsiz ve özel amaçlara hizmet eden siyasi bir karardır. Bu kararın Müslüman ve Türk karşıtlığı ruhundan kaynaklandığı kuşkusuzdur" ifadesini kullandı.

"Uzun yıllardır Avrupa ülkeleri ve dünyaya, halen yaraları sarılmamış Hocalı soykırımıyla ilgili gerçekleri ve son 200 yılda Ermenilerin Türklere ve Azerbaycanlılara karşı vahşiliklerini kanıtlarıyla sunduklarını" kaydeden Ali Hasanov, buna karşın Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi gibi kurumların bu olaylarla ilgili tarafsız hiçbir karar almadığını vurguladı.

 Ali Hasanov, açıklamasında, "Tarihi gerçekler de gösteriyor ki 1915 yılında Türkiye topraklarında yaşayan Ermenilere karşı hiçbir soykırım olmadı. O dönemde savaş durumunda olan Türkiye'de Ermeniler çok sayıda silahlı gruplar oluşturarak cephe arkasında isyanlar çıkarmış.

Türk ordusuna saldırmış, farklı şehir ve köylerde toplu katliamlar yapmış ve sivil halka karşı gayriinsani faaliyetlerde bulunmuşlardır" dedi. Türk ordusunun sivil halkı korumak için aldığı önlemleri Ermenilerin soykırım olarak yansıttığını vurgulayan Hasanov, bu iddiaların hiçbir gerçeğe dayandırılmadığını ve sübjektif değerlendirmeler olduğunu belirtti. Kararın AP'nin İslam, Türk ve Azerbaycan karşıtı sübjektif ilk kararı olmadığına dikkati çekti.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR